Mamici/tatici din Timisoara (5)

Mamici/tatici din Timisoara (5) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit la episodul 5 al povestilor din Timisoara, cu sau fara timisoreni; toti care iubesc orasul nostru sunt bineveniti!

Listuta cu timisorence cu sau fara copilasi(in ordinea aparitiei pe topic)(baietii/barbatii cam timizi pana acum, nu au calcat pe la noi ...):


mutti

mcrmiki

silvana75 si Paul (4 ani)

ionela-roxana
si Rares (3 ani)

sim1

oanamc si Letitia Medeea (2 luni)

Toria


giuliatm
si Alessandra (3 luni)

alice54

Mirona

Doris-Alina si Ines (3 ani pe 29 iunie)

zoe77 si Alex (4 luni)

gabirus, Eva (5 ani pe 25 iulie) si bebe2 la purtator

blackpanterro si Aidan la purtator

Alcristina si Stefi

Mihi, Lorand (4 ani) si Arpad (1 an si 6 luni)

Albi'

Aldona si Diana (1 an si 4 luni)

Cosmina2, Vlad (7 ani) si Radu (10 luni)

viorela hoff

aileene si Alexandre (6 ani)

amutza si bebe la purtator

Giovasi bebe la purtator

Ana68, Alex (9 ani) si Luana (1 an si 6 luni)

Mary25 si bebe la purtator

alexa00 si Paul (2 ani)

Gianina-Alina si Andreea (4 ani)

mitzuka si Deian (1 an, 2 luni)

Anda si Edi





Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 30 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mary_25 spune:

Nu-i nimeni pe aici?

Unde se gaseste mobila pentru bb: patut, cadita, etc.?

Eu inteleg ca lunea nici iarba nu cretse, dar nici char asa!


Mary si bb 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

ceau fetele!
eu nu o sa fiu simbata cu voi din motive OBIECTIVE!


Andreea implneste 4(patru) ani!!!!!!!!!!!!!


cind Doamne iarta-ma au trecut??????????

deci: alta data!


pupici multi!

giani si Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mary, au scris fetele ceva azi, doar ca era pe pagina 10 la capitolul 4 ... Eu abia acum am deschis capitolul 5.
Patuturi am gasit in Kappa/Terra si ceva frumoooos de tot dar scump la Miniblu.
Daca vrei din ala pliant, poti sa mergi si pe Brancoveanu, sunt si acolo, doar ca evident mult mai ieftine.
Cadite, la fel, pe Brancoveanu. La cadite chiar ca nu vad de ce ar trebui firma, nu? Mai era ceva oferta de cadita bebe la Selgros de curand. Nu stiu daca mai sunt, ca nu am ajuns inca pe acolo.
Carucior nu stiu ce sa zic, eu am comandat din Germania pe ebay si il aduce un prieten. E muuult mai ieftin acolo. Am comandat un jogger (din ala cu 3 roti) de la Hauck.

Dooooriiiis! Daca nu vii cu rezultatul te baaaat!
Ei, cum sa nu mai vrei un bebe? Sa o lasi pe Ines asa singurica? Poate acuma vei avea mai mult noroc cu sarcina si nu te vei mai simti rau. Se intampla de multe ori asa. E o binecuvantare, oricand ar veni! Gandeste-te cat te-ai chinuit data trecuta pana ai reusit, iar acum ar fi cu adevarat un mic miracol sa se intample asa dintr-o data. Nimic pe lumea asta nu e intamplator!
Daca si tu esti , va trebui sa declaram acest topic o adevarata terapie pentru aspirante, la cat este de prolific!!

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 32 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

quote:
Originally posted by gianina-alina

ceau fetele!
eu nu o sa fiu simbata cu voi din motive OBIECTIVE!
Andreea implneste 4(patru) ani!!!!!!!!!!!!!
cind Doamne iarta-ma au trecut??????????
giani si Andreea



Da, ce repede trece timpul! Si eu cand ma uit la Eva, nu-mi revin din mirare: parca ieri eram studenta si apoi a aparut ea asa de brusc, eu total nepregatita - iar acum - e asa de maaaare si tot mai frumoasa.

Ii urez de acuma Andreei LA MULTI ANI!
Sa ciocniti si pentru noi un pahar de sampanie de copii

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 32 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am fost la eco, l-am vazut pe bebe si in 3D, i-am vazut inimioara si capusorul.
dar cand l-a masurat doctorul, nu arata de 8 sapt. si 4 zile. ci de 7 sapt. si 5 zile. are 14, 8 mm.
de ce e mic?
sunt necajita!!!!!!!!!!!!
dr. mi-a sups sa nu-mi fac probleme ca, poate n-a fost fecundat imediat, ci in urmatoarea zi, sau ca nu am avut ovulatia la 14 zile. Ca e bine, ca-i bate inimioara. DAR EU TOT SUNT STRESATA!!!!!!!!!

http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 8+baby meter-11 ianuarie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Draga mea Giova, nu te panica! Poate ca ai avut o ovulatie un pic mai tarzie, nu fix la 14 zile! Al meu pe la 8 sapt parca avea 2,5 cm si faceam cu nervii ca aveam impresia ca e prea mic. Deh, paranoiele astea! Si la ultimul eco a iesit cu vreo 3-4 zile mai mic decat media statistica ... dar nici noi nu suntem mamuti, asa ca e normal de fapt.
Daca medicul nu ti-a zis ca ar fi anormal, nu cred ca e vreo problema ...
Daca te streseza rau mai mergi peste vreo 2 saptamani sa verifici cum a crescut si daca creste proportional e in regula.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 32 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Gagici scumpici, am revenit si io printre voi
Weeeey ce harnicutze suntetzi..am ajuns deja la capitolul 5.. bravo!

In primul rand vreau sa urez LA MULTI ANI piticilor (imi asum intarzierea de rigoare de fro saptamana )

Eu v-am parasit din motive obiective: am avut de scris la licenta si inca mai am - Giova, deci nu esti singura cu emotii... observ ca ne luam de mana... si io tot cu Jurnalistica ma chinui... Nu-ti fa griji, o sa reusim noi cumva Ne incurajam reciproc

Doris, nu pot decat sa-ti urez ca intarzierea sa fie asa cum vrei tu... Si daca e cu oki...sa te mai gandesti... Asa cum a zis si Gabi, poate a doua oara o sa fie mai usor

Giova, te rog sa nu te mai stresezi ca asta ii face rau la bebe ! Poate Dr are dreptate! Oricum sa stii ca bb poate sa evolueze mai greu daca tu esti nervoasa, stresata, obosita si mananci prea putin.. mai ales acum, ca ai greturi... asa ca, atunci cand poti, papa tot ce prinzi Si nu te stresa cu licenta, ca o iei tu... nu e mare branza!

Gabi, imi pare bine sa aud ca bb2 e bine Dar...nu v-ati gandit inca la un nume? Ca vrem sa-l stin si noi Heeeeeeey si cum adica topicu' prolificu'?? Iaaa vezi ca imediat plec de-aici, ca sa nu ma molipsesc ... ca io vreau MAI INCOLO cu fro' 5-6 ani, daaaaaaaa?

gianina-alina, LA MULTI ANI pentru ANDREEA Sa creasca mare si frumoasa si iubita si sanatoasa !

Mary din pacare eu nu stiu sa-ti recomand magazine pt. bebici, dar stiu fetele mai bine Spor la cumparaturi si la crescut burtica cu bb

Oana, las' ca reusesti tu sa le rezolvi pe toate in timp util!

Silvana, ma bucur ca Paul e bine si i-a placut in excursie

Aaaaah ca mi-am amintit... Fetelor, cu faza cu Cernobilu' si cu radiatiile... am intrebat un medic si mi-a spus ca iodul trebuie luat in primele 3-4 ore de cand incep emanatiile de substante radioactive - se iau 4 pastile de iod - ceea ce inseamna o doza f mare. Putem noi linistite sa luam la cateva zile sau saptamani dupa intamplare, ca nu mai are nici un fel de efect ... Si a propos: la persoanele adulte nu trebuie administrat iod asa aiurea, ca poate cauza dereglari pe la tiroida... Putem deci sa stam "calme" ca de radiatii tot nu scapam

Va


hey.. I could be wrong ! ..but I least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Salutare,fete dragi!!!
Am aparut si eu dupa o luuunga absenta.Am constatat ca la cap.4 nu am contribuit cu nimic.Poate la asta o sa contribui mai mult.Aflu ca se intampla lucruri"stranii"pe aici.Sper sa nu se ia la cele care deja au 2 copii.

MARY-eu am cumparat patut de la Kappa.Am cochetat cu cel pliabil,dar am renuntat pt.ca mi s-a parut mai stabil cel de lemn.Conteaza ce pat iei.Nu conteaza daca e de firma sau nu,dar salteaua trebuie sa fie buna,pt.ca altfel se deformeaza coloana vertebrala.

GIANINA-ALINA- LA MULTI ANI!!!Sa-ti traiasca printesa!

GABI-mai putin si vine bb.Poti dormi?Ca eu de pe la 30 de saptamani nu prea am mai putut.Acuma as dormi si pt.atunci,da'nu ma lasa"datoria"

GIOVA-nu trebuie sa-ti faci probleme.Depinde f.mult cum il prinde pe bb la eco.Are timp sa se faca mare.Acum conteaza sa-i bata bine inimioara si sa fie proportional.

ALBI-Bafta multa si spor la invatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

va multumesc fetelor. Incerc sa ma linistesc.

acum ma gandesc la licenta. L-am sunat pe prof si m-a luat cam tare, si de emotii am uitat sa-l intreb cu cat imi noteaza lucrarea. si nici el nu mi-a zis.
acum imi fac curaj, ca maine sa-l sun din nou si sa-l intreb.ca de e nota mica, eu nu-i dau lucrarea asta.

http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 8+baby meter-11 ianuarie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Silvana, pacat ca e prea mic Paul sa isi faca poze. Ar fi fost dragutz sa-l vedem. Si ce a povestit? Ce au facut pe acolo?

Giova, sa ai bafta! Noi iti tinem pumnii. Eu sunt sigura ca vei lua nota mare.

Cosmina, inca pot sa dorm destul de bine. Sunt norocoasa la acest capitol. Si la prima sarcina a fost la fel.

Albi draga ma uit la mesajul tau si ranjesc. Noroc ca am urechi ... Hai ca poate nu te molipsesti La nume inca nu am decis, ca tati asta, naiba stie si intelege de ce, tot evita subiectul ... Dar am declarat ca daca ma apuca nascutul, eu la spital nu ma duc fara nume la flacau Aici il fac daca nu binevoieste sa zica nimica! Ca de hotarat eu singura, nici asa nu e bine

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 32 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput