Va este frica de nastere?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aricel spune:

Eu sunt aricel cu o burtica de 41 de saptamani , baietelul meu nu se grabeste deloc sa iasa .Este prima sarcina si pana la 40 de saptamani imi era frica de tot ce insemna nastere pt ca nu stiam la ce sa ma astept ....nici acum nu stiu prea multe ,(doar ce am citit pe acest site si pe altele )dar tot ce e in mintea mea acum este sa nasc cat mai repede si bebelul sa fie ok.Oricum mai am de asteptat pana pe 20 iulie si daca nu se hotaraste sa iasa la lumina mi se va provoca nasterea.As putea spune ca frica a fost inlocuita cu altceva si a mai trecut.....
Sa fiti iubite si nasteri usoare la viitoarele mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

KULTA, stai linistita, nu fa eforturi si vorbeste cu bebe sa nu vina mai devreme pe lume. Asa a patit si verisoara mea in saptamana 32, era disperata si vorbea mereu cu bebe sa nu vina inainte de vreme, a nascut la termen dar a cam avut dureri in ultimele saptamani.
Asa ca stai tu cumintica si nu te forta.
Pupici si ai grija de tine.
Anda si matzul subacvactic 15+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Aricel, cred ca pina acum ai nascut deja. Pupici si sanatate.
Anda, am scapat de perioada critica si astept evenimentul.
K37+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaforisch spune:

Buna fetele!
Kulta ,fetelor eu am nascut intr-adevar acum 10 ani dar asa ceva nu se uita ,nastere depinde de organismul fiecaruia si se dovedeste doar atunci cand esti la moment,a da si tipetele nu trebuie sa ingrozeasca deoarece la nastere poti sa tipi si fara sa vrei efectiv iese sunetul,dar daca te concentrezi asupra BB-ului credema ca este o minune fii sigura ca nu-ti mai vei aduce aminte de nici o durere asa ca cezariana nu stiu ce optiune pozitiva este dar e pacat sa pierzi acel moment minunat cand il primesti in brate pe BB.
cu drag Dia si nastere usoara
(eu acum am doar 5 s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kulta, pe mine m-a obsedat gandul ca nu ma voi trezi din anestezie ... am avut cosmaruri crunte la gandul ca bebelina va ramane fara mama , de asta as fi vrut sa nasc normal si asa as fi putut afla imediat daca e sanatoasa si daca e totul ok.

Va doresc din suflet nasteri usoare si bbi sanatosi !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Cu cat se apropie, cu atat mi-e mai frica.

Luminita
39+ cu Andrei

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati si mami lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Colac peste pupaza, acum ma tem tare ca nu va prinde epidurala. Nu stiu dar se pare ca vorba lui Lulu, cu cit se apropie cu atit mi-e mai frica.
Va voi scrie cum va fi si daca faptul ca stim cit poate fi de greu, este un avantaj sau nu. Parerea mea este ca mai bine stii la ce te poti astepta decit sa nu stii si sa ai surprize neplacute.
Pupici
K37+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Off, mai fetelor! Daca ati trece peste termen ca mine, nu v-ar mai fi frica de nastere. V-ati gandi doar sa iasa odata si sa stiti ca e bine sanatos.

Kulta, a doua nastere e mai usoara. Gandeste pozitiv.

Andy si intarziat 40+5

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Andre_ea, draga de tine, cred ca si asta-ti da putere si curaj la nastere.
k37+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Mie i-mi e frica rau de nastere;de modul in care voi naste,de cum se vor purta cu mine,de faptul ca nu pot fi 100% sigura ca dr care mi-a urmarit sarcina va veni indiferent de ora,de bebe pentru ca e primul copil si nu stiu cum sa ma port cu el,ca o sa planga si nu o sa stiu ce are,de felul in care o sa nasc,de spital in general,de.....multe alte lucruri.Dar tot ce conteaza e ca mai am putin(acum am 28 saptamani) si o sa-mi tin puiuta in brate si o sa zic ca totul a trecut.Dar pana atunci mai e!catutza

Mergi la inceput