Va este frica de nastere?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si mie imi e frica! Parca nu as mai vrea sa nasc dar stiu ca nu mai am ce face.... E adevarat ca uiti dupa...dar durerile alea ingrozitoare nu se compara cu nimic...



Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara din burtica +37 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si am uitat sa va spun. Luni am fost la doctor si eram deja dilatata 2-3 cm. Credeti ca va mai dura mult? Ca eu ma simt bine!



Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara din burtica +37 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Si mai stai acasa Claujro? Eu daca eram in locul tau nu mai aveam curaj sa mai stau acasa.Daca nu ma internau i-mi luam un cort si ma instalam in curtea maternitatii-glumeam i-ti dai seama!Atunci i-ti urez de pe acum nastere usoara si bebe sanatos si cuminte.catutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Eu am stat cu 2 cm 2 saptamani si ceva, aproape 3. Cand am ajuns la spital aveam dilatatie 4-5.

Cristina
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14.12.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

Acum imi merge bine si nu imi e teama de nastere.dar stiu sigur ca in momentul cand imi vor venii durerile voi fii gata ca bateria...(sper sa nu fie asa).Ma gandesc sa apelez la epidurala ca sa nu trec prin dureri de-alea insuportabile dar....cine stie ce va fii si cum va fii.Planul de acasa nu se potriveste intotdeuna cu cel din targ....ufff NASTERE USOARA sa aveti 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oriadam spune:

Eu am morcovu' cu tot cu frunze. Tot intreb de experiente in stanga si in dreapta de parca m-ar ajuta cu ceva....
Maine ma duc sa cumpar trusa de epidurala.

Acum am alt stres...doc mi-a spus ca am colul moale si e probabil sa ajung la spital cu dilatatie mare, deci, "no epidurala". Cred ca la prima mica durere o iau la goana spre spital, nu de alta, dar daca imi spun ca nu mai e timp de epidurala cred ca mor de inim a pe masa de nastere

Ce sa mai, frica mare mon'cher.

Mada & Daria 38s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Inca mi-e frica de mor desi dupa atita asteptare parca nici nu ma gindesc la cum va fi.Ma ingrijoreaza faptul ca bb va trece de termen si va face kk in lichidul amniotic, ca se va "mura" pentru ca vernix-ul dispare, ca............multe alte chestii.Parca sunt masochista. Nu pot sta si eu linistita.
Colac peste pupaza si Danuta mea are diaree sau un fel de diaree, pentru ca face kk de 4-5 ori pe zi dar nu moale rau. Fetele zic, ca este de la dintisori(caninii vin). Mai este si foarte iritata la fundut si putulica. O dau cu bephantene si folosesc ceai de musetel s-o spal.
Pupici
K39+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricel spune:

da Kulta am nascut , dupa 16 ore am nascut un baietel de 3500 , dar nu a fpst chiar asa greu cum am crezut ....curaj fetelor.
sa fiti iubite....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

trebuie sa marturisesc ca nu mi-a fost frica de nastere, mama avea mai multe emotii ca mine. Eu eram ingrijorata doar pt. sanatatea copilului, insa eram cu ideea ca inauntru nu poate sa ramana, deci trebuie sa iasa...

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AMALIA.U spune:

Pana acum nu mi~a fost frica ca stabilisem cu dr cezariana la cerere.Ca sa elimin frica bineiteles.Dar acum cand ma apropii de termen,mai am o saptamina,imi e frica si de cezariana,incat parca as incerca natural cu epidurala.Nu ma pot hotari deloc mai ales ca sunt la prima nastere la 29 ani,deci nu mai sunt asa de elastica,iar daca ii seman mamei voi avea un copil mare de 4200g{fratele meu} care a distrus~o fizic si nu a mai putut tine sarcina pana la capat.Abia dupa 15 ani singura sarcina viabila am fost eu.
O.K.pe atunci nu erau ecografe dar cine imi garanteaza ca eco de azi e sigur si nu da eroare?O mamica de sept~oct 2005 cu trei zile inainte de a naste stia ca bebe are 3500g dupa eco si a nascut de 4600g.Norocul ei ca alesese cezariana din timp.
Deci fetelor sa ne rugam sa avem noroc si intuitie sa alegem
metoda cea mai buna pt noi de a naste.
Amalia 38+ David.

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/cata2amalia/album

Mergi la inceput