M-am hotarat ......adoptie (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aiuras spune:

Aissa sincer as fi mers dar BB vomita in masina de imi este groaza si in plus inca o mai feresc dupa febra mare de sapt.trecuta, dar o sa ne vedem negresit in Parc la o noua intalnire.
Noi am luat atestatul pe 10 aug 2004 si da asteptam finalizarea.
Am o intrebare? Voi aveti certificatul de nastere al copilului in original? Noi avem un extras din registrul de nasteri si acela in copie. Iar in sentinta scrie ca pe vechiul certificat se va scrie pe margine noul nume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Aiuras, imi pare rau ca nu puteti. Si eu am probleme cu Alexandra, inca vomita, iar noi neavand masina nu am facut nici o iesire. Sper insa sa fie bine si sa ne distram.
Despre certificat, iti spun ca eu am originalul. Nu stiu despre extras ce zici, stiu ca Briantis are un extras. La tine e situatia de liniuta-liniuta (ca la ea)? Sau se stie unul din parinti?

Carmens, hai sa speram ca o sa fie bine si la tine, ziua de 13 mie imi aduce noroc si iti tin pumnii din tot sufletul.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si daca tot am facut lista dupa data nasterii, macar sa o folosim!

La multi ani Maria!!!!

Daria sa va bucurati de ea!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiuras spune:

Aissa, situatia fetei este: fiica lui natural si numele mamei. Dar nu am certificat si nici nu l-am vazut la DPC.
Poate originalul extrasului din registru de nasteri sa-l gasesc la dosarul DPC.
Am inteles ca trebuie platita o taxa la CEC si de mers la Primarie. SA ne spui si noua ce minuni ne mai asteapta si pe acolo.
Va doresc din toata inima timp frumos si distractie maxima la cei mari si mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Multumesc Aissa! Pentru mine ziua de 13 este o zi ca oricare alta, de fapt daca ma gandesc bine am botezet-o pe Otilia pe 13 noiembrie si a fost super.
Aiuras, eu am certificatul Otiliei in original, mi l-au dat impreuna cu un dosar personal care cuprindea date despre evolutia ei, date despre mama ei si familia acesteia.
Eu cred ca ar trebui sa il ai, oricum nu te-ai interesat unde este originalul ? Cand mergi la starea civila sa- ti elibereze certificatul nou nu trebuie sa-l predai pe celalalt ?



carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Da, LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!! pentru MARIA!!!!!! Sa fii, pui, sanatos si sa le aduci muuuuuuuuuuuuuulte bucurii parintilor tai! Sa fiti fericiti!!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Felicitari, Aiuras!! E mare lucru ca ati terminat! Si da, si noi avem certificatul de nastere in original. Asta o sa-l predam la Serviciul de Stare Civila, ne da altul, cu numele noastre, pe asta il anuleaza, scrie pe margine noul nume si-l arhiveaza. Cel putin asa scrie in lege...

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

La multi ani,Maria! Sa le aduci parintilor numai bucurii!Sa aveti si de acum inainte parte de clipe minunate impreuna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Aiuras, au raspuns deja fetele; eu am primit certificatul original odata cu dosarul cand am luat-o. Intereseaza-te la DPC ca iti trebuie la Starea civila.
Mai departe: Am platit la CEC 2 chitante de 19000 (noua asa ne-a zis asistenta sa facem 2, nu stiu daca asa e regula asa am facut). Mai trebuie 2 timbre de cate 1500 lei (parca). Cu astea mergi la grefiera sefa de la tribunal. Nu stiu cum e aici, daca e pe sectoare sau nu (m-a zapacit sotul meu in explicatii). Cert e ca noi stiam de la asistenta noastra ca se poate merge martea si miercurea, iar Tony a fost miercuri si d-na de acolo i-a zis ca au program martea si joia. Asa ca martea sigur se poate si eu sper ca marti sa merg sa termin.
Nu stiu sigur (ca si aici se bat cap in cap ce stiu eu cu ce spune Tony ca a inteles de la asistenta). Eu stiu ca se merge la Starea Civila (acolo unde ne-am casatorit) pentru a scoate certificatul nou, Tony zice ca lui i-au spus si la tribunal si asistenta sa mearga la Primarie. Vom vedea. Va spun saptamana viitoare cum a fost.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

LA MULTI ANI , MARIA ! Sa cresti mare si frumoasa si sa aduci doar bucurie in viata parintilor tai !
Daria , sa-ti traiasca printesa !





carmen
Otilia

Mergi la inceput