Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Dutzi sigur vei putea daca vei dori acest lucru! Bine ai venit pe !!!

Sincera sa fiu nu credeam ca am sa resuesc atata vreme dar uite ca s-a putut... nu am tinut cont de silueta si am mancat variat am baut multe lichide si i-am dat sa suga la cerere! Nu i-am facut un program de supt! Cred ca de aceea am avut pana acum lapte !

Intarcarea se pare ca merge bine pana acum e abia a doua zi de cand el e deprte de mine! In prima seara nu am stiut ca trebuie sa ma mulg un pic si dimineata aveam sanii pietroi cu niste noduli un pic durerosi... noroc cu fetele de pe care au mai trecut prin asta si am retinut experientele lor asa ca am muls cat am putut pentru a-mi goli sanii si pentru a nu mai simti acea durere! Imi parea rau de laptele pe care eu l-am aruncat la inceput! Acum e ok la congelator! Ma mulg doar dimineata si seara u o pompa de la avent isis e foarte buna si imediat imi scoate lapticul afara!

Pupilai !



Nally si Sebastian (14.04.2004)


Sebi la 1 An!

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Am vazut pozele cu Iustin si vreau sa iti zic ca e un scump mic si gras !!!! Sa va traisca si sa va aduc anumai bucurii!




Nally si Sebastian (14.04.2004)


Sebi la 1 An!

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

NALLY , asa te sfatuiesc si eu ca si Papadie , sa te mulgi din ce in ce mai putin cu fiecare zi , si sa pastrezi laptele la congelator sa-l pape bebe. Spor la treaba, va pupam !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dutzi spune:

Nally, iti multumim de aprecieri, si noi il pupam dulce pe frumuselul de Sebi. Sa creasca mare, mare si ascultator.

Va pupam pe toti,

Delia si Iustin(25.11.2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/album?.dir=/7554

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

trebuie sa va spunem si voua ca ieri am fost la pediatru la control (cel de 1.5 ani, chiar daca mai avem cateva saptamani pana atunci, dar vrem sa mergem la mare) si l-a gasit minunat pe serban! a crescut bine, alearga, vorbeste, l-a poreclit copilul atomic si ne-a zis ca altceva nu prea are sa ne spuna! cred dealtfel ca abia astepta sa plecam, ca i-a facut piticutul mare ordine prin birou, a vrut chiar sa-i rupa florile pe care i le dusesem...

madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Noi ne-am vaccinat la 2,4 si 6 luni. La doua luni avea 3,7 kg, asa ca kilogramerle nu conteaza. E importanta ca bebelul sa fie vaccinat sa fie sanatos, fara raceli sau deranjamente stomacale. Am cumparat vaccinurile si n-am avut reactii urate. Doar la 2 luni o usoara stare febrila 38,1.

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Salutare tuturor , ce mai fac esentele ??? Sunteti bine ??Noi suntem bine , am fost ieri in parc , si eram cel mai mic pitic ce mergea de o minuta cu mami...mai are nitel si merge singurel, avem si poze cu bebe Dragos !! Va pupam !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

lidia, bravo lui bebe dragos! unde sunt pozele? uite ca incep eu - lui serban ii dau 2 canini si e cam miorlait, ne-a oferit o splendida noapte cu vreo 6-7 treziri, noaptea nu plange, doar se ridica in licioare si ne striga fericit pe amandoi... peste 2 saptamani vom fi la mare, abia astept(?! cred ca ne intoarcem franti...). si asa, ca sa ma umflu in pene, serban e astazi fotomodelul site-ului!

madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dutzi spune:

Pupam si noi puiuti draguti, micunutului Dragos ii dorim sa mearga cat mai curand singurel, iar de Serban...nu mai avem cuvinte, e un adevarat cavaler, acu, ca-i mai ies si dintisorii...sa va traiasca!

Lidia, cand vedem pozite?

Si noi suntem bine, tot nu ne place rostogolitul, chiar daca am implinit 7 luni, dar stam in fundulet foarte bine si ne place sa vorbim, mult...am mai pus si noi 2 albume de poze, pentru cine vrea sa ne vada.

Va pupam pe toti,

Delia si Iustin(25.11.2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/album?.dir=/7554

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Pai pozele le vedeti dind clic pe casuta rosie sus la mesajul meu - sper ca m-am facut inteleasa , ca nici eu nu prea le am cu tehnica.

Mergi la inceput