Copilasi de 2001 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Oau Nora ce bine de voi, va plimbati, super!
calatorie si sedere placuta!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Pegasis, felicitari pentru fetita ta! Asa zice si Paul, ca e baiat mare si nu vrea sa-l ajut deloc, doar cand vede ca nu poate face ceva atunci vine la mine si-mi cere ajutorul. In rest suntem baiat mare, mare.
Nora, concediu placut! Merge si cuscra?
Daniela, succes la serbare!
Corina, ai grija cu pneumoniile. Nu vreau sa te sperii dar Paul de la o pneumonie netratata bine a facut astm bronsic. Asa ca te rog trateaza cu seriozitate pneumoniile.
Gianina-Alina, la multi ani pentru Andreea. Sa creasca mare, mare si sanatoasa.
Adi_dalma, bine ai venit!

Paul a avut serbare marti. A fost foarte emotionant. A spus 2 poezii in romaneste, 1 in engleza si 1 in sarbeste. Am fost foarte mandra de el, mai ales ca a si dansat dansuri populare sarbesti.

Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Am bagat si eu un oki pe aici si ce sa vad... am uitat sa zic La multi ani! Deci:

Monica Elizabet, La multi ani! pentru Alexandru-Valentin, cu 2 zile intarziere!
Raluka and kids, La multi ani! pentru Alexandra cu o zi mai tarziu!
Gianina-Alina, La multi ani! pentru Andreea cu 2 zile mai devreme!


Asa ca, tuturor multa-multa sanatate, noroc si viata frumoasa!

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buterfly spune:

Buna, Am vrea si noi sa fim pe listuta:Eduard-Raul nascut pe 4 iulie 2001. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

ceau fetelor!
multumim tare frumos !!!!!!!!!
vreau doar sa va spun ca fii-mea a fost ssuuuuuper incintata de cheful de ziua ei: am lasat-o sa cheme TOTI copii de pe strada si la un moment dat la noi inc urte erau 17 bucati de puiuti!!!
au dansat, s-au jucat, au cintat la multi ani!.O FRUMUSETE!
si Andreea era in al ...........cel mai de sus cer!!!!!!!
inca o data multumim frumos si voua va dorim la fel: cele bune sa se-adune cele rele sa se spele!

Andreea si giani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Bun gasit, dragele mele! Desi am cont de buna vreme, uite ca abia acum reusesc sa spun cate ceva. De multe ori m-am simtit un picut intimidata de faptul ca multe dintre fete se cunosc bine, sunt prietene, iar eu vin sa ma bag in seama neintrebata de nimeni.
Bun, acum mi-am facut curaj si mi-am zis ca cel mai nimerit este sa deschid gura intre cei de "varsta" noastra. Ruxandra mea este nascuta in 2001 pe 21 decembrie si acum a ajuns domnisoara in toata regula. In fiecare zi imi cere sa o imbrac cu rochita, pentru ca rad colegele de la gradi de ea daca vine cu pantalonasi.
Marea nostra problema au fost 2 bronsite asmatiforme, cu care a reusit sa se pricopseasca dupa ce a ajuns la gradi (la 1 an si 10 luni). De aici toata distractia: in fiecare iarna imi facea viroze de 3-4 ori macar. Am incercat tot ce auzeam, numai sa nu ajung la antibiotice. Mi-au spus multi despre produsele pe baza de echinaceea si i-am luat Imunorezistan. Acum nu mai stiu: o fi din cauza asta, o fi si pentru ca s-a mai incalzit afara...dar nasucul nu mai curge si are o stare mult mai buna.
Voi ati incercat tratamente de sporirea imunitatii pentru puiutii vostri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


buna fetelor, sunt noua la voi aici, dar avem si noi un bb mare , se cheama Gianluca si este nascut pe 20 aprilie 2001. este un super cavaler si se cam cearta cu surioara lui Maia, mai mica cu un an...noi la gradi , Slava Domnului nu avem probleme, suntem super fericiti, si mai ales ca vor merge si pe perioada verii la gradi, ii incanta tare mult...cat despre raceli...sa ii dea Dumnezeu sanatate pediatrei noastre care este homeopata si nu am stiut ce sunt alea raceli sau febre...cate un muculetz pe ici pe colo...sa ne scrieti si pe noi pe listuta va rugam..pupici

pashosha mami lui Luca si Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Silvana, nu ma sperii tu, sunt eu gata speriata. Cand am scris mesajul eram foarte suparata pentru ca dupa cate ore am stat in urgenta, am plecat cum am venit, fara un sfat macar, nu mai zic de medicamente, ca m-am obisnuit sa-mi zica "it's a virus". Vad ca nu mai tusestede vreo 5 zile, asta e un semn bun, nu?

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



am uitata sa va intreb fetelor..ne rpimiti si pe noi la voi aici....sau nu? ca noi suntem mai noi asha...de o saptaman doar
pupici
si daniela, multumesc din suflet pentru mesaj...sa dea Dumnezeu sa fie bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by pashosha



am uitata sa va intreb fetelor..ne rpimiti si pe noi la voi aici....sau nu? ca noi suntem mai noi asha...de o saptaman doar
pupici
si daniela, multumesc din suflet pentru mesaj...sa dea Dumnezeu sa fie bine..

pashosha bine ati venit! Toata lumea e binevenita aici! Indata ce Oana va avea timp sa editeze lista de pe prima pagina sint sigura ca o sa apareti si voi...

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput