Copilasi de 2001 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Nora, multumim mult. Eu sunt fericita ca am reusit sa fac rost pe spacer si acum am inceput serios tratamentul cu singulair si fixotide spray. In august mergem la Praid si sunt convinsa ca Paul se va simti mai bine.
Cam liniste pe aici
Nora, nu ne mai spui nimic de nora ta?
Pegasis, fetita ta ce face?

Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Silvana, nora mea e simpaticuta foc, dar parintii. Tocmai ce m-am intalnit cu tac-su (ca altfel nu pot sa-i spun) la gradi', de dimineata. Ca si zilele trecute, a intors capul, evitand sa ma salute...Cred ca de cand au aflat ca suntem romani au decis ca nu ne ridicam la standardul lor... Sincer sa-ti spun, nu-i bai, gasim noi alte fetite cu parinti mai draguti, nu? Oricum o sa alerge fetele dupa el, nu asta-i grija mea.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Fetele, sint pe fuga... Ma duc sa-mi iau masina de la service, dar revin mai pe seara cu noutati despre don'soara.

la toata lumea.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Si seara a trecut si io tot pe coclauri...

First things first: Sfarsitoarea, sa-ti traiasca comoara, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!! (Scuze pt intirziere...)

Fetele, eu de 2 saptamini habar nu mai am de casa si cupil, ca am avut un proiect de predat si am fost in corzi rau de tot... Am mai aruncat eu cite un ochi p'aici, da' rar si fara pretentii sa mai si scriu ceva...

Acu' m-am linistit. Ieri l-am predat si acum trebuie sa recuperez la citit...

Fi'mea e bine, tot capoasa ca tac'su, tot cu fite, da-i a mea si ii al mai bun copil din lume... Merge la gradinita din nou, ne pregatim de serbare... Apropo de nimic: azi dimineata mi-a racnit in ureche "Mamiiiiiii, te iubesc!!!!" Era ora 5.45...

Prin iulie vreau s-o trimit la mare cu bunicii. Dupa aia poate merge si putin la munte cu mami... Sa vedem.

la toata lumea.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Nora, ce om tac-su ala! Am si eu o prietena care a ajuns in America prin loteria vizelor impreuna cu sotul ei. Si intr-o zi cum se plimbau ei prin magazine, aud in jurul lor vorbindu-se romaneste, fericiti nevoie mare ca au intalnit romani, se indreapta spre perechea care vorbea romaneste, ii saluta la care "aia" le arunca o privire rece, se intorc cu spatele si pleaca. Si erau romani, la ce sa te astepti de la straini atunci?
Si apropo de iubire. Paul imi spune de cateva ori pe zi "mami, eu te iubesc", "mami, da' eu te iubesc mult si tare". Cateodata, cand mergem pe strada, ma opreste, imi spune "mami, eu te iubesc", ma trage spre el si ne imbratisam acolo in mijlocul strazii.
Celelalte fete nu mai spuneti nimic?

We placut cu mult soare!

Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Fetlor, si Virgile al meu e drgastos. Ma pupa de numai poate cit e ziua de lunga si cind il las la gradinita. Si vrea in brate ! Un alintat ! Imi spune "Petit coeur".


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

salutare mamici si pitici!
va rog sa ne scuzati dar din motive de pitici pe creier(sa se inteleaga fluturasi in stomac!!!!!!!!!!)eu sint cam./......aiurita!
Andreea s-a facut o SMECHERA!!!!!!!!!!!!
fara banc:face doar ce vrea ea, cind vrea ea !
nu-i rea , dar pe bune ca devine independenta!!!!!!!
a inceput sa ii placa la gradi,sa se joace tare mult cu copii, cind mergem dupa ea ne tot roaga sa mai stam un pic....
acasa e incintata ca avem f. multe flori si le....rupe intr-o veselie!seara adoarme singura!!!!!!!!asta dupa dus, citit povestea ,spus rugaciune si povestit impresii de peste zi!
voi nu simtiti ca AI NOSTRII COPII CRESC?parca un pic prea repede?
acum e incintata ca o sa fie ziua ei si face liste cu ce vrea sa primeasca!
in alta ordine de idei: la gradi se organizeaza excursie la TREI APE!!!!!
silavana , tu zice-ai ca l-ai lasat pe paul!eu inca nu stiu!as vrea sa o las dar mi-e frica mai mult de mine decit de ea!!!!!!!
in rest sintem ok!
am citit tot ce a-ti scris dar sint cam lenesa in ultimul timp!!!!!!!
va pupacim cu mult drag,Andreaa si giani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Gianina-Alina, mi-a fost inima cat un purice pana am reusit sa dau de educatoare pe mobil a doua zi. Ei eu plecat joi dimineata in jur ora 8. Pe la ora 11 am reusit s-o prind pe educatoare pe mobil, asta pentru ca inca nu ajunsesera la locul final unde nu era semnal. Asa ca iti dai seama ca pana a doua zi in jurul pranzului nu am stiut nimic de ei. Ma consola sotul ca daca se intampla ceva, oricum ma suna educatoarea de pe un telefon fix. Au plecat 7 copii si 3 educatoare. Eu sunt de principiu ca trebuie sa las copilul sa se socializeze, sa fie independent, sa vada, sa cunoasca.
Trei Ape e o zona unde este semnal la telefonul mobil din cate stiu eu, asa ca poti suna sa te asiguri ca totul e ok.
Gianina-Alina, la mamici din Timisoara se pune de-o intalnire duminica, ora 17 in Parcul Botanic. Vii?

Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

da!
am citit si subiectul ala!
dar sint o PUTUROASA!!!!!!!1
cum o sa ne recunoastem?
giani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Gianina-Alina, am stabilit ca punct de intalnire fantana (de unde se bea apa, cea aproape de intrare), ora 17.
Intra la subiectul cu pricina si fa prezenta.

Silvana si Paul

Mergi la inceput