Sfaturi despre botez

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

CIne stabileste pretul pentru botez? Se da o chitanta sau e la inspiratia preotului, dupa cum te citeste citi bani ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinush1977 spune:

Imi poate trimite si mie cineva modele de invitatii pentru botez, va rog frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

www.gesica.ro/botez.html" target="_blank">uite aici

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
Originally posted by Natasa

CIne stabileste pretul pentru botez? Se da o chitanta sau e la inspiratia preotului, dupa cum te citeste citi bani ai?

*
Daca e taxa stabilita de biserica, cica se da chitanta, daca iti spune ceva de tipul '' aa, pai la noi nu e nici o taxa, fiecare nas da cat vrea sub forma de donatie.... dar, de obicei 3 milioane la preot, 500 mii la diacon si cate o suta de mii de cei din cor... '' clar ca nu se da nici o chitanta nimanui, doar e donatie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Depinde de biserica ,caci la Sf Maria in parcul Turda cer 6.500.000 pt botez,fara cuvinte.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariukka spune:

quote:
Originally posted by Alinush1977

Imi poate trimite si mie cineva modele de invitatii pentru botez, va rog frumos!

^ALIN^


Eu am gasit invitatii pentru finuta mea pe www.invitatiipentrununta.ro. Poate te ajuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariukka spune:

In afara de magazinasul acela din Mall Vitan, mai stie cineva un altul la care sa se gaseasca lucruri pentru botez? Ma intereseaza lumanarile acelea cu tulle ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mariukka cred ca poti gasi si la florarie,nu strica sa intrebi.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Lilia, multumesc pentru raspuns. O sa intreb preotul daca are veun pret fix sau lasa plata la generozitatea nasului.
Andra, cum adica " cer 6.500.000 pt botez,fara cuvinte" ? :)Daca incerci sa comentezi sau sa ceri chitanta, te dau afara? sau afiseaza undeva pe usa bisericii pretul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna fetelor!
Si eu voi boteza baietelul finilor nostri in mai. Are cineva idee cam cat se da la biserica prin Drumul Taberei?
Este o bisericuta de lemn frumoasa, dar nu stiu numele. Cei care locuiesc acolo sigur o stiu.
De lumanare de botez va pot spune eu preturi ca m-am interesat, saptamana aceasta, la floraria unde am facut si lumanarile lor de cununie, acum destui ani. Lumanarea costa in functie de flori si de numarul lor intre 75 si 150 de lei.
Astept un raspuns de la voi privitor la taza de biserica. Multumesc si sa auzim de bine!


Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata... dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.

Mergi la inceput