Sfaturi despre botez

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

samira33 felicitari si sa va fie de bine si voua si finilor... ca se pare ca o sa iti asumi un pic si pe celalalt copilas.
sa fie sanatosi si sa creasca mari amandoi. si nanutii sa fie mandri si sa se topeasca de fiecare data cand ii vede.
si eu sunt o nasica oarecum proaspata, finuta mea face 1 an si 5 luni curand, dar parca ieri a fost botezul.
mi-ar fi prins bine si mie trucul cu ligheanul, dar nu am stiut de el.
si eu cred ca ai luat numai bine ce ai luat. eu nu as spala hainutele tocmai ca sa nu le stric. nici la botez nu le-am spalat. i-am spus cumetrei mele ca daca vrea sa le spele, daca nu... cum vrea ea.
si nu s-a suparat nimeni.
sa aveti petrecere frumoasa si bebe mic sa nu planga la botez.


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

happymum...asa se pare...ca-l voi "adopta" si pe celalalt copilas.

am mai cumparat pentru bebe o rama foto digitala si...2 perechi de sosetele.

si m-am grabit putin cu icoana...am vazut la Mall-ul din Cotroceni niste icoane din mozaic de sticla de murano...absolut superbe...dar cam scumpe.

am luat lumanarea acum 2 zile...mi-e drag de ea de nu mai pot...maine ma voi duce la florarie cu suportul sa vedem ce idei de impodobire cu flori au cei de acolo.

mai e asa de putin pana la botez...nu mai pot de bucurie si nerabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelooooor....am nevoie de sfatul,parerea voastra

in cartea de oaspeti pe care am cumparat-o...primii care ne vom scrie gandurile/urarea vom fi noi,nasii.
mi-am tot storcosit creierii sa gasesc o urare frumoasa...am cautat pe net...ba nu mi-au placut...ba mi-au parut impersonale...ba prea pompoase etc etc.

nu mai stiu pe unde am gasit 4 versuri simple care mi-au placut

Ursitoarele sa-ti puna
Colo-n cer o vorba buna:
Sa fii bun si sanatos,
Sa cresti mare si frumos.

eeee...mi-au placut mie versurile astea...dar mi se pare cam scurta urarea...asa ca am continuat-o din creierii mei in felul urmator:

Relele sa te-ocoloeasca,
Norocul sa te-nsoteasca.
Drumul sa iti fie lin,
Sufletul mereu senin.
Sprijin alor tai sa fii,
Sa le aduci doar bucurii.

hmmmm...ce ziceti???merge????
puteti sa-mi si criticati creatia...promit sa nu ma simt lezata in orgoliul de artista neinteleasa

cu mana pe inima, recunosc sincer ca nu am avut talent in viata mea la compus poezii...daaarrrrr....uite ca frecatu de gresie si faianta in baie....aduce inspiratie.

va puuuuuuuuuuuuup
ma duc sa-mi termin treaba....am venit sa scriu repede ce mi-a produs mie mintea...de teama sa nu uit naibilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

samira vai... eu habar nu am avut ca pot lua asa carte... ce rau imi pare... of...
excelenta ideea ta si felicitari... orice ati scrie voi ca si nasi, o sa fie minunat, pentru ca e din inima si e sincer. de multe ori ce e simplu e si cel mai frumos.
bravo... halal nasica o sa fii... felicitari...
ma faci sa imi doresc sa botez iar... dar nu mai fac odata copii prietenele mele...
petrecere frumoasa. asteptam poze, daca se poate.


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

happy...de la an la an apar chestii noi...care mai de care mai frumoase si interesante.
cine stie ce gaselnite vor mai aparea in anii viitori.

sigur ca am sa pun pozici...abia astept.
azi am fost la finutz sa stabilim programul zilei respective....si m-am jucat cu bebe...a gangurit si a vorbit pe limba lui...a ras la mine...si a facut kk la mine in palma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AysTea spune:

Fetelor, ma ajutati si pe mine va rog daca se poate cu o informatie: ce biserici frumoase stiti in sectorul 6 si care oficiaza slujba pentru cate un copil pe rand, si nu 5 odata. Noi am fost cununati in biserica Sf Elefterie si am si botezat acolo, ne place biserica, dar au oficiat slujba pentru 5 copii odata, si nu as vrea sa mai repetam figura ca nu-mi place.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello
azi am mai cumparat o caciulita cu fular,albe,mai groase...ca-i frig tare afara si-mi pare cam subtire caciula de la tinuta de la biserica.

am mai luat si o pusculita in forma de Mickey Mouse si un tanc si un set de masinute din fier-zicea sotul meu ca alea-s faine tare...ca lui ii placeau in copilarie cel mai mult...si cred ca asta e si motivul pentru care a insistat sa le luam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor...maine e ziua cea mare!!!
am niste emotii de mor.
nici cand m-am maritat nu am avut asa emotii.
am pregatit bagajele...am 12 pungi de cadou,din alea uriase, pline cu tot ce am cumparat.

mi-e teama sa nu uit ceva,sa nu gresesc ceva...am un nod in stomac cat casa de mare.

ma duc sa incerc sa dorm...sa nu fiu zombie maine...da la cum ma stiu...nu cred ca reusesc sa pun geana pe geana in noaptea asta.

va puuuuuuuuuuuuup...sa-mi tineti pumnii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

samira la multi ani de an nou.

cum a fost? sa iti fie de bine nasitul si sa iti traiasca sanatos finutul.

poze? ai promis, ce sa-ti fac.




AysTea sper ca intre timp ai gasit ceea ce cautai.


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OSCAR spune:

Buna seara.Ma numesc Mioara.sunt noua in forul acesta.as avea si eu o rugaminte.poate cineva sa-mi spuna ce se face pt un botez(taxa pt botez,daca este obligatorio sa cumpar cadou pt nasi,ce acte trebuie sa avem cu noi pt botez,cat costa un meniu la restaurant etc.)urgent va rog frumos.am o fetita.sa nascut in spania.am vrea sa facem botezul la sf lu februarie.eu sunt din focsani.va multumesc.va pupam de aici din spania.

Mergi la inceput