Cit de aproape ati fost de droguri?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pika-pika spune:

Eu le-am incercat pe toate:marijuana,hasis,opium,LSD,extacy,cocaina,Special k,romparking(mai putin heroina ca auzisem ca e cea mai nasoala),eu le-am cautat si bine-nteles ca le-am gasit.Pai si Oscar Wilde fuma opium si Beatleas-ii...eu de ce sa nu o fac?Am tinut-o asa vreo 4 ani dupa care am spus:Stop!!!! si nu ma mai tenteaza acum absolut deloc.NU mi-a fost greu deloc sa renunt.Multumesc lui Dumnezeu!Sotul meu si el a consumat cand era pusti dar tot asa nu mai are nici o treaba acum.Singurul lucru bun este ca acum cunosc foarte bine o persoana care se drogheaza.Sper ca asta sa ma ajute sa-mi educ cat mai bine copii,ca daca are pasarici la creier ca mine....am incurcat-o original!Nu-mi place sa beau alcool dar cate o tigare pe sapt tot mai fumez cateodata.Am fumat si cate un pachet pe zi dar m-am lasat.
Parerea mea:Drogurile sunt o mare prostie!Te poti distra si fara droguri.Ele doar iti trezesc anumite simturi.Dar creierul este mult mai puternic fara ele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hevia spune:

marijuana da.uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Nu, personal nu am avut nici un contact cu drogurile si sper sa nu am niciodata.





Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am stat cu marijuana sub nas si nici macar nu am incercat.
Mi-ar fi placut , dar era prea maaare bataie de cap , ca nu fumez , deci nu stiu sa trag in piept , o singura dataa m facut greseala cand imi aprindeam o tigara pt. ca ma durea urechea si vroiam sa-mi "scot" curentul . Am tras prea cu sarg si am crezut ca vars acolo.Toata ziua m-a durut pieptul.Am concluzionat acolo , la fata locului , ca daca nu pot sa fumez marijuana frumos , elegant , cum merita ea tratata , mai bine o las incolo.
Singurul meu viciu este sportul , cafea , tigari nu , bere vara dupa sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am lucrat o perioada pe o linie de munca ce presupunea contactul cu oameni care aveau numitor comun cu drogurile. A fost traumatizant.
Dintre experientele traumatizante:
-am vazut in Ferentari copil de 7 ani injectandu-si heroina in vena
- am cunoscut un baiat care in cls a xi a fost olimpic la mate si in anul urmator a fost exmatriculat - era practic o leguma
- o tipa de 20 ani care, dupa ce prietenii ei care o aprovizionau cu droguri au fost arestati, a inceput si ea sa vanda ( evident ca facea si prostitutie, fura tot ce prindea, desi provenea dintr-o fam tare cumsecada ), a fost prinsa si a primit 7 ani detentie iar bunicul ei a facut infarct( la citirea sentintei) si a murit
- un tata( pers celebra) care dupa 12 ani de incercari in care l-a trimis pe baiat si in strainatate la diverse clinici) s-a dus la politie si a ajutat ca el sa fie arestat in speranta ca tanarul se va dezmetici

Cand sunt intrebata ce nu as vrea sa faca baietii mei cand vor creste raspund clar: sa nu se apropie de droguri!
Eu nu am incercat niciodata si, evident, nici nu am fost tentata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Fostul meu sot mai fuma hasis din cand in cand. Am tras si eu o data si mi-a displacut duhoarea (ca si la tigari). Deci nu m-a prins viciul asta.

Fostul meu sot ajunsese, cu putin timp inainte de a ne desparti, la cocaina, fara ca eu sa stiu. Mai bine ca ne-am despartit.

In rest, nu-mi place nimic care imi afecteaza luciditatea.


Felicia
http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikim spune:

Nu o sa incerc niciodata!!!

Mihaela, mama Karlei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

NICIODATA NU AU FOST APROAPE DE MINE

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

din cate stiu eu, nu am fost in apropierea cuiva care sa le foloseasca si nici nu regret ca nu am avut ocazia

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

M-a ferit Dumnezeu!!!!

YLARI

Mergi la inceput