Cit de aproape ati fost de droguri?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexalina spune:

Asta chiar nu ma tenteaza si mi se pare o mare prostie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

drogurile...din pacate prietena mea cea mai buna a avut contact cu ele...anturajul...deh...nu erau droguri droguri,insa erau pastile cu efecte similare,care practic nu aveau ce cauta in buzunarele ori ghiozdanele unor liceeni de 16-17 ani...am avut contact de 2 ori cu ele,o data,prima data,din curozitate,vedeam k ea avea o senzatie f happy...si am incercat...am inghitit 10 pastile de Romparkin si efectul a fost horror...aveam halucinatii dintre cele mai oribile si 3 zile am fost complet rupta de realitate,eram intr-o lume a mea,am bagat frica in intreaga familie,si cel mai rau,mi-am dezamagit teribil parintii,care nu s-ar fii asteptat never la asa ceva din partea mea...am jurat k nu voi mai repeta acea prostie niciodata,desi prietena mea nu a putut iesi din acest jok vicios al drogurilor medicamentoase...eu mi-am impus ca voi sta departe de ele...insa fara sa vreau am baut o jumatate ded sticla de coca cola in care erau dizolvate mai multe tipuri de amfetamine(regenon,tussine,romparkin) si va dati seama ca din nou am avut acea senzatie ingrozitoare,parintii au crezut k nu m-am lecuit,insa pana la urma m-au crezut ca a fost involuntar...practic ...un accident neplacut...de atunci relatia cu prietena mea s-a racit ,si desi am suferit mult la inceput ,mi-am dat seama k nu merita,daca ea a ales acele pastile in defavoarea prieteniei noastre...acum este casatorita si ea,si a scapat,datorita sotului ei de acele pastile criminale...e total schimbata...practic un alt om...insa fetele din anutrajul ei...au ramas tot cu vechile obiceiuri si au o viata ingrozitoare...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Si eu am fost foarte aproape de droguri si probabil as fi fost in continuare daca nu schimbam cercul de cunostinte relatii si chefuri si gratare ocazionale pe care il aveam inainte de aramane insarcinata...
ideea este ca eu am incercat de 2 ori dar am constatat ca nu sunt de mine.. Adica eu nu ma simt bine asa cum se simteau ceilati . Ba din contra mi sa facut rau de fiecare data , asa ca modalitatea mea de relaxare ramanea tot vinul.. E drept adeptii acestui fel de distractie au incercat sa ma convinga ca de fapt asa te simti prima data dar... degeaba . pe mine m-a speriat starea de panica pe care am avut-o prima data si a doua oara faptul ca nu mai puteam sa vorbesc deloc si nu puteam sa ies din starea aia . pe de alta parte nu am continuat pentru ca faptul ca eu eram pintre cei cu sticla imi conferea o oarecare stare de control pe situatie . Daca cumva ma ameteam , cu un drum la baie si 2 degete pe gat si apoi ceva de mancare eram fresh din nou si ma distram grozav vazand cum se manifestau drogatii... Jalea mare iesea cu cei care le combinau...
Era vorba de droguri usoare fumabile.. Nu am avut cunostinte cu seringa in vena...
Sunt de parere ca consumul acestora,de droguri fumabile si bauturi alcolice mai mult decat ocazional poate devenii foarte daunator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bjmaryoo spune:

Nu, personal n-am avut nici un contact direct cu drogurile si asa sa-mi ajute Dumnezeu mie si celorlalti din jur sa nu apuce sa te vrajeasca drogu ca din clipa aia,esti sclavul lui,nu ami esti stapan pe vointele tale.
Doamne ajuta pe toti cei ce-s suferinzi si adu-i pe drumul cel bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

Nu m-au tentat nicodata.

Mergi la inceput