Cit de aproape ati fost de droguri?

Cit de aproape ati fost de droguri? | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Sondaj propus de Lauraa si Vikinga

Intrebare sondaj:

Cit de aproape ati fost de droguri?

/b>

Alege respuns:

Da, odata sau de doua ori
Da, de mai multe ori
Am prieteni care consuma/au consumat
Am rude care consuma/au consumat
Nu, personal n-am avut nici un contact direct cu drogurile
Nu, dar mi s-a oferit
Nu, dar am fost tentata
Am consumat, dar m-am lasat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Nu, personal nu am avut nici un contact cu drogurile si sper sa nu am niciodata.

Oana si Seb
(10.01.2005)
"Si maine mai este o zi..."
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos
http://community.webshots.com/user/sebastieng10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

La care droguri de referi? Cafeau, alcoolul si tigarile intra si ele aici, nu? Si astea sunt "mind altering substances".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Din pacate am avut nefericita experienta de a vedea ce face drogul din om.Cumnatul meu (fratele cel mai mic al sotzului)s-a apucat de droguri.Acum se afla sub tratament,de vreo 2-3 luni,e greu,foarte greu.Sotzul meu a fost distrus, la un moment dat oscila intre furie si disperare,el s-a ocupat de fratele lui,la dus la spital,la insotit la psiholog,nu l-au lasat sa iasa nicaieri neinsotit de unul din membrii familiei.Nu s-a terminat inca ,va mai dura pana o sa putem sa-l declaram vindecat ,insa avem sperantze.Comportamentul lui s-a schimbat in bine si sper sa ramana asa.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

quote:
Originally posted by ralualexandrei

Din pacate am avut nefericita experienta de a vedea ce face drogul din om.Cumnatul meu (fratele cel mai mic al sotzului)s-a apucat de droguri.Acum se afla sub tratament,de vreo 2-3 luni,e greu,foarte greu.Sotzul meu a fost distrus, la un moment dat oscila intre furie si disperare,el s-a ocupat de fratele lui,la dus la spital,la insotit la psiholog,nu l-au lasat sa iasa nicaieri neinsotit de unul din membrii familiei.Nu s-a terminat inca ,va mai dura pana o sa putem sa-l declaram vindecat ,insa avem sperantze.Comportamentul lui s-a schimbat in bine si sper sa ramana asa.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3



sa dea Dumnezeu sa se sfarseasca cu bine. va doresc tot norocul din lume.

eu personal, nu am avut tangente directe cu droguri niciodata-daca nu luam in calcul medicamentele care si ele sunt tot "droguri" doar ca ele sunt cele care trateaza , nu distrug). poate o sa par naiva, dar eu in serialul "clona" am vazut mai aprofundat aceasta problema si i-am inteles greutatea.
desi am sa par din nou naiva am sa spun ca nu-mi doresc ca numeni sa aiba parte de ele, nici de cele medicale si cu atat mai putin de cele care sunt asa destructive.


------------------------
Nu am bani, resurse, sperante. Sunt cel mai fericit om in viata. Henry Miller
cu drag de forum, corina si lutzu si sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

Foarte aproape,dar mam oprit la timp,si sincer ma bucur ca nu am ajuns mai rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Eu am raspuns neincluzand cafeaua, alcoolul si tigarile. M-am gandit ca prin droguri te-ai referit de la marijuana in sus...


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Din pacate am avut prieteni care se drogau,primimul a fost copilul unui prieten de familie.Mama era disperata sa nu cumva sa ma apuc si eu.Al doilea a fost unul din fosti cu care am stat cam o luna si dupa alte luni m-a sunat sa imi zica ca s-a apucat de droguri si ca ii e rau ca ar vrea sa se lase,in final a ajuns la inchisoare,acum nu stiu ce este cu el,de el mi-a parut cel mai rau,sau mai mult de mama lui ca stiu cat de greu i-a fost,cu bani pe avocati si multe altele.Si poate cel mai periculos,prima intalnire cu un baiat cunoscut cu ceva timp in urma si nimeni nu mi-a spus adevarul despre el,a trebuit sa il aflu singurica....asadar prima intalnire,pe drum s-a intalnit cu niste prieteni....s-au oprit la un colt si au inceput sa pufaie dintr-o tigara facand-o toti posta.Ceva nu mi-a mirosit a bine,si tigara imprastia un miros ciudat.Ca sa mi-o intinda si mie,am refuzat cat se poate de amabil si m-a luat frica,si ce imi spune una dintre cei prezenti,hai ia ca nu patesti nimic iti da o stare asa misto!!!Sa innebunesc nu alta,a doua oara nu ne-am vazut!
Nu mai vreau sa aud de droguri si drogati!



poze noi
iubirea mea
bubulinele
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

si eu am avut prieteni de acest gen tocmai din aia mam si oprit ii vedeam pe ei cum erau si nu vroiam sa fiu si eu,tocmai de aia mam lasat,mai ales ca beau cafea mult si fumez din pacate mult am momente cind si beau,ma bucur ca fratii meu stiu sa invete din greselile altora ca ei nu fac nimic din ce am facut eu sau fac pentru mine acum la ora actuala cafea,alcool,tigari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Eheee.... Am avut atatia cunoscuti in juru-mi consumatori de diverse droguri sau mai pe intelesul tututor substante halucinogene strict interzise incat ajunsesem sa-mi pun intrebarea daca nu cumva Dumnezeu i-a presarat in calea mea ca sa-i ajut cu ceva... Din fericire intrebarea a ramas fara raspuns pentru ca am lasat in urma toate persoanele cu pricina. Unele cu parere de rau pentru ca s-au dovedit irecuperabile (dupa nenumarate dezintoxicari tot dependent) sau pentru ca au intrat la racoare (pentru trafic, evident) sau pur si simplu pentru ca n-am mai vrut sa aud despre ei tot restul vietii mele...

Greu , greu.. As putea sa scriu carti despre domeniul asta

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:


in liceu auzisem de un bar unde se ´´imparteau´´drogurile...o singura data
am fost,de curiozitate,dar din fericire nu mi-a dat nimeni nimic!

Mergi la inceput