Cind ati avut primul copil?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelaide spune:

La 30 de ani, c-am vrut sa copilaresc, ca asa s-a intamplat. Acum imi pare rau c-as fi avut copil mare. Da' e bine si acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

La 27 de ani si jumatate.Poate peste 2 ani ii fac si un fratzior

http://pg.photos.yahoo.com/ph/irina_ibanescu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

La 21 de ani si 11 luni ma maritam dupa 3 ani de prietenie .
La 22 de ani si 7 luni am ramas insarcinata , adica inainte cu 5 luni de licenta .
Concluzie: am nascut primul copil la 23 de ani si 5 luni. Copilul are acum 8 luni si 20 de zile, iar eu 24 de ani si o luna si muncesc intens impreuna cu sotul meu , bineinteles, la un al doilea .
Cred ca v-am cam ametit cu cifrele ...puteam fi si mai exacta de atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

La 21 de ani m-am marita si avem 6 ani de casatorie trecuti pe 25 iulie,primul copil pe Andy l-am avut la aproape 24 de ani cu o zi inainte de ziua mea de nastere el pe 13 si eu pe 14,si la 27 de ani am avut-o pe Maia.Eu consider ca nu le poti astepta pe toate ca dupa aia sa faci un copil.Un copil este o binecuvantare ptr. orisicine.Nu coonteaza unde stai daca ai casa sau nu daca stai la socrii sau la mama.Mai ales noi tineretul in ziua de azi care ne este foarte greu sa facem rost de o casa de la stat nici nu se mai pune problema de cumparat,asa cum era pe timpuri cand parintii nostri care zic ca au muncit de nu au mai putut pana si-au obtinut o casa care de fapt le-a dat-o statul foarte usor,tot asa si o masina si cate si mai cate posibilitati.Eu cand l-am facut pe Andi stateam intr-o garsoniera atat de mica in cat un om era de ajuns daca staea in ea si era prea mult,dar era a noiastra si am considerat ca e bine venit acum avem un apartament cu 2 camere unde noi doi si cu copii icapem foarte bine,si va veni si ocazia sa ne luam ceva mai amer,sunt posibilitati dar consideram ca acum ne trebuie o masina a noastra caci avem una dar este de servici care este tot a noastra print-un contract de la firma dar noi vrem una mai mare si mai spatioasa deci cand va veni timpul caci sunt posibilitati vom lua poate un apartament mai mare sau poate chiar o casa.Asa ca faceti copii,nu va uitati unde stati sau daca aveti posibilitati,dumnezeu va juta si va da putere sa va cresteti copii indiferent de posibilitatile pe care le aveti sau pecare probabil va ganditi ca trebuie sa le oferiti micutului.O sa o vedeti pe pielea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

La 36 si jumatate si sint deosebit de incintata de BB Rares care are 1 an si 5 lunisi e un baiat minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoican valentina spune:

Buna sunt noua.vreau sa raspund la intrebare.la 20 ani in1994

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

La 24 m-am maritat, la 27 am facut cupilu'.Deh, am asteptat si noi ca omu' sa avem o casa, o taraboantza de masina sa aiba cu ce ma lua de la maternitate, niste rezerve la tescherea. Fetele de pe aici ar spune cam tarziiiiiiiuuuu, da' eu tot copil ma simt si acum la 29. Copil cu copii (si aici il includ si pe impricinatul tata). Asta e, esti tanar atat timp cat te simti tanar.

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

la 25 de ani, desi nu ne-am programat si am fost spontani, a fost binevenita

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

La 33 de ani fara 27 de zile a venit pe lume puiutul meu ALIN CRISTIAN. (3 oct. 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

La 27 si 7 luni fetita.
La 33 si 2 saptamani baiatul. Stiu ca era vorba doar de primul copil, dar nu pot, domle sa nu-l pun si pe el, ca-i tot al meu si eu nu fac diferentieri.

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput