Dr.Nayel - CF 2 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri.
Cu siguranta Nayel a curatat mai bine uterul decat tanti asta a mea. Si eu stiam ca trebuie sa dureze cam o saptamana cu sange rosu aprins. In fine, vad ca s-a mai micsorat debitul. Abia astept sa treaca 6 saptamani sa ma duc la Nayel sa-mi zica ca-i in regula ce-a decupat tanti doctor prin mine.
Ma mai doare si burta, daca apas cat de putin in partea de jos a abdomenului ma doare. Parca prima data nu-mi amintesc de asa ceva.
In rest sunt zglobie, ma misc bine.

Pupici Emei si lui Rayan

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana Alexandra (n. 23 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxy, nu e o regula sa dureze o saptamana rosu aprins. La fiecare e altfel. La mine a durat mai mult de o saptamana. Ideea e sa se curete uterul cat mai bine, deci, daca ar dura prea putin nu ar fi bine.

pupici


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vlad R spune:

Crinuta, multumim de incurajari. Multumim de asemenea si celor care ne-au ajutat sa ne orientam financiar.

Buna ideea cu membranele rupte, a zis Catalina , cred ca vom sta acasa pana va pierde apa

Vom trai si vom vedea. Numai bine si sanatate tuturor.

Vlad, Catalina si Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxy, asteptam si noi niste poze.
Anca Mihaela, pe ale tale le-am vazut. Dulcica foc printesa ta.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tare slaba activitate pe aici. Unde sunteti?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen-Emiliana spune:

Bana seara...
Sunt insarcinata in 34 de saptamani si sunt pacienta Dr. Nayel de la inceputul sarcinii. Suntem foarte multumiti de dansul ca medic si ca om...Astazi am fost la dansul la consult si s-a luat decizia unei nasteri prin cezariana...As dori (cine a facut operatie cezariana cu dansul) informatii cu privire la partea financiara!!!
Cat ar trebui sa daruim pentru a fi toata lumea multumita si sa iasa bine treaba?
Dr. Nayel - mana a 2-a - anestezist - neonatolog - s.a.m.d.
Puteti va rog frumos sa-mi raspundeti pe PM?
Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Carmen ?? cum s-a luat decizia nasterii prin operatie cezariana??
exista vreun motiv medical??
Crissi, 32+, Dr. Nayel

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maysa spune:

Astazi merg si eu la control si avind in vedere ca sint insarcinata in 36 saptamini cred ca voi deschide discutia referitoare la cum o sa nasc. Mie imi e mai frica de cezariana decit de nasterea normala, dar m-am mai linistit avind in vedere ca fetele care au nascut prin cezariana s-au recuperat foarte repede.
Sper sa va povestesc mai multe saptamina viitoare.
Multa sanatate si numai bine mamicilor, bebelusilor si viitoarelor mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Crissi, exista anumite situatii in care se impune cezariana cu mult timp inainte, ca de ex: miopie, copilul pozitionat cu capul in sus, probleme de bazin ale mamei.
Pe langa astea, mai sunt cele care apar in timpul travaliului si care nu se pot stii inainte.

Carmen, nu exista preturi fixe. Dai atat cat poti si cat vrei.
Nimeni nu iti va cere un pret anume, de fapt nu iti va cere nimic.
Asistentele se poarta super indiferent daca cotitezi sau nu. Asa ceva este rar in Romania, dar uite ca mai si exista.

Maysa, hai ca mai ai putin. Cum vrei sa nasti pana la urma? Ce a spus Nayel?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen-Emiliana spune:

Stiu ca nu sunt preturi fixe, dar asa...orientativ...sa iesim cu obrazul curat?
Decizia a luat-o dr. Nayel din motive medicale, dar eu...recunosc...am fost foarte incantata! Sper sa fie totul OK si sa ma recuperez repede...aici am auzit numai povesti frumoase despre cezarienele Dr. Nayel!
Ma simt privilegiata sa pot naste cu dansul!

Mergi la inceput