Dr.Nayel - CF 2 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:


Crinuta ma intrebai de poze. In sfarsit am apucat sa pun cateva poze cu fetele mele intr-un album. Uite-l aici: Albumul meu
Am cam absentat fiindca m-am luptat cu un soi de indigestie de cateva zile, am mancat doar paine prajita cu branza de vaci si altele asemenea si am avut o gramada de crampe abdominale. Acum se pare ca am scapat de ele.

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana Alexandra (n. 23 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare fetele!

Am intrat si noi in 23 de saptamani, bebe Daria e bine, dar mami are contractii si mi s-a scurtat colul de la 4cm in februarie la 3cm la ultima eco morfo facuta la Iosup.
La dr. Nayel o sa ajungem maine pe la ora 15.00 sa vedem ce zice. Pe eco scrie ca as avea valorile de la IR -urile uterine mari (dreapta= 0,61-0,62 si stanga= 0,66-0,68),dar nu mi-a zis Iosup ce inseamna.

1. Aveti idee cat trebuiau sa fie la 21 de saptamani implinite?
2.
Crinuta tu i-ai dat separat si dr. mana aII-a sau i-ai dat doar lui Nayel si si-au impartit ei.....ca deja ma apuca ameteala cu cat trebuie dat cui!

Va pupic si va doresc sanatate multa si voua si bebeilor (nascuti deja sau doar in burtica )

Irda
22+1 si bebe Daria

http://community.webshots.com/user/irdaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Irda si Carmen, va raspund pe privat.

Roxy, superbe pozele. Sa iti traiasca mandrele.
Prin ce parc va plimbati voi?

Irda, ir-urile sunt un pic mari. Cele bune sunt intre 0,30-0,40.
Vorbeste cu Nayel. Cum e cea ombilicala?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maysa spune:

Crinuta, eu vreau sa nasc normal dar din motive medicale acest lucru nu e posibil. Asa ca am fost programata la cezariana pe 2 mai exact cind e DPN (dupa ecografia morfologica data probabila este 1 mai). Sper sa nu ne faca bebe vreo surpriza si sa facem cunostinta mai repede. Incerc sa ma impac cu situatia desi drept sa-ti spun de la inceput mi-a fost foarte teama de cezariana.
Am vazut pozele cu ingerasii vostri si simt ca pot sa trec peste orice numai sa fie totul bine.
Crinuta, Anca Micaela, Roxana sa va traiasca copilasii si sa fiti fericite alaturi de ei.
Multa sanatate si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Merci de raspuns Crinuta!

Cordon ombilical:
- insertie si aspect normale, esarfa de cordon (nici cu asta nu m-am lamurit prea tare...daca-i esarfa presupun ca nu-i circulara, adica nu-i total in jurul gatului)
- flux de aspect normal in vasele ombilicale
- I.R artera omblilicala 0,61 sau 0,64 ca nu prea se intelege...are tani asistenta un scriiis! oricum e mare din cate zici tu! offf!!

Bebe era mai mare cu vreo 2 zile decat varsta reala a sarcinii, dar Iosup mi-a zis sa ma odihnesc ca sunt cam "agitata" pe interior!....si eu sunt in medical cu tratament de-o luna! deci teoretic nu prea am stresuri!

Pupici tie si lui bebe Rayan (s-a rezolvat problema cu ochisorul puiului?)

Irda
22+1 si bebe Daria

http://community.webshots.com/user/irdaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu e mare, e ok. Cele uterine trebuie sa fie asa cum ti-am spus
Eu aveam ombilicala cam 0,51 sau asa ceva, nu mai stiu si era bine, deci 0,60 trebuie sa fie ok.
Sa nu fie 0,70-0,80,alea sunt mari.

Nu stiu ce inseamna esarfa de cordon, insa Nayel iti poate spune cu siguranta.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Roxana, fetele tale sunt superbe! Sa va traiasca si sa fiti sanatosi si fericiti!

Numai bine tuturor!
Anca Micaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca, dar pozele tale unde sunt?
Sper ca mai intri aici, acum ca ai nascut, ok?

Maysa, stiu, e mai bine sa nasti cu cezariana.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen-Emiliana spune:

Crinuta,
Iti multumesc din suflet pentru informatiile oferite...
Cam asta doream - ceva orientativ, sa stiu pe unde ma invart.
Preturile mi se par rezonabile. Sper sa fie totul bine!
Iti multumesc frumos,
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cu placere. Te descurci tu, sunt sigura.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput