Dr. Tutunaru ( 5 )

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri!

Nique15, aceeasi suma am platit-o si eu. Detalii legate de cabinet nu se pot da pe site pt ca Dr T nu doreste acest lucru, dar le vei afla la telefon. In ceea ce priveste IR-urile, chiar ma intrebam cam ce inseamna normale la 14s, respectiv 20s?

Bestutza, eu respect tratamentul pe care mi l-a dat dar de fapt ma interesa ce s-ar putea intampla daca nu da, totusi, roade. Dr-ul mi-a spus ca el spera sa se amelioreze treaba, dar exista totusi posibilitatea sa nu scada suficient! Asa ca am inceput sa va intreb si eu la voi cum a fost.

In ceea ce priveste ecograful, nu este 3D.

Va pup!



SIMODINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Fetele, cum a mai pus cineva, cabinetul este cu circuit inchis, deci nu faceti publica adresa.

va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Mai, mama draga cum adica cu circuit inchis?????!!!!Ca din moment ce pe site-ul dr apare nr de tel unde te potzi programa?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna dragelor!

Bestutza, ce mai face puiul? E cuminte? Nu prea ne spui despre el...

Am intrat repede sa o felicit pe Giliutza, pentru bebelusa ei Adinutza, care dupa cum am citit la " mamici" a nascut pe 7 aprilie...of beam si noi ceva impreuna

Asa ca Giliutza draga, SA-TI TRAIASCA FETITA SI SA FIE SANATOASA! SI TU LA FEL! TE ASTEPTAM SA NE POVESTESTI, OK?

Multi pupici

Mirela, tu ce mai faci? cum e... e sarcina pana la urma? Cum te mai simti?

Va dorim numai bine la mamici si la burtici

Gabriela si Mariuca

http://community.webshots.com/user/uki2003


MARIUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

UIte intru tot pe fuga!!
Uki mama suntem bine, am facut vaccinul de doua lunitze si am avut o stare subfebrila si mami a plans...
O sa incerc sa facem si noi un album sa imi vedetzi focutza! Am mai incercat noi dar nu stiu cum sa apara la fiecare postare ...ce vretzi putzin atehnica!!

Felicitarri Giliutza!!!Sa ne povestesti...ca uite eu nic acum nu v-am povestit despre nasterea focutzei lu mama!!

Pupicei si abia astept sa ne intalnim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

Buna fetelor,

Sunt si eu noua, eu am nascut cu dr. Tutunaru, sa-i dea Dumnezeu sanatate ca mare om este. La ce frica aveam eu de nastere si cate probleme am avut si sa va mai spun ca am nascut cu el dintr-o intamplare - doctorita mea m-a pasat la el cu doar doua zile inainte de nastere - nici nu pot sa va spun ce mult ii multumesc ca exista. Sa aveti incredere in el ca merita.

Cristina si bebe Maria 21/12/2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

fetelor, am si eu nevoie de o info, despre dr tutunaru....cam ce tarife "se practica"...dar nu pt nastere, ci pentru histerectomie (fibrom uterin) plus chist ovarian..aveti idee cat se da? dar la anestezist si asistente?

"SI CAND SFARSEAM CUVINTELE, INVENTAM ALTELE
SI CAND SE-NSERA CERUL, INVENTAM CERURI ALBASTRE
SI CAND ORELE SE INVERZEAU CA SMARALDELE
NE BRONZAM LA LUMINA DRAGOSTEI NOASTRE"
(NICHITA STANESCU)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenus spune:

Mecbeng, ti-a spus tie dr. Tutunaru ca iti face histerectomie pentru fibrom?!? Ma mir foarte tare pentru ca nu e adeptul solutiilor radicale. Ce dimensiuni are fibromul tau? Nu te-a trimis sa faci intai embolizare? Si nu ti-a propus laparoscopie? Sau poate inca nu te-a consultat si vrei sa stii cam cum stau lucrurile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

era vorba de soacra-mea(47 ani) :D da s-a dus la vladareanu pana la urma..daca stiti ceva despre el, sau pe ce topic gasesc "tarife" apreciez :)

"SI CAND SFARSEAM CUVINTELE, INVENTAM ALTELE
SI CAND SE-NSERA CERUL, INVENTAM CERURI ALBASTRE
SI CAND ORELE SE INVERZEAU CA SMARALDELE
NE BRONZAM LA LUMINA DRAGOSTEI NOASTRE"
(NICHITA STANESCU)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

megbeng, nu stiu tarife... da' am auzit ca se plateste in rate!!! ca dintr-o data nu=ti permiti la vladareanu.

fetele... inca ceva... la elias ambulatorul se plateste. nu exista notiunea de gratuitate la gravide sau bilet de trimitere cu care sa beneficiezi de gratuitate. si asta pt simplul motiv ca "dnul director oprescu" nu cunoaste aceste notiuni!!! si considera ca spitalul are nevoie de bani, asa ca sa plateasca toata lumea!!!
chestia asta e cumplit de enervanta... atunci la ce naiba avem asigurare??? tare m-am enervat azi... ca m-am mai dus si special dupa trimitere!
daca are cineva idee ce-am putea face... la protectia consumatorului merge??

Cristina 7+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput