"Perlele" copiilor nostri 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Andreas face cu cea mai mare placere baie, sta in apa pana i se incretzeshte pielea pe palme shi pe talpi shi cind iese din baie intr-o seara imi spune: "Mami schau mal meine Finger sind kaputt!" (uite mami degetele mele s-au defectat).

Cred ca avea 1 an jumate, cind era fascinat de trenuri shi locomotive (mai e shi acum) shi stand in curte pe trepte, vede doua insecte din alea de lemn roshii lunguietze care se doamne iarta-me fund in fund, la care Andreas arata cu degetzelul spre ele shi face "tuuuuu tuuuuuuuuu".



Corinna, Andreas Noel, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by iren

Bogdanel: Mami, mami, da-mi shi mie covrig, ca nu pot (lua), sint incalecatzi!

Ieri la masa, tati tusheshte ingrozitor. Bogdanelu, din hol: Tati, cre ca vomitzi!

Dimineatza, la Teletubbies.
Bogdanel:
-Julia, uite Lala!
Julia:
- Tata!
- Nu, Juli, Lala!
-Tata, tata!
- Juli, uite Po!
-Lala, Lala!



Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.






Iren, sa-ti traiasca minunile!!!

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Diana a avut lectie despre legume la gradinita.
Seara, acasa, eu ii curatam un fruct de kiwi si ea spune:

-Mami, doamna Eta (una din educatoare), curata legumele ca o mamica!!!!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Silvia-2 ani:
Semnificatiile semnelor: -nenea musca peete(perete) si :
-ce face nenea?
-eu: spune tu ce face...
-bea!
-da, bea, dar ce bea?!
-aaaaa, LAPTE!

Azi se incalta cu cizmele Dianei, surioara mai mare cu 7 ani decat ea si apare in usa camerei spunsnd: "mami, uite soi tzat"-mami, uite pisoi incaltat!
Se uita la broasca testoasa din acvariu:
-ce face boasca in vana ei? Inoata!


Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Am ieshit la plimbare azi cu kupiii, shi-am trecut pe linga o curte in care sta un ciine mare, lup shi cam nervos- e ciine de patrula Io, cu inima cit un purice, ii zic lu Bogdanelu :Mami, da la mine trotineta aia, ca zornaie prea rau pe pietrele-astea, shi mi-e sa nu latre zapacitu asta de catzel! La care el zice: Da' Codau, ciine rau, vine la noi! obsesia lui e "iepurash, dragalash"
Alina, merci frumos, shi kupilu tau e un dulce, ca ma delectez cu poveshtile tale

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Discutie ca intre fete :))
Laura: “mama, eu mai incap la tine in burtica?”
eu: “nuuuu, mama, nu vezi ce mare esti !”, la care Laura raspunde ganditoare: “....ca ma gandeam sa-mi serbez ziua de nastere acolo”

Se uita odata la "Finding Nemo" (pentru a mia oara, btw :)) si cand ajunge la scena la care Nemo era foarte entuziasmat ca merge la scoala, sotul meu ii zice: "vezi, Laura, el nu spune ca tine "nu vreau sa merg la gradinita", la care Laura raspunde foarte prompt : "Da, asa sunt pestii, dar oamenii nu sunt asa" !!

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by Elena
[

Se uita odata la "Finding Nemo" (pentru a mia oara, btw :)) si cand ajunge la scena la care Nemo era foarte entuziasmat ca merge la scoala, sotul meu ii zice: "vezi, Laura, el nu spune ca tine "nu vreau sa merg la gradinita", la care Laura raspunde foarte prompt : "Da, asa sunt pestii, dar oamenii nu sunt asa" !!

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)






Pentru Laura si pentru toti copilasii

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

elena, mai vrem!


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanelu azi a vazut un avion, shi tot sarea sa puna mina pe el, cin' a vazut ca nu ajunge-mi zice "Bogdanel e prea mic, nu ajunge la avion, trebuie sa mai creasca" da c-o fetzishoara asha de trista, de-mi venea mie sa pling de mila lui...

Ieri vede nejte scari:
- Mami, uite scari!
- Da, mami, trepte, zic io...
- Nu, scari!
- Mami, trepte, scari, totuna...da el se-apuca sa numere
- Una totuna, doo totuna

Pe strada
- Mami, uite pasarile!...Mami, uite frunzele!...Mami, uite copacile!

Azi ma duc cu Juli sa-l iau pe baiat de la gradi, ii dau un corn in mina, iar Juli se-ntinde spre cornu lui : A, A! (cu gura laaarg deskisa, sa n-avem nici un dubiu asupra faptului ca vrea de mincare ) Da Bogdanelu zice:
- Nu, Juli, nu-tzi dau ca tu ai mincat lapte! Ea "mincase" lapte, intr-adevar, da-n urma cu fro 4 ore...

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Bogdanel&Julia rulz !!!

Mai avem si noi una proaspata, ca celelalte erau mai vechiutze, dedicatie speciala pentru denizel & gandacelu :
era afara o ploaie mocaneasca iar noi doua stateam la geam uitandu-ne cum turna si nu se mai oprea; dupa un minut, care-i timpu´ maxim cat poate sta mandra mea fara sa vorbeasca, imi spune ganditoare: " iarna plange ca nu poate sa vina mai repede...picaturile astea de ploaie sunt lacrimile iernii !".

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Elena" target="_blank">iaca si eroina


_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput