A nascut cineva in saptamana 33/34 ???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauradaria spune:

[black][red][b]Buna fetelor! Am citit toate mesajele voastre si sunt putin nedumerita. In sensul ca si eu sunt in saptamana 33/34 si nu stiu la ce sa ma astept. Chiar daca evolutia sarcinii pana in momentul de fata a fost mai mult decat O.K. este posibil totusi sa se intample inevitabilul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lauradaria, felicitari pentru sarcina !
Eu zic sa stai linistita, fetele care nasc un pic mai repede au avut unele probleme pe parcursul sarcinii, deci nu te alarma !!!

P.S. Ce va fi bb tau ? :)

Sarcini usoare in continuare, nasteri rapida si la termen si bebei sanatosi !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradaria spune:

Pana acum tot fetita a fost. Maine o sa merg la eco din nou, sper sa nu-si fi schimbat sexul. Probleme nu prea mi-am facut, dar stii cum este...Daca tot este fetita o va chema Daria.(de aici numele lauradaria).Stii cumva daca medicul ar putea estima greutatea copilului din ceea ce vede la ecograf?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ooo, fetita !!! Super, sa fie sanatoasa !!! Da, ecografic se poate estima greutatea. Cu fetele, cica, este bine sa ai bagajul facut din timp ca ele se grabesc, dar nu e lege. La noi asa a fost, d`soara a venit 10 zile mai repede. Sa ne zici de ecograf !!!

Sarcini usoare si bbi sanatosi !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradaria spune:

Ei bine am fost si la eco...Totul pare sa fie O.K.Inimioara are cele patru camarute,vezica urinara functioneaza cum trebuie...A masurat pana si lungimea femurului.Este fetita 100%.Legat de greutate,cica ar avea cam 2000 de grame si ceva.S-a asezat deja in pozitia "pe locuri fiti gata"(adica cu capul in jos).Dupa cum ai spus si tu bagajul ar cam trebui facut.Moasa de la spitalul unde voi naste tine neaparat ca fiecare graviduta inainte de a si-l face sa treaca mai intai pe la ea.De ce? Pt.ca este foarte obsedata de spatiu. In sensul ca nu prea exista asa ceva.Acolo sunt doar 2 saloane cu cate 2 paturi fiecare unde stau si bebelusii.Nu exista salon de nou-nascuti.Deci am trcut ieri si pe la ea. Vreau sa-ti spun ca mi-a dat o listuta ,cam ciudata cei drept pt. mine,dar asta este.Pe langa aceasta lista mi-a dat si o reteta de licoare,sa-i zic asa,cu care trebuie sa ma delectez in ultimele doua saptamani.Reteta suna cam asa: 2 lingurite de otet de mere+2 lingurite de miere intr-un pahar cu apa pe care trebuie sa-l beau zilnic.Cate 2 pe zi...Ciudat?Cica ajuta la elasticitatea muschilor.Pe ce forum crezi ca as putea sa intreb daca cineva a mai facut chestia asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ma bucur ca sunteti bine !!! !!! !!!
Ciudata treaba cu mierea , chiar nu am auzit vreodata. Pe bune. Eu zic sa intrebi la "odiseea sarcinii pe glob" , poate chiar stie cineva. Imi place stilul acesta instructiv din spital de la voi, mi se pare excelent, decat sa ajungi acolo si sa ai surprize ...
Sarcina usoara in continuare !!! !!! !!!
pentru mamici, bebici si burtici !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput