chlamydia trachomatis

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarius spune:

buna,nu amai postat nimeni demult aici dar poate totusi,si mie mi-a iesit testul pozitiv din secretie,cel de sange nu l-am facut,dar aceeasi intrebare,de unde se mai poate lua daca pe cale sexuala nu?eu am avut dupa menstruatie o secretie urat mirositoare si alba,iar la cateva zile am sangerat,si gata,acum de exemplu nu am am nimic,care sa ma inspaimante.Am fost la medic,iar sangerarea este o alta problema,acum voi merge cu rezultatul si voi vedea.SANATATE TUTUROR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikisor_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Citat:
Originally posted by dma


testele negative au fost din sange(serologia:igA si IgG) sau din ce ti s-a recoltat de la nivelul colului uterin??


N-am facut analize de sange (poate ar fi trebuit???), numai de secretie. Oricum, bine ca s-a terminat totul cu bine.
Fii linistita, daca m-am vindecat eu in al doilea trimestru de sarcina (din sapt. a 15-a am luat antibioticul), sigur te vei vindeca si tu (daca nu esti deja vindecata) inainte de a ramane insarcinata. Important e sa depistezi boala si sa actionezi cat mai repede, pana nu face ravagii. Multa sanatate si noroc!


Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C


E posibil cazul in care serologia sa fie negativa si secretia sa iasa pozitiva?
Intreb pur si simplu, pentru ca analizele au iesit negative si nu mai am rabdare pana cand ies rezultatele secretiei de col....

Mergi la inceput