chlamydia trachomatis

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:



Ieri am fost si eu la un control si eu fac foarte des aceste controale avand uter polifibromatos si surpriza . CHLAMIDYA -prezent. Mentionez am facut in februarie si PAP si biopsie si nu a fost nimic si acum? Eu acum o luna am facut o interventie chirurgicala si fiind o operatie destul de grea a fost nevoie si de transfuzii de sange. Se poate lua prin transfuzie de sange? Ca de sex nu prea poate fii vorba mai ales ca eu am avut atatea probleme ca sexul a fost aproape 0? Va rog ajutati-ma cu un raspuns.

Merci ,Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

buna fetele

si eu am facut test clamidia...si a iesit pozitiva..

dr mi-a dat tratament cu summamed 1 pastila la 12 ore, 4 pastile eu, 4 sotul.
stie cineva care a mai facut tratament cat costa summamedul asta 8 pastile?


_
...gata..luna asta raman !!!
This is my quest/To follow that star/
No matter how hopeless/No matter how far!

Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Eu am luat Summamed doza unica pentru Clamydia. Era pastilutza vreo 500.000 acum 3 ani. Nu cred ca pretul a mai crescut cu mult, dar, oricum, nici foarte ieftine nu sunt.

Corina, cum si-au dat seama de la un singur control ca ai clamydia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

pai mi-a facut test din secretie...pt clamidia...
si ieri am luat rezultatul...
wow...500.000..cineva imi spusese 300.000 si deja mi s-a parut mult dar 500.000 ...ce sa mai zic...
dau faliment...macar de as sti ca functioneaza sigur


_
...gata..luna asta raman !!!
This is my quest/To follow that star/
No matter how hopeless/No matter how far!

Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

scuze...am crezut ca m-ai intrebat pe mine cum de si-a dat seama la un control...
mea culpa..


_
...gata..luna asta raman !!!
This is my quest/To follow that star/
No matter how hopeless/No matter how far!

Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Rox dox, la doza unica concentratia e mult mai mare, dar iei o data si...gata. Imi amintesc ca imediat ce am luat pastila, mi-a venit sa vomit si cand ma gandeam ca vomit 500.000 lei...

In concentratie mai mica, sunt mai ieftine, dar insumand, cred ca vei iesi la ceva mai multi banutzi.
E foarte bun si ar trebui sa scapi.

Sa auzim de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

mie mi-a dat 4 pastile pt mine si 4 pt sotul , luate la 12 ore..si la 500 mg fiecare.


_
...gata..luna asta raman !!!
This is my quest/To follow that star/
No matter how hopeless/No matter how far!

Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Cred ca se dau si compensat. Mergi la medicul de falimie poate reusesti sa rezolvi ceva. daca nu, fa-ti un card la Help Net si ai reducere de 5%.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:



Anca eu m-am dus ca de obicei la control ca pana anul trecut avand probleme cu uterul polifibromatos mergeam lunar si imi faceam PAP-ul. Asa ca acum dupa ce am venit de la operatie si m-am simtit in stare sa merc ca cracanat m-am dus....deh..obisnuinta. Si nu mare mi-a fost mirarea ca am asa ceva.De unde doamne iarta-ma ? Mi-a facut testul si analiza mi-a dus-o la institut sa mi-a faca . Nu stiu ce sa mai zic. Si ca si tratament am primit 10 ovule de COLPOTROPHINE.Oare nu este putin? Nu stiu ce sa mai zic.Ar trebuii sa-mi mai fac si in alta parte inca un PAP. Ce ma sfatuiti sa fac?

VA PUP SI VA MULTUMESC, CORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

quote:
Originally posted by corina costea



Anca eu m-am dus ca de obicei la control ca pana anul trecut avand probleme cu uterul polifibromatos mergeam lunar si imi faceam PAP-ul. Asa ca acum dupa ce am venit de la operatie si m-am simtit in stare sa merg la cracanat m-am dus....deh..obisnuinta. Si nu mare mi-a fost mirarea ca am asa ceva.De unde doamne iarta-ma ? Mi-a facut testul si analiza mi-a dus-o la institut sa mi-a faca . Nu stiu ce sa mai zic. Si ca si tratament am primit 10 ovule de COLPOTROPHINE.Oare nu este putin? Nu stiu ce sa mai zic.Ar trebuii sa-mi mai fac si in alta parte inca un PAP. Ce ma sfatuiti sa fac?

VA PUP SI VA MULTUMESC, CORINA

Mergi la inceput