Urgent Nasterea in Olanda-help pls

Urgent Nasterea in Olanda-help pls | Autor: alessia105

Link direct la acest mesaj

Buna,
Am nevoie de ceva informatii despre nasterea si procedirile olandeze,
Va explic situatia ca sa intelegeti mai bine prin ce trec.Sunt insarcinata in 36 de saptamani , tatal copilului este olandez , nu domiciliaza in Olanda si din informatiile pe care le avem pentru noi e mai bine ca copilul sa se nasca in Olanda ( asta ar scuti o gramada de timp , acte si bani ).Normal as fi vrut sa fiu aproape de familia mea in Romania( si de baietelul meu cel mare ), dar dupa ce am aflat ca o fosta cologa a murit pe masa de nastere din cauza incompetentei doctorilor si a experientei neplacute de data trecuta( am nascut singura acasa ptr ca ambulanta nu a venit decat dupa 7 ore )am decis sa nasc in Olanda.Nu stam foarte departe de Olanda ( la 4 km de granita ) asa ca accesul in Olanda e mai usor decat la o clinica din Belgia.Ma intereseaza sa stiu daca nu avem asigurare medicala cam cate trebuie sa platim ?Si doi ce trebuie facut dupa ce bb se naste ptr a primi cetatenie olandeza ptr el?
Daca cineva ma poate ajuta cu informatii de orice fel ( inclusiv cum a fost in spital, obiceiuri in Olanda cand se naste un bb...etc ) va raman pe veci recunoscatoare.
Cu drag si stima , Alessia si BB

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Alessia, ti-am raspuns la mesajul tau postat in forumul calatoriile sufletului

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput