Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ICorina spune:

Am pacatuit! Recunosc! desi trebuie sa admiteti ca are o savoare aparte pacatul asta!

Corina si Mihai Alexandru (12.05.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

La noi e cam asa:
de la inceput a stat in camera lui.la alaptat noaptea ramanea la noi in pat ca imi era greu sa ma tot trezesc si sa-l adorm.de ex.daca doarme pana la 3 de la 3 ramane cu noi in pat. de mai multe ori a dormit pana la 5 dim.
asta continua inca si acum pana cand scoatem masa de noapte.

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Isabella a dormit de cind am adus-o acasa in patutzul si in camerutza ei. Acum as vrea s-o iau citeodata cu mine in pat, macar ziua, s-o string in bratze, sa dormim amindoua, dar nu vrea deloc, in patutzul ei e linistita si se simte bine.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Fetelor
Foarte mult ma ajuta aceasta discutie! Buna idee...
Chiar ma intrebam si eu cum va fi...Prietenii mei dorm cu bb in pat si mie mi s-a parut ciudat, dar apoi m-am gandit ca nu cred ca exista senzatie mai placuta decat sa il simti acolo langa inima ta...
Dar intr-adevar sunt si dezavanataje, dupa cum spuneti.
Citind ce ati scris voi aici, poate vom lua si noi o decizie cand va sosi momentul...

nunta mea

Maria si Razvan Mihai in burtica (28 sapatamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Nici noi nu dormim cu copilul in pat, pe motiv ca ne era teama sa nu-l strivim langa noi, asa are camera lui, patul lui si doarme singurel si am facut bine asa!



Beatrice, mami de Alex pifos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Noi am dormit cu bb cam un an de zile mai precis de cand avea bb 1 an si ceva pana la 2 ani si ceva. Pana la 1 an si ceva a dormit la ea in patut iar dupa 2 ani si ceva in camera ei, unde doarme si acum.

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
http://photos.yahoo.com/criss80serg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mildi spune:

Noi n-am dormit niciodata cu bebelusa in pat si cred ca e foarte bine asa. Sa se obisnuiasca sa doarma singura ca apoi nu mai scapi de ea. Are acum 5 luni si doarme foarte bine in patut. Seara chiar adoarme singura. E o fetita foarte cuminte si linistita.
Ildi si lusa Daria - Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns supermomy05 spune:

Un nu cat se poate de hotarit. Nu ptr ca nu as vrea, mai ales ca sotul lucreaza si in ture de noapte a cate 12 ore. Dar cu gemene nu prea imi permit. Si acuma de au crescut si mai mari, aproape de fiecare data, dupa ce isi termina biberonul si gata si cu ragaiala, se cer singure in patutul lor. Cum? Va intrebati probabil. Plang, si imediat cum au ajuns cu caputul pe cearsaful patutului au si inchis ochisorii. Noi, eu si sotul meu, credem ca asa e cel mai bine. Si ptr ele si ptr noi. Au fost deja bolnave, dar nu ne-a venit in minte sa le luam langa noi in pat. Asa ca, dorm in patutul lor. Dorm mai linistite.


Supermomy05, Ella si Sara. (30.dec. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Noi am adus patutul in camera noastra in primele luni, iar apoi in camera separata. In patul nostru..........as fi vrut sa dorm langa mogaldeatza, dar mi-a fost prea frica de consecinte(sa nu pot scapa de ea dupa).

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celsi spune:

in patut a dormit pana la 3 luni apoi au inceput urletele daca nu este in pat cu noi nu doarme urla in continuuuuuuuu

Mergi la inceput