Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciliamocanu spune:

la primul bb povestea a fost cam asa:
in primii doi ani a dormit in patutul lui
apoi, cand am inapoiat patul care era de imprumut,
a dormit cu noi.in concluzie, si acum cand are 12
ani ne mai trezim cu el in patvine in mijlocul
noptii din camera lui pe motiv ca vecinii fac galagie!
Povestea continua cu al doi-lea bb care este atat de
dulce ca nu-ti vine sa-l lasi jos din brate.Ce-i drept
ca noaptea doarme in patul lui dar ziua mai dorm cu el
ca mi-i tare drag

pupici la mamici si la prunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella@ spune:

Noi dormim cu ea de cand avea 4 luni.Se se intoarce pe burta si asa sta toata noaptea daca eu nu ma trezesc.Acum adormita cum sunt o intorc pe toate partile ,cand o putea sa se rasuceasca singura va dormi in patut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Puiuta mea a dormit singura in patut de la nastere. Primele 2 saptamani am dormit cu ea in camera, ea in patut, iar de atunci doarme singura in camera si nu am avut probleme.
Cu noi in pat am luat-o doar de 2-3 ori pana acum.

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianadu spune:

Am citit cu mare interes tot e ati scris aici pt ca ma confrunt cu o mare problema....Mihnea are acum 5 ani si o luna si adoarme la el in pat, dar cu unul dintre noi langa el...nu stiu cum sa-l fac sa accepte ca trebuie sa adoarma si singur...noi stam pana adoarme, numai ca pe parcursul noptii striga de doua trei ori si din nou trebuie sa mergem langa el pana adoarma, ceea ce este destul de obositor... Din diverse motive, ca este racit...ca pana la 1 an si jumatate nu avea camera lui.. ca si acum ne place sa-l simtim aproape, chiar cu riscul de a a incasa picioare...a dormit destul de mult cu noi in pat...dar cred ca este destul de mare... Pur si simplu nu stiu cum sa procedez!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Vladut a dormit mereu la el in patut, DAR in primele 3 luni, cand se trezea pe la 3 dimineata sa pape tzitzi, il opream cu mine in pat, pt. ca apoi din 2 in 2 ore vroia sa papa si eram cam terminata cu somnul. De la 4 luni nu a mai vrut sanul, iar de atunci nu a dormit niciodata cu noi in pat. El doarme in camera lui, eu cu tati in camera noastra si e f. bine asa!

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraschevaiasi spune:

draga Dianadu, si eu am avut probleme o perioada scurta cu baietelul meu de 5 ani, voia sa dorm continuu cu el in pat. Dar eu din fire sunt o persoana cam autoritara, si n-a avut de ales, iar bietul copil a trebuit sa se conformeze. Bineinteles ca acum ma trezeste noaptea, ba ca face un pi...in toiul noptii, ori ca s-a stins candela, ba ca viseaza urat. Si pt a putea dormi si eu linistita cu sotul meu am fost nevoita sa vand patul mare din camera copiilor, asa s-a obisnuit el ca trebe sa doarma cu fratiorul lui. Acum ii spune mereu lui tati sa cumpere o canapea pt mami ca sa doarma cu el. Acum copiii dorm in patuturile lor. E perfect. Dar din vara ma voi muta pt o perioada dinou in camera copiilor, vor mai avea un fratior sau surioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

emma27
si noi mergem la filmu' asta!

ALEXA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogdidicris spune:

am dormit cu bogdan numai cand am fost la tara, iar bunicii nu ii facusera inca patutul. am observat ca nu se prea odihnea cand dormea cu cineva langa el si avea un somn agitat. atunci i-am facut patut si de atunci doarme foarte bine, cu exceptia perioadelor cand e mai agitat din cauza dintilor sau dupa vaccin. dar in principiu nu dorm cu el in pat
mai ales ca nici nu este obisnuit si nu simte nevoia. are nevoie de spatiu si nu ii place sa fie inghesuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona77 spune:

primele 3 luni fetita a dormit in pat cu noi, la trei luni am mutat-o in patutul ei ... acum nici nu vrea sa auda sa doarma cu noi, dar uneori se mai alinta si vine langa mine in pat inainte de a adormi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Cel mai cumplit cosmar al meu dupa ce am nascut a fost acela ca dorm cu ea in pat si o striveam pe rand cand eu cand sotul. Visam noaptea ca o alaptez si ca nu o mai duceam in pat de oboseala si ma trezeam cu ea sub mine. Ca sa nu mai zic ca strigam la sotul care dormea tun "ai grija, nu te misca". Oribil ce mai. Nu am dormit niciodata cu ea in pat. Poate cand va fi mai mare.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput