Nasi de botez!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

E,chiar asa simplu nu e,mie una mi-e greu sa refuz apropiatii,dar raman la ideea decat sa faci ceva nedorit mai bine lipsa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Buna!
Sunt o proaspata mamica si am inceput sa ma gandesc la botez. Vom avea doua perechi de nasi si nu stiu exact cum se procedeaza. Pot fi doua lumanari? Poate sa-mi dea cineva detalii?

Am inteles deja ca nasa ei e doar una.

mamica fericita de Elena Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nasa e cea care tine copilul in brate. Nu am vazut la nici un botez 2 lumanari pt un copil, dar intreaba preotul.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdf spune:

Am o dilema
Nasii nostri de cununie ne-au zis sa le botezam fetita, se poate asa ceva?
Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Eu una nu vad de ce nu s-ar putea, dar intreaba preotul, ca cine stie ce reguli or fi...


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sdf,nasii va sunt parinti spirituali conform religiei...asadar si copiii lor se considera ca va sunt tot nasi-nu ai mai auzit titulatura de "nasu/a mic/a", atribuita copiilor nasilor???

daca le-ai boteza copilul nasilor...nasa ti-ar fi nasa si cumatra iar tu ,la randul tau, ai fi nasa si fina si cumatra nasilor tai...e cam mare imbarligatura.

eu stiu ca nu se poate...am avt si noi in familie aceasta dilema si preotul ne-a spus ca nu se poate.
acum...cere si tu parerea unui preot...am vazut ca parerile pot fi diferite.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput