Mamici din Constanta (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Fetelor am pus noile poze cu STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor! Vreau sa intru si eu in clubul mamicilor din Constanta, impreuna cu scumpa mea de aproape 4 anisori:Rafaela-Maria, nascuta pe 1 martie 2001. Noi mergem la gradinita de doi ani asa ca suntem marisoare si abia am asteptat sa vina Mos Craciun care a zis ca ne ia la el acasa sa ne faca pitic( la gradinita), asta pentru ca suntem foarte mici de inaltime, aproximativ 96 cm.
Cum Craciunul a trecut, si ma bucur sa vad ca a fost atat de frumos pentru toata lumea, va dorim si noi
"UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE BUCURII SI SANATATE!" si sa aveti parte de cat mai multe zambete, in special din partea bebitilor vostri, care sa va umple inima de fericire.

Va dorim numai zambete, mami Magda si scumpa Rafaela.

http://community.webshots.com/user/magdala77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salut! Am pus si eu cateva pozici la:
http://community.webshots.com/user/mav26
Nu stiu de ce nu pot sa pun si foto facute cu ap. digital... poate sunt prea mari?! Mai studiez problema si revin!
Sebitzu este bine, cred. N-a mai avut febra. Si azi-noapte s-a trezit plangand pe la ora 2 (nu obisnuieste), i-am dat sa bea apa, i-am masat gingiutele cu Calgel si in cateva minute a adormit la loc. Totusi, vom merge azi la doctor pt un control!
pupici!!!

mav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor!
Magda, bine ai venit printre noi!
Tania....ce mai, trebuie sa iti pun o absenta maaaare pe anul asta..pai se poate???? hai, drum bun si distractie placuta, aveti grija de voi si sa va intoarceti cu bine!
Tanja, suntem alaturi de tine! multi pupici lui Stefanel...dragutze poze!
Mav, bafta la medic...sa nu fie nimic va dorim!
si grasu meu e super marait, doar ziua, ins chimb noaptea doarme bustean. cred ca ne pasc si pe noi ceva dintisori ca musca ca un pitbull. dar nu se vede si nici nu se simte nimic pe gingie. om vedea.
va dorim o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

BIne ai venit Magdala! Noi am fost colege de facultate!

mav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

BIne ai venit Magdala! Noi am fost colege de facultate!
Ti-am dat un PM.
Acum asteptam sa vina tati de la serviciu, sa ne duca la dr, desi in aparenta suntem ok.
Mai stie cineva ceva de gegea? Cum merge sarcina si ce-a facut cu dr?
Pupici la toata lumea

mav si sebi(04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ematutui spune:

Buna fetelor si " La multi ani !" pentru ca se apropie noul an. Si noi suntem din Constantya, mai bine zis din Navodari si scriem rar dar citim des la bebelusi de martie aprilie 2004. George s-a nascut pe 23 martie 2004 prin cezariana, in urma problemelor mele : tensiune indusa de sarcina. Doctorul care mi-a monitorizat sarcina si care a reusit sa-l aduca pe George pe lume pentru ca s-a lasat asteptat este dr. Dantes. Ne-am nascut cu 3,8 kg si 53 cm iar la 9 luni avem 9 kg si 5 dintisori. Suntem vioi chiar prea energici, mergem in premergator, spunem ta-ta, ba-ba, la-la si mai nou ma-ma, adica a spus ma-ma in seara de ajun adica Mos Craciun i-a adus mamei un ma-ma. La mancare suntem tare mofturosi dar la insistentele mele mananca. Este alaptat artificial fiindca am facut ragate din momentul in care l-am pus la san. Eu mi-am reinceput activitatea la serviciu cand George a facut 3 luni, asa ca stau prost la capitolul timp, dar in limita timpului ramas incerc sa corespondez cu voi, cele din familia DC, unde am gasit raspunsuri la multe intrebari care se nasc in mintea unei mamici incepatoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna!
Ieri si azi nu am avut net, am schimbat modemul, ne modernizam, vom avea in viitor si telefon la RDS. Spun asta pentru ca acest timp mi-a parut o vesnicie fara voi.
M-au surprins aparitiile noi: mav, magdala, ematutui; ma bucur mult ca ne inmultim.
Tanja, fii tare si nu da inapoi! Noi suntem alaturi de tine!
Tania drum bun si sa vii cu vesti bune!
Mav, super povestea ta! Bine ai zis sa vorbim separat despre sarcina sau nastere! Pe mine travaliul m-a chinuit, cand a iesit bb nu am simtit si nici coaserea epiziotomiei. Doctorul a fost langa mine, iar cadrele care asistau ma incurajau(la impins). De hemoroizi, nu vreau sa vorbesc, ca-s durerea vietii mele( eu si Tania suntem NR.1)

La multi ani Stefaneilor! cu intarziere, dar sunt singurii Stefani pe care-i stiu si nu pot sa nu-i felicit!

Pote revin mai pe la noapte pentru ceva completari. Acum nu mai pot sta, de fapt nu ma lasa Alexia.
Pupicei!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Crix, deabea acum ti-ai schimbat modemul? Cam tarziu...
Iar telefonul de la RDS e f. misto, fara abonament si 50 minute cu Romtelecomul, care ajung daca nu vorbesti in disperare. Cu timpul cred ca toata lumea va renunta la Romtelecom, mai ales ca astia cresc preturile intr-o veselie, cine sa ii mai suporte?
Sarbatori fericite in continuare la toata lumea, petrecere frumoasa de revelion oriunde v-ati afla!

PS. S-a mai intalnit cineva ieri la Tomis? Ca eu nu am putut sa vin...

Pupici,


Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Oana, am mai avut noi o tentativa, cand se defectase modemul vechi, dar atunci nu aveau pe stoc si ar fi trebuit sa asteptam ceva vreme. Acum are sotul meu cateva libere si poate sa alerge pe la RDS, a venit si randul lui, ca eu destul m-am cam dus la diverse birouri, ghisee, agentii.... cu Alexia dupa mine!
Noi avem cel mai mic abonament si este suficient, ca trafic vorbesc, iar ca minute nici nu am cu cine sa le consum, sigur cele 50 cu Romtelcom se vor epuiza primele.
Spun-mi Oana, ai primit telfon de la ei? Noua ne-au spus ca acum nu au, dar ca ar merge si alte tipuri. Adica e unul special?
Si cat a durat pana a mers telefonia?
Hai ca te-am bombardat cu intrebari de RDS!
L-a vazut Paul pe Mos Craciun?


Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput