Cit de curata e casa noastra?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

[;)Nadia,avem nevoie de terapie !!!
zilnic ne va omori !

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Luna, perfect de acord cu tine. Sotul meu ma tine tot intr-o terapie de trei ani si degeaba; de mii de ori mi-a explicat ca daca nu sterg amprenta aia de pe masuta de cafea acum! ci maine, nu se va intampla nimic. Perfect de acord si cu el, adica, in principiu, ca dupa ce el merge la culcare, cum eu citesc in pat sa adorm, ma ridicam si, macar cu maneca de la halat, si tot stergeam amprenta. Stiu ca exagerez, dar, totusi: NU spal wc-ul de 5 ori/zi, Nu sterg praful de 3ori/zi, NU aspir mai mult de o data/zi... ma intelegei? Nu stiu, mie nu mi se pare casa curata; eu zic ca e acceptabila, dar e si mult loc de mai bine...


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotica spune:

.si eu ma cred o persoana normala,eu am optat pt o data pe saptamana cu toate ca in fiecare zi se mentine curatenia,sotul ma ajuta f mult la toate treburile casei.impreuna ne impartim treburile casei.mamica alexandrei- si bb din burtik..pupici.

lehnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Este.
Nu suport dezordinea, iar praful imi sta pe creier.
Acuma, nu inseamna ca-s obsedata cu smotrul, dar imi pastrez casa frumos.
Imi este drag de ea, ca sa zic asa, chiar si cand nu "scartzaie"!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Sambata facem curatenie generala

"Seriozitatea e singurul refugiu al omului mediocru"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evoxina spune:

Eu fac curatenie o data pe saptamana (aspir, spal pe jos), geamurile cand se murdaresc, curatenie generala de trei ori pe an,ordine in fiecara zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Eu fac curatenie generala o data pe saptamana si pentru ca sunt maniaca cu curatenia in fiecare zi mai gasesc ceva de sters sau spalat sau chiar de mutat. Desi sarcina nu-mi permite tot ma stresez cu curatenia atat de tare incat de doua zile am o durere de spate de la "ultima revizie tehnica a casei".

Rebiana17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

poate ca la sondaj trebuia cumva specificat daca repondenta are copii pt k la mine s-a modificat muuuult frecventa si modul curateniei dupa ce a venit pe lume buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaeliza spune:

Eu in fiecare zi imi fac curatenie in casa.Cred ca o femeie inainte de toate trbuie sa se ocupe de casa.Asa mi se pare normal.Nu suport sa intru in casa la o femeie si sa vad vasele murdare in ghiuveta si ea stand in pat sau facand nu stiu ce altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu nu sunt obsedata de curatenie.Nici sotul meu.Sambata e zi de curatenie generala.Aspirat,spalat,sters praf.
Vasele daca am chef le spal,daca nu le las pe ziua cealalta,ca nu arde casa.
Nu am fost niciodata obsedata de curatenie.Nici nu am timp prea mult.Vin la 5 de la servici,mai strang putin...Si e seara.normal ca cine nu are servici toata ziua sta si face curat.Ca doar ce sa faca altceva.Nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Daca am chef sa fac fac,daca nu o las pe maine..

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

Mergi la inceput