Cit de curata e casa noastra?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

La mine e....luna si bec.

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciliamocanu spune:

cum am incetat sa mai fiu paranoica, am optat pentru punctul trei.dar asta s-a intamplat numai pentru ca am inceput sa ma simt coplesita si sa nu mai fac fata celor trei barbati din casa cum bine scria o colega de suferinta:"doi ai mei si unul al soacrei mele"!oricum pentru cum arata casa mea pot sa ma felicitcuratenia saptamanla nu lipseste iar zilnic spal chiuvetele, aragazul, baia si toata gresia din casa fara teama ca ar putea stramba din nas vreunul din copiii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Acum la mine e curat dar nu este ordine. De 4 luni, Dani e de vina. Nu am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lily Sky spune:

nu stiu altii cum sunt dar eu...nu pot sa gandesc in dezordine si mizerie...asa ca incerc din rasputeri sa impiedic acumularea de obiecte care inevitabil duce la dezordine...care de cele mai multe ori duce la lipsa curateniei...bineinteles ca ordinea se mentine cel mai bine daca participa toata lumea...adica de la sot la copil si catel...hai bine excludem catelul...:) ALtfel e un stres permanent sa strangi dupa toata lumea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gdan62 spune:

Curatenie saptamanala, cot la cot cu copiii si cu doamna soatza care-i coordonator sef la acest capitol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

sunt obsesiv-compulsiva cu curatenia si o recunosc :D de aia m-am mutat de la socri, ca mi se parea o casa infecta, desi se facea curatenie saptamanal, insa doar superficial...mi-e rau daca vad praf de un deget pe mobila si vase care , dupa spalare, pastreaza amintirea mancarurilor ce au fost in ele..incerc sa ma tratez, dar, oricum, consum mult peste media obisnuita de spirt la curatenie,mai ales in bucatarie.
sotul se amuza, da-i place ca e curat..si mai am o prietena, mai grav chiar decat mine, dar pe care o iubesc pentru ca e asa :))

sa ne intelegem: curatenia e una, ordinea e alta....in camera e uneori dezordine....da sa zicem ca e ca si cum in sala de operatii, sterila de altfel ar fi intrumente si feshe pe peste tot...e dezordine intr-un mediu steril....ACUM MA RIDICA PSIHIATRUL MEU DE LA CALCULATOR, NU VA MAI POT DETALIA, ....pe curand!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Curatzenie saptamanala, insa fara miros de clor . La mine miroase a Proper cu portocale...
Insa sunt o maniaca a ordinii si curatzeniei si daca as avea timpul necesar, si la mine in bucatarie s-ar putea face operatii pe creier...

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Fetelor, in primul an de casnicie, eram mai ceva ca albinuta, sotul spunea pe atunci ca programul meu era: pana la 6pm servici, apoi mancare, curatenie, spalat plus invatat pt facultate. Nici nu e de mirare ca era mereu imbufnat iar eu nefericita ca desi incercam sa fiu gospodina desavarsita, tot nemultumit era. Dupa ce am trecut, cu mare greu, de perioada in care vroiam sa divortez, m-am invatat minte si am lasat-o mai moale. Acum sotiorul e foarte multumit, caci in loc sa aspir in fiecare zi, stau cu el la TV, in loc sa gatesc ne batem cu pernele si ... tot asa pana la adanci batraneti

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Votul imi spune ca sunt normala sau cel putin eram pina sa descopar DC![

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicdt spune:

Fetelor ,la mine ce sa mai zic ,eu plec dimineatza si vin seara tarziu ,imi iese ca normal,dar am mare noroc cu menajera,imi vine de 2 ori pe saptamana,si face tot ce trebuie in casa,asa ca nu mai trebuie sa muncesc eu prea mult,mai ales ca avum se apropie Pastele,face treaba buna,si nu are rost sa ma mai spetesc eu sa fac,daca o am pe ea.

Mergi la inceput