Impresii de la intalnirea DC din 5 Dec - WTC

Impresii de la intalnirea DC din 5 Dec - WTC | Autor: m34

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,
Dupa cum stiti, astazi 5 Decembrie a avut loc intalnirea DC la World Trade Center
A fost extraordinar (ca sa nu va tin prea mult in suspans...), dar si cu multe emotii, inca de ieri.
In afara emotiilor normale inaintea unei astfel de intalniri, la care vezi oamenii care pana atunci nu erau decat niste nick-uri pe ecranul monitorului, a emotiilor intalnirii unor eroi (eu asa ii consider...), au mai fost si altele, legate de pregatiri si de alte evenimente: desi nu m-am implicat foarte tare nici in organizare si nici in cazul Paul, pana la urma am ajuns sa tin legatura cu Ani, mama lui Paul; am avut emotii cand am vorbit prima data la telefon... In plus ieri am aflat ca Antena 1 va fi prezenta la WTC incepand cu ora 15, in timp ce intalnirea noastra era programata la 16... In ultima clipa am auzit ca echipa Antenei 1 a aflat ca ne vedem la 16 si si-au schimbat si ei programul dupa noi.
Asa ca m-am dus la intalnire la 16. Am parcat masina, a venit repede paznicul sa ma intrebe ce si cum, eu i-am spus mandru ca am intalnire la WTC si a fost ok. Cum am intrat pe usa nici nu am apucat sa deschid bine gura si cei de la intrare mi-au spus: "SUS !" Nu m-am dus imediat sus, pentru ca stiam de la Freia ca este un grup maricel in fata hotelului. Si asa era, astfel incat am urcat en-gros sus .
La intrare ne asteptau cei mai harnici , care au sosit mai devreme. Ne-am completat fiecare ecusoanele cu nick-urile noastre (multumim Radu) si am intrat in sala. O parte dintre membrii au venit cu copiii. Eu stiam dinainte numai pe o mica parte dintre cei prezenti.
Cand am intrat pe usa, un domn era in prag si tocmai spunea ceva. L-am recunoscut imediat pe Florin, dupa voce, pentru ca vorbisem la telefon.
Pe urma ma uitam dupa Mirela (dupa ecusonul pe care sa scrie "Mirela"...) Si, in timpul asta s-a apropiat cineva de mine si a inceput sa imi vorbeasca. Ma uit si eu pe ecuson sa vad cine este si citesc "desprecopii". Si ma gandeam "Bine bine, desprecopii desprecopii, dar nick-ul ?!" Pana la urma mi-a picat fisa...
In cateva minute am zarit un baietel tare simpatic. L-am recunoscut imediat pe Paul, il stiam din poze. Este un copil extraordinar .
Si ceilalti copii care au fost acolo erau tare simpatici (ca si parintii lor dealtfel), daca nu credeti, uitati-va pe pozici !
Toata lumea misuna libera de colo colo, prin sala mare, pe marginea careia erau asezate scaune. Ne plimbam de la unul la altul, ne uitam pe ecusoane si ne recunosteam.
Reporterii filmau si ei de zor si luau interviuri, mai ales lui Paul si familiei lui.
La un moment dat, Mirela vine la mine, ma ia de o aripa "vino putin" si ma duce la reporter si cameraman fara nici un avertisment prealabil si le zice: "El este , prietenul Adelinei, va da un interviu !" Eu sa pic jos nu alta, eram tare emotionat. M-am cam balbait nitel, noroc ca reporterii sunt profesionisti si au procesat bine caseta
La un moment dat Florin ne-a strans pe toti "in careu" si a facut cateva anunturi, printre care donarea a cate 1000 Euro pentru Cristi si pentru Freia si 12000 Euro pentru Paul, precum si castigatorul "Odei moderatorilor" - Tata lui Toma. A fost un moment absolut emotionant, cand a fost udata putin mocheta din sala intalnirii
Ani a dorit sa vorbeasca cat mai repede cu Adelina si a reusit chiar in timpul intalniri, iar ceva mai tarziu au luat legatura direct Paul si Cristi...
La intalnire fiecare a adus ce a putut pentru copiii nevoiasi, lucrusoare ce au fost colectate de Gabi (Qsar) si Georgiana (Freia), care se vor ocupa de sortarea si distributia lor
La sfarsit, dupa ce l-am dus e Marius la Gara, am dat fuguta sa vad si eu reportajul depre intalnirea DC si am avut norocul sa ajung la timp. Cei de la Antena 1 sunt niste adevarati profesionisti, mie mi-a placut mult cum l-au realizat: l-au prezentat si pe Cristi, si pe Paul, au dat putin din ce am spus eu (partea nebalbaita) si putin din ce a spus Mirela
Primele reactii la reportaj le-am primit cand nici nu se terminase. Adelinei i-a placut, a fost emotionata de ceea ce i-am povestit despre intalnire (inca din timpul intalnirii), Cristina aproape ca nici nu mai putea sa vorbeasca...
Atata am avut de povestit acum, ii mai las si pe ceilalti...
Pozele facute de mine o sa le sortez si voi alege cateva pe care le voi insera la mine in album, probabil la noapte, deci le veti vedea maine. Restul o sa le trimit lui Florin si le va publica el cumva.
Multumesc tuturor celor care au facut posibila aceasta intalnire

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Mie mi-au dat lacrimile ,doar citind ce ai scris tu!
Noroc ca ii vad pe Mirela si pe Florin destul de des,ca altfel m-as
oftica rau de tot !
Felicitari pentru tot ce ati facut !


cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bravooooo
Mai spuneti, mai spuneti!!!! Si vreau si poooozeee

pozulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

super!!!!!!!!



------------------------
poze cu Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Si mie mi-au dat lacrimile , si chiar acum cand scriu ochii imi sunt impaienjeniti de lacrimi. Dau fuga pe internet sa vad jurnalul de aseara de la Antena. Doamne ce as fi vrut sa fiu si eu acolo, sa va cunosc si sa va felicit ptr ceea ce faceti.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

suuuuper! oare de ce n-am putut fi si eu acolo????

vrem si poze, cu explicatii detaliate!!!!!

Andreea & Tudor (9 dec. 2003)
noi cu poze noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Mihai, ai descris perfect si foarte frumos ce s-a intamplat la intalnire.
Pe mine m-a miscat foarte mult ce am vorbit cu mamica lui Paul,Ani, cata forta are, cat este de puternica. Trebuie sa fie, pentru a invinge! Si sigur va invinge!
Imi pare bine ca am reusit sa ii cunosc pe cei care au venit! Imi pare rau ca nu au venit mai multi.
Sunteti toti deosebiti!Va multumesc si sper sa ne revedem in curand!
Acum o sa inceapa sa-mi fie dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am venit si noi!! Din pacate, noi am ajuns cam tarziu si am pierdut prezentarile, ce rau mi-a paruuuut!!! Insa a fost o atmosfera deosebita. Sa vezi diverse "nick-uri " in realitate!! Sunt atat de diferiti fata de cum nu-i imaginam!! Tineri si plini de viata!!!
Va multumim pentru intalnire, dragilor, va multumim pentru ca existati si pentru ca sacrificati din timpul vostru pentru ca noi sa ne simtim bine !!

Am cunoscut-o pe LEAH ( Laura ) , e o fata deosebita , foarte fina ( imi imaginam o doamna mai in varsta , nu stiu de ce , asa mai dura) e o dulce . Am cumarat de la ea o carte ( in contul lui Paul ) iar acasa am vazut ca imi lipise si o dedicatie , un abtibild cu emblema !! Si mi-a facut cadou un suport de lumanare cu lumanare cu tot!! Multumesc frumos!!!
Am cunoscut-o si pe Lorelai, e plina de viata si foarte tanara, e o pustoaica tare chic!!
Anamaria , la fel o fata tare draguta (la caracter) si frumoasa!!!
Ulisernic , are doi copii tare frumosi, un baietel cu niste ochi superbi si o domisoara tare draguta!!
.....
Si multi altii cu copii care de care mai frumosi!!!!
Imi pare rau inca o data ca am ajuns tarziu si nu am stat prea mult. Data viitoare fac tot posibilul sa ajung de la inceput si sa cunosc cat mai multe persoana!! Sper sa-mi fac si mai mult curaj, ca eu nu prea am darul de a aborda persoanele, astept mai mult sa ma abordeze altii. Da, daca ar fi toti ca mine....
pentru organizatori !!!!!!!!


Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

si eu mai vreau sa aud. Impresiile fiecaruia. Poze. Tot, tot....



Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Am pus cateva poze de la intalnire, dar au iesit cam intunecate, se pare ca blitzul de la aparatul meu n-a facut fata.
Oricum a fost foarte frumos.
Multumiri organizatorilor!

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
http://community.webshots.com/user/paloma297

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Si io, si io! Taaare mi-ar fi placut sa fiu si eu de fatza! Ash fi zburat, nu alta! da 2'000 km.... Of, ma bucur ca a fost asha de frumos, multzumim Mihai pentru descrierea minunata si asteptam in continuare alte impresii, alte poze si poate, daca avem noroc, filmuletzul! ar fi minunat!

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput