Idei de afaceri

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Marius, oricum ar fi, ideea cu nucii e super misto.


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ok e perfect daca gandesti asa. Succes! Cat costa un nuc din acela? Si cat timp este pe productie? Si care este productia medie? Desigur daca ceea ce intreb nu este confidential.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

quote:
Originally posted by marius

Ok e perfect daca gandesti asa. Succes! Cat costa un nuc din acela? Si cat timp este pe productie? Si care este productia medie? Desigur daca ceea ce intreb nu este confidential.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro



De costat costa in jur de $5-7 (TVA inclus) dar nu o sa iti spun de unde ii cumpar:)Daca cauti bine ai sa gasesti,sint sigur. si sint garantati ca produc 30 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigA spune:

violetzyka, eu cred ca ar merge ce zici tu, cu genul acela de Plafar sau cum sa ii zic...Eu voi fi prima clienta (si te si ajut daca vrei)! Si daca ai aduce din alea de nu se gasesc pe nicaieri..ulei de cocos, ulei de nuca, ulei de nu stiu ce presat la rece si etc etc eu as fi cea mai fericita(stii, din alea pt masti de fata si corp facute acasa, ale caror ingrediente nu se gasesc neam..). Plus ca sunt destui care tin diverse regimuri si nu gasesc unele lucruri mai pretentioase, asa..Te astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

In mod clar sectorul servicii se va dezvolta cel mai rapid in urmatorii ani.Oricine vine din afara simte lipsa lor si sint convins ca cineva care va investii in servicii va avea succes.Sint zeci de variante ,numai eu stiu cel putin 3-4 afaceri care sint convins ca ar funtiona cu succes in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Uite sunt convins ca oamenii isteti(inteligenti), care au ochi si pregatire vor aborda sectorul serviciilor. Am si eu convingerea ca sectorul serviciilor se va dezvolta si se se vor plati mult mai bine in viitorul apropiat. Desigur tine si de ritmul de dezvoltare al societatii de ritmul crestere a necesitatilor de consum, de specializarea sectoriala. Dar trendul este cert in aceasta directie. Eu cred ca si sectorul productiv va avea un cuvant greu de spus insa pe termen mijociu si mai ales lung. Sectorul serviciilor va avea dupa mine o ascendenta mult mai rapida insa un grad de risc mult mai ridicat pe termen mediu. Insa nu va depinde de ncesitatea unui capital financiar prea mare, premizele depinzand de factorul uman, de adaptare si viteza de reactie.

Desigur acestea sunt doar opinii.

Off topic:
yank mi-ar face placere sa te cunosc, poate odata vom avea ocazia, cine stie dat fiind ca Aradul e extrem de aproape de mine, geografic discutand, la 1 ora de condus.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarita spune:

Yank ai dreptate in legatura cu serviciile.Interesanta afacerea cu nucii.Gasesti piata de desfacere pentru nuci si in Orientul Mijlociu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

quote:
Originally posted by Sarita

Yank ai dreptate in legatura cu serviciile.Interesanta afacerea cu nucii.Gasesti piata de desfacere pentru nuci si in Orientul Mijlociu.



E mai bun pretul in UE cu 20%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

quote:
Originally posted by yank

In mod clar sectorul servicii se va dezvolta cel mai rapid in urmatorii ani.Oricine vine din afara simte lipsa lor si sint convins ca cineva care va investii in servicii va avea succes.Sint zeci de variante ,numai eu stiu cel putin 3-4 afaceri care sint convins ca ar funtiona cu succes in Bucuresti.

ignorance is bliss



care ar fi alea 3-4 ?



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

quote:
Originally posted by SIMONABB

quote:
Originally posted by yank

In mod clar sectorul servicii se va dezvolta cel mai rapid in urmatorii ani.Oricine vine din afara simte lipsa lor si sint convins ca cineva care va investii in servicii va avea succes.Sint zeci de variante ,numai eu stiu cel putin 3-4 afaceri care sint convins ca ar funtiona cu succes in Bucuresti.

ignorance is bliss



care ar fi alea 3-4 ?





Simona
http://community.webshots.com/user/simonabb



una asa rapida care imi trece prin cap la cafeaua de dimineata.O firma de facut curatenie,in birouri,supermarketuri,depozite,magazine,sau chiar in locuinte particulare.....
Urmatoarea idee se plateste

Mergi la inceput