Intradevar fericita

Intradevar fericita | Autor: imi

Link direct la acest mesaj

Revin dupa o absenta de 5 luni, in acest timp am devenit cea mai ferita femeie( probabil asta simte orice proaspata mamica). Pe 31 mai a venit pe lume ingerasul meu.
Dupa o lunga asteptare si nerabdare, si-a dat ok-ul si d-nul doctor in privinta operatiei de cezariana, asteptam cu nerabdare, acest moment deoarece se amanase de cateva ori.
"Puiutul" meu avea 3.600 kg. era frumusel si rozaliu, cu ochisorii larg deschisi de parca vroia sa vada lumea intreaga.
Acum avem 5 luni, suntem un adevarat cavaler, suntem vesel( trasatura pe care a luat-o de la mama lui), tipam si dam din picioruse.Ceea ce simt acum cand vorbesc despre copilul meu, si ceea ce simt de fiecare data cand il tin in brate este foarte greu de exprimat. Traiesc fiecare clipa cu gandul la el , am invatat sa respir si sa traiesc prin el.Zambetul lui strengaresc atunci cand deschide ochii dupa somn, i-mi umple sufletul de bucurie.
Sunt intradevar o femeie implinita , acum pot spune ce este mai important in viata. Nimic nu se compara cu fericirea pe care o simti atunci cand ajungi acasa seara dupa o zi de munca, am invatat ca munca, cariera nu poate sa-ti dea fericirea, poate sa te puna intr-o lumina buna , i-ti poate aduce satisfactii dar niciodata fericirea.
Sunt un om norocos am invatat toate acestea din tim ( am numai 26 de ani).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

sa fiti sanatosi si fericiti cu totiiiiii

anne-marry 33 sapt cu teodor alexandru DPN 21 Dec.
pozele mele
NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Intr-adevar a fi mama te face implinita. Restul ... realizarile, munca ... te fac multumita de tine insati.
Multa sanatate amandurora, iar bb sa cresca mare, cuminte si istet !

la voi !

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

FElicitari pt bebel,numai bucurii, fericire si sanatate impreuna.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Sa fiti iubiti sanatosi si fericiti..
va ..

Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Pupici la mamica si puiul mic!

Luminita si DAVID - 11.03.2004


"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Sa va traiasca, si sa va aduca fericire in vietile voastre toata viata! Pupici!

oana si bebitza din burtica (31s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hena spune:

quote:
Initial creeata de imi
.... Nimic nu se compara cu fericirea pe care o simti atunci cand ajungi acasa seara dupa o zi de munca, am invatat ca munca, cariera nu poate sa-ti dea fericirea, poate sa te puna intr-o lumina buna , i-ti poate aduce satisfactii dar niciodata fericirea.
Sunt un om norocos am invatat toate acestea din tim ( am numai 26 de ani).



Imi, sa va traiasca puiutul, sa va bucurati de el si el de voi. Ai dreptate, nimic nu se compara cu pacea si implinirea unui camin fericit.
Numai bine !
Hena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

sa va traiasca puiutul!ai dreptate :o femeie se implineste prin sarcina.nu cunosc inca sentimentul dar sunt aproape

Mergi la inceput