Gemenii!

Gemenii! | Autor: iga

Link direct la acest mesaj

Tocmai am fost la ecograf si mi-a zis ca o sa am gemeni!Poate sa -mi dea cineva mai multe relatii despre gemeni?Imi fac griji ca nu o sa se poata misca la mine in burta ,avind doar 48KG.Voi cum va descurcati cu 2gemeni+o fetita 10luni????????????????Va pupicsi ADA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!

Nu iti face griji! Totul va fi ok! Daca asculti de medic, stai cuminte (fara efort) o sa fie bine!
Iar despre fetita, cand se vor naste gemenii ea va fi mare, va merge.
Dar eu cred ca iti va trebui un ajutor si pe perioada sarcinii deoarece micuta te va solicita din ce in ce mai mult si tocmai asta nu este recomandat acum pt tine.

FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!

Ioana,
mama Arturicilor YANN & PHILIP
28.01.2004_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Felicitari !!!
Mama natura o sa aiba grija de toate, o sa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi spune:

Felicitari, Iga!
Ai incredere, totul va fi bine! Eu am avut (si am) 42 kg si am nascut doua fetite gemene sanatoase si minunate!
Sarcina usoara!

Cosmina, Diana-Maria & Amalia-Ioana
http://community.webshots.com/user/amadia2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Iga, felicitari!!

N-o sa fie usor, dar o sa te descurci si o sa fiti fericiti, ca e minunat sa ai gemeni! Dar asa cum au zis si alte fete, ai nevoie de ajutor, ca ar trebui sa te menajezi un pic si pe perioada sarcinii. Si eu am avut 48 kg cand am ramas insarcinata si sunt si f. mica da inaltime si am nascut doi copii mari si sanatosi. O sa te ajute Dumnezeu si pe tine! Ai grija de tine.

Simona, Mia si Lucas - 7 luni!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iga spune:

Multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari.M-am mai linistit,dar oricum sint deabia in primele 6 saptamini.De acuma incolo o sa inceapa greul.Va doresc tot binele din lume tuturor si copiilor vostri!Adina si Robe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Iga felicitari si sa-ti traiasca puiutzii. Stii? profesoara de pictura a fiica-mi ne-a spus ceva care ne-a pus pe ganduri: nu noi ne alegem copiii, ci copiii (ca suflete ) ne aleg pe noi. Asha ca fiecare copil primeste parintii care i se potrivesc. Nu-ti fie teama, o sa fie greu, dar o sa te descurci. Toate cele bune!

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Felicitari pt puiutzii!
O sa te deescuri si cred,eu nu am gemeni,dar am doi copii si e foarte frumos.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Acum i-am vazut, linkul e gresit, dupa ultima litera apare un spatiu. sunt pur si simplu superbi! felicitari parintilor fericiti

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Felicitari iga, sarcina usoara.
Eu am avut inainte de sarcina 46 Kg. fetitele mele au avut Maria 2.800 si Elena 2.200. Deci corpul se adapteaza. Si dupa aceea am mama natura isi urmeaza cursul.


Weekend placut.

Ionela,Maria & Elena 26 mai 2003


Mergi la inceput