Bebelusi de iulie-august 2004 (3)

Bebelusi de iulie-august 2004 (3) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Continuare de la
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31792" target="_blank">Bebelusi de iulie-august 2004 (2)

Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Multumim Oana!

fetele, eu mi-am scos puiul afara si e un vant ...sper sa nu raceasca si mai tare! ei cred ca i-a placut pt ca a dormit cat am stat afara!
Monica si Alexandra, tinem pumnii pt maine la botezat puii!

Anka, prin ce zona stai?

pupici

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

si de la noi pe ziua de azi!
Mamicilor dragi, eu nu stiu cum rezistati voi, eu simt deja ca o iau pe campii de oboseala, cand doarme Matei (ziua) am musafiri, noaptea reusesc sa "prind" vreo doua-trei ore de somn, ca mai nou ma trezeste intai la 2-3 ore, apoi din ora in ora, nu ca i-ar fi foame, sete sau dor de schimbat pampersul, ci asa vrea el. Asa ca am reusit sa atipesc cu puiul la tzatzica, in fund pe marginea patului pe la trei dimineata si m-am speriat ingrozitor ca puteam sa cad cu tot cu el...
Acum doarme ca un ingeras, mi-e drag de mor de el, eu stau cu ochii in televizor, ca nu pot sa dorm la comanda cand imi da el voie, cand adorm eu, ii este foame din nou. Plus ca m-am procopsit cu o durere de cap de cateva zile si care nu imi trece cu nimic.
Gata plansu' ca v-am plictisit! Dar cui sa ma plang, ca sunt singura pe-acasa 80% din timp...

Pupici si o noapte cu adevarat linistita!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949
Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Rain eu stau in Berceni.
Ma duc ca a inceput sa plinga bebe strumf.
Pupici multi.

Ancutza cu bebe Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

Alexandra Lia s-a hotarit sa vina in sfirsit printre noi, la interventia directa, scurta si precisa a dr. Nayel (nastere naturala in 8 minute !) A crescut in vrabiuta pina la 51 de cm si 3,780, iar acum minca si doarme la pieptul ei. Desi fetele sunt acasa, nu pot sa butoneze inca. Dar nu o sa dureze mult ... Tati.

marcela si alexandra din burtica - DPN 28 aug/3 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Marcela, FELICITARI !!!sa fiti sanatoase, iar fetita voastra sa fie cumintica si mancacioasa
cand ai nascut?

Anka, te-am intrebat pt ca si eu stau tot in berceni si vroiam sa ne intilnim, sa-mi spui in ce zona ...ca poate ne intilnim!

Roberta, aici ai voie sa te plangi, sintem toate in aceeasi "oala", cine sa te inteleaga mai bine decat noi! incearca sa dormi cand doarme puiul ...altfel ajungi la extenuare si nu-ti mai trece asa usor!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Felicitari Vrabiutzoooooooooo ioi ce pui mare ai clocit;-))
Bine-ai venit Liutza! Sa fii sanatoasa, mincacioasa si necolicioasa!
Felicitari celor mai proaspeti parinti

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Vrabiuta felicitari.Sa iti traiasca puiul si sa fie sanatos.
Nicole eu stau pe liga cinema Cultural.Chiar asa, tu pe unde stai poate nu intilnim ca nu am reusit sa vin la nici o intilnire cu burticutele.



Ancutza cu bebe Luca Andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Vrabiuto felicitari si de la noi.Giulia mea acum la 5 saptamani are 3500g,(nascuta cu 2600g pe 14 aug) cu care ne mandrim,iar bebita ta vine din start cu 3700g,Oau!Micuta mea e o smechera de nu se poate,are toata familia la degetu mic,adica face ce vrea din noi.Si eu ma cam resimt din cauza somnului la care am voie cand vrea pischirica.Am fugit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Si uite asa celebra vorba "Sa nasti in 10 minute " s-a dovedit a fi vorba in vant pt vrabiutza noastra!
Felicitari Marcela, sa fiti sanatosi si tu si puiul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicitari VRABIUTA!!! Alexandra Lia bine ai venit .
Daca vreti sa ne vedeti ce frumosi sintem...asta-i site-ul...

www.shutterfly.com/account/userhome



Olivia Badoiu

Mergi la inceput