Mamici din Constanta (14)

Mamici din Constanta (14) | Autor: CRIXIA

Link direct la acest mesaj

Capitolul anterior: http://www.reclama mascata//avertizare/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30641&whichpage=11

Mamicile cu care ne mandrim:
1. Anomis (Simona) – Andreea – 23.01.2000
2. Cali 35 sapt. Dr. Belcin
3. Caty (Catalina)– Dinu - 15.10.2003
4. CorneliaMaria 2.07.2003
5. Crixia 14.07 Alexia-Maria - 22.07.2003
6. Dady68 23.08 Anduta 14.09.1996 & Bianca 14.02.2004
7. DanaP – aspiranta
8. Dianamaria Tiberiu-Andrei – 07.07.1997
9. Galarina (Cristina)– Stefan
10. Gen68 Marius - 4 ani
11. Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
12. July 16.06 Teodora – 15.10.2002
13. Larular 19.03 Andra - 24.11.2003
14. Laura111 27.05 Vlad – 15.02.2000
15. Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
16. Liris( Simona) – aspiranta
17. Lizuca (Gabi)– Alisia - 05.09.2002
18. Marlen_b 16.12 DPN 5 oct.2004 Dr.Rusa
19. Narcisa 19.05 Patrick 29.02.2002 & Vivien 27.01.2004
20. Nicoleta-Carmen Rares – 01.12.2003
21. Oana 05.08 Paul 03.07.2002
22. Roxanaz Patrick-Filip – 29.07.2004
23. Sanzi_ana David – 04.02.2003
24. Tanja 02.06 Stefan -
25. Tatianas Delia-Bianca – 05.07.2004
26. Tweety Cosmina – 26.03.2003

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bravo Crix mama ce vrednicuta ai fost....
am si eu o rugamine...pe pitikus il cheama Patrick...te superi daca te rog sa modifici? multumesc!
noi ne pregatim de baita, dar ne fac astia figuri cu apa calda...cind e, cind nu e - si parca nu m-as apuca de incalzit. a propos, stiti ceva de marile revizii de toamna? cind ne lasa astia fara apa calda? (nu ca as fi tare nerabdatoare....dar incerc sa ma pregatesc sufleteste).
va pupam si va dorim o seara linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Rox, asa am scris si eu pana acum, dar cand am facut listuta special am verificat sa vad mesajul scris de sotul tau. Il iertam, ca este un tatic fericit si vrand sa ne transmita vestea cea mare a trecut peste mici amanunte.
Trebuia sa-mi urmez instinctul, ca pe barbati nu te poti baza!
Pui ceva in apa de baie a lui bb? galbenus de ou, musetel, marar? Cu ce-l ungi dupa baie? Sta la baita cuminte?

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:


Multumesc mult tuturor pentru urari! Imi cer scuze ca nu v-am scris mai devreme dar... a fost o zi plina, plina si de musafiri. De fapt de sambata si pana acum am avut trei randuri de prieteni..., dar nu-mi pare rau , ma iubeste lumea si sentimentul e reciproc si-i multumesc lui D-zeu ca mi-a dat prieteni buni,loiali si ca vinul vechi.....stiti nu??
Ma bucur ca Bibi a fost tare cuminte zilele acestea si am putut sa-mi fac treaba.
Va pupic pe toate si mai vorbim maine ca acumdin picioare.

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bravo tie, Tania! ca esti multumita, ca ai sufletul plin, ca te-au bucurat vizitele, ca Bibi a fost cuminte si ca ai implinit o varsta frumoasa cu fruntea sus! Odihna se recupereaza!

Roxana, e bine ca Mugur este aproape de tine, dar totusi, ocupatiile prin casa lasa-le dupa pranz!

July, da' cum ajunserati la restaurantul acela??? Sper ca n-a fost si fata cu voi!

Cele care se vad pe lista si se simt cu musca pe caciula, HAI LA APEL! chiar nu vreti sa mai stati de vorba cu noi!

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna dimineata.
Crix, ma gandeam poate stii tu, ce mai face Layla, ca nu a mai dat nici un semn demult. Spuneai ca o stii pe sora ei de aici din Cta? Nici Dianamaria si nici Nicoleta-Carmen nu au mai zis nimic.
July, am ras ca lumea la faza cu restaurantul de la Ciresica, adica mai ales de faza cu "singura chestie buna, am luat modelul de draperii"
Mey s-a cam dus vremea de plaja, uhh, vine toamna, , sper sa mai prind macar una-doua plaji cu Paul, care vine... poimaiine!!!


Oana si Paul (03.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Oana, cred ca numeri timpul pana la revederea cu Paul! Asteptam cu interes impresii! Sper sa-ti sara in brate si sa te pupe, ca esti mami a lui, si ca i-a fost dor de tine!
La ce ora vine? O sa fie si tati la prima intrevedere?

Sa va zic o faza cu mine cand eram mica: Au plecat ai mei in concediu fara mine, si in ziua cand s-au intors erau nerabdatori si curiosi sa vada la cine se duce fii-sa, adica eu, prima data. Au avut surpriza ca eu dormeam, dupa ce ma certase matusa mea, ei m-au trezit, eu tineam suparare si m-am intors pe partea cealalta. Va dati seama cum au ramas?

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larular spune:

Salutam fetitele si baieteii !!!

Scuzele noastre pentru ca am cam disparut in ultimul timp dar ne cam coplesesc evenimentele !!

Suntem pe ultima suta de metri cu santierul , am ajuns la faza finisaje soi mobila si cum al meu sot este foarte ocupat eu ma dau de ceasul mortii !!!
Am avut tot soiul de surprize placute si mai putin placute dar totul merge bine , si speram noi sa ne mutam in maxim 2 saptamani .

Andrusca e bine , azi implinim noua luni si nu prea mai face mofturi la mancare . Zice o gramada de chestii pe limba ei si vrea sa mearga dar nu se poate ridica .

Urez si eu cu intarziere La multi ani!! Taniei.

Acum trebuie sa plec sa cumpar gresie si treceri de gresie , si alte chestii de genul asta .Ma doare capul deja .

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Bonjour !

io nu ma simt cu musca pe caciula, da ' va scriu sa va spun ca ieri am fost la Krido Kids Land, in Tomis, si am nimerit la proiectia filmului Alba - ca -Zapada, ala clasicu ... A stat copilu' meu intzepenit de placere o ora si jumatate pe scaunel, timp in care eu m-am dus prin tot Tomis-ul in cautare de marfuri reduse. Mi-am luat o fustitza de la Steilmann cu 500.000 (redusa de la 1.300.000) si acu mi-s tare fericita. E portocalie, din doc (material de blugi), pana la genunchi, cu fermoare la buzunare si cu niste capse pe laterale. Asaaaa... acu ca m-am laudat destul, tre sa va marturisesc ca si eu am luat tzeapa cu Colloseum la petrecerea pe care am facut-o anul asta de 8 Martie. Distractie a fost, ca erau anturajul si muzica faine, dar coktail-urile si mancarea... bleahhh, de filme horror !

Oana, nu ma speria ca vine toamna ca eu m-am uitat ieri pe 3 site-uri cu meteo si la toate scria ca in C-ta se face frumos si o s-o tina asa pana la sfarsitul saptamanii.

Fetelor, cucuietelor, vreau sa va cer si eu un sfat : Vlad a mers la gradi din martie pana in iunie anul acesta (deci nu a prins anul de gradi de la inceput), la grupa mijlocie. La serbarea de sfarsit de an educatoarea lui mi-a zis ca copilu' a recuperat repede fata de copiii care fusesera din septembrie si ca nu e nici o problema ca din toamna sa-l bage la grupa mare. Vlad oricum mai are 2 ani pana la scoala, deci intrebarea mea este : sa-l inscriu tot la gr. mijlocie anul asta si la anul sa mearga la grupa mare, sau sa-l inscriu la gr. mare si s-o faca p-asta de 2 ori ???

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Laura mey nu ma innebuni pe la ce ora ai fost ieri in Tomis ca eu am fost intre 13.30-14.30 m-am plimbat pe acolo vreo ora, da nu te-am vazut. Ma intreb daca Paul ar sta cuminte la Krido Kids? Al tau e mai mare sta, dar nu stiu al meu... Cu gradinita eu zic sa asculti de sfatul educatoarei ea stie cel mai bine cum a evoluat Vlad.
Raluca, succes la ales gresia, sa gasesti ceva care iti place!
Crix, ai mei vin joi seara, mama a zis ca o sa-l tina la ea sa-i faca baita si sa il iau vineri cand ma intorc de la servici la pranz. In orice caz o sa ma duc sa dorm la mama joi seara ca sa il vad, normal, mai ales ca tati este iarasi de servici. Ce faza le-ai facut la ai tai cand erai mica! Pai cred ca s-au cam suparat. Tu esti racusoara ca si fii-miu, ce zici racii tin suparare mult timp?

Oana si Paul (03.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Oana, eu am fost seara, intre 18-20, dupa ce s-a sculat Vlad din somnicul de dupa -amiaza. Din cate stiu eu, in RO, lunea e zi lucratoare, ce cautai matalutza la 13.30 in Tomis ??? Sau esti in concediu ?

Nu cred ca inca poti sa-l lasi singur pe Paul acolo, dar iti iei o prietena, voi 2 stati si sporovaiti si ala micu se joaca. Oricum cand vine de la munte sa-l duci si pe el ca sigur o sa-i placa.

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput