Ce iubim cel mai mult la copilul/copii nostri

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Scumpa mea e universul meu

Laureta si Inisa mica(10 iunie 2004)


Galusca mea Inisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Este atat de scump si dragalas cand vine si te ia in bratele lui mici si spune : mami te iubesc atat de mult , vleau un pupi ! E adorabil cand doarme si cand se trezeste zambeste atat de dulce si ne spune : Mihaita s-a trezit ! La culcare se roga la Doamne , Doamne pentru toti , inclusiv pentru pisicile noastre Kajsa si Moustache ! Este sufletul si inima mea , bucuria mea de a trai !

Mic album


Alexandra , mamica lui Mihaita

************************

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy spune:

Tot. Fiecare bucatica in parte si totul in intregime.
Fiecare copil e o mica, mare minune care ne umple sufletul de bucurie si implinire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

felul in care vine pe varfuri cu buzele tuguiate ca sa-mi dea un pupic, cum iubeste ea toate jucariile, felul in care se stramba cand bodoganeste pe limba ei de parca mi-ar povesti ca un om mare!

e cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat pe lumea asta,
Lena si Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

i-mi vine sa o starng tot timpul in brate, s-o pupacesc si s-o iubesc!!!!!!!!!!!

adjadyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Tot ca doar is ai mei: okisorii, urechiusele, gura, risetele, hai si urletele ... pina si kk din pampers!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Nu cred ca poate exista MAMA in lumea asta care sa nu-si iubesca puiul.Robert are doar 6 luni,mai are un pic pana la perioada in care o sa ne putem intelege "ca 2 oameni mari",sa-l fac sa inteleaga cat de mult inseamna pentru mine.Nu cred ca iubesc doar o parte sau ceva anume la el.Il iubesc cu totul,uneori imi vine sa-l strang in brate tare,tare..sa-l musc,sa-l ciupesc...sa ma ciupesc pe mine sa-mi dau seama ca nu e un vis...si sa-l "zapacesc cu o mie de pupici!".

Miha si puiul Robert

Pozele noastre

Uneori cand viata inchide o usa deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

viata lor o iubesc , faptul ca am avut binecuvinatrea de a o cunoste pe Evusorul si in curand pe bebe teodor, fiecare moment, e greu sa exprime mama ce simte pt pui, e tare greu pt ca nu vrea sa omita nimic, si interiorul si exteriorul, si trandafirul dar si spinul pe care tre sa invete cum sa-l rupa cu delicatete si rabdare.

Nu pot spune c-a fost noroc,
ca te-am intalnit,
spun numai ca a fost o minune
Nichita Stanescu


http://community.webshots.com/user/lavinia295

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Cel mai mult iubesc: nasucul carn, ochisorii albastri, gurita rosie-rosie, piciorusele grasute, pupicii cu care ma trezeste dimineata, strangerile in brate-care vin de la ea, iubita mica, si nu are decat 11 luni...
O iubesc cu totul...e minunea mea...

Mada si bebe Sofi,12/08/2004
http://http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cius22 spune:

Cand puiul meu imi zambeste,simt ca se deschide cerul si il vad pe Dumnezeu, si toate minunile create de EL...


nu fac nimic da'imi ia toata ziua

cius22

Mergi la inceput