Ce iubim cel mai mult la copilul/copii nostri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

pana acum cel mai mult si cel mai mult imi place ranjetu ei cand are chef de dragaleli, de pozar... sau cand doarme cu fundu in sus... e mortala. Imi place ca se lipeste de mine inca, ca ii place in bratze (desi mie uneori imi vine sa fug cand o vadca vrea in bratze), imi place cum isi roade biberonu si umbla cu el prin casa desi mai cade din cauza lui...

asta asa.. la categ cel mai mult

Freia si Alexa


http://community.webshots.com/user/freia_ro
http://community.webshots.com/user/freia_ro_capsunika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pnt_loredana spune:

Nu trece o zi fara sa-i multumesc lui Dumnezeu pt. minunea si posibilitatea pe care mi-a oferit-o de a avea un pui atunci cand nu mai speram. Nu cred ca exista gest, mimica, expresie pe care sa nu o indragesc la o infinita valoare.
Dar cel mai mult iubesc fiinta lui atunci cand, din diverse motive nu ma simt tocmai bine, se aseaza langa mine si-mi spune: " mami, o sa-l rog pe Doamne-Doamne sa te faci bine caci daca nu ti-e bine eu nu ma mai pot juca si uite imi vine sa si plang!"
Nimic in lumea asta nu poate descrie cat imi este sufletul de plin de dragoste.
Sa fiti fericiti alaturi de copiii vostri!

lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pnt_loredana spune:

Nu trece o zi fara sa-i multumesc lui Dumnezeu pt. minunea si posibilitatea pe care mi-a oferit-o de a avea un pui atunci cand nu mai speram. Nu cred ca exista gest, mimica, expresie pe care sa nu o indragesc la o infinita valoare.
Dar cel mai mult iubesc fiinta lui atunci cand, din diverse motive nu ma simt tocmai bine, se aseaza langa mine si-mi spune: " mami, o sa-l rog pe Doamne-Doamne sa te faci bine caci daca nu ti-e bine eu nu ma mai pot juca si uite imi vine sa si plang!"
Nimic in lumea asta nu poate descrie cat imi este sufletul de plin de dragoste.
Sa fiti fericiti alaturi de copiii vostri!

lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Oare este ceva ce nu iubim la ingerashii nostri? Chiar daca inca mai are mult George pana sa ma pot intelege cu el, parca nu vreau sa treaca asa de repede timpul si vreau sa ma mai bucur de toate nazbatiile lui de acum, de faptul ca stau si ma intreb de multe ori ce vrea sa spuna (stalceste multe cuvinte pe care el stie sa le foloseasca!)... Iar acum ma uit cum isi desface toti pampersii pe pat ("papeciul") si se joaca cu ei. Probabil se va chinui sa ii puna papusii, ca, desi e baiat stie sa se joace cu papusa si cu mascotele de plus! Ma uimeste cat este de inventiv si cum isi gaseste in orice un mod de joaca!
Va pup si !
Elena & George

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacia spune:

Si eu iubesc tot la fiul meu dar cel mai mult imi place cand rade si e fericit (caut sa aiba cat mai multe clipe de-astea )si cand doarme linistit dupa o baie buna.
L-as manca de scump ce e....

Irina si Edy Irlandezu'cel scump!(5 noiembrie 2002)

Poze cu noi la 2 anisori
http://danielirina.tripod.com/mypersonalsite

MERRY CHRISTMAS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

mey, oare am putea sa nu-i iubim?
ma trezesc noaptea si il privesc cum doarme, il privesc ziua cum alearga cu piciorusele alea ale lui, sau ma crucesc de cate invata de pe la tv sau la scoala (nu mai vrea sa zica ccc ca se duce la gradi, se duce la scoala)sau cand face baie si ma goneste ca el se spala singur si-mi face baia piscina si altele, si altele.
poti sa nu-i iubesti? cand atunci cand primeste cate o palmuta ca ma scoate din minti sau nu e ascultator, imi spune ca nu mai e suparat pe mine si ca ma iarta?

gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

quote:
Initial creeata de Pegasis

Noi, parintii, sintem niste oameni impliniti, sintem mai bogati decit oricine pe lumea asta. Nimic nu se compara cu un copil, nimic din ceea ce facem in viata nu se ridica la puritatea, iubirea si implinirea pe care ti-o da el. Nici un milion de cuvinte nu pot sa descrie cit de plin e sufletul unui parinte cind isi priveste copilul cum creste sanatos si fericit.
Carmen
"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. "
(Enriyeu Castaldo)



cata dreptate ai.

DUMNEZEU este acolo sus pentru fiecare dintre noi.

Cu dragoste

Andreea mami lui Theo & Florin
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Bineinteles ca iubim tot,dar cel mai mult piciorusele cu degetelele alea dragute,felul in care ma roaga ceva,se strimba grozav,cum danseaza,cum face pipi singur la WC in picioare ca baietii mari si pt.ca nu ajunge sta pe virfuri,felul in care cade pe ginduri si multe altele...

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Ca la patrunjel si marar zice "pomul".Azi mergea cu mainile in fata si aplecat si zicea ca e maimuta.

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Ii iubim foarte mult si ne pupacim toata ziua.
Rebecca vine si ma pupa si-mi spune:mamicutza mea iubita!
Axel nu spune nimic,dar sunt topita toata de atatea imbratisari si pupicuri din partea lui(mai ales ca are 1 an si 9 luni).

Mergi la inceput