ATENTIE la gradinita pe care o alegeti!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BFL spune:

Maria,da-mi numele gradinitei si adresa exacta!Ar fi bine daca ai putea mobiliza si cativa parinti!!Cred ca am "pile" mai mari decat directoarea.Sa vedem daca se pune cu "a patra putere in stat"!.Vom organiza o.Sper sa ma ajutati!
Eu macar voi incerca.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by BFL

Maria,da-mi numele gradinitei si adresa exacta!Ar fi bine daca ai putea mobiliza si cativa parinti!!Cred ca am "pile" mai mari decat directoarea.Sa vedem daca se pune cu "a patra putere in stat"!.Vom organiza o.Sper sa ma ajutati!
Eu macar voi incerca.....



Maria a scris "Mi-am retras copilul de la gradinita de pe strada Transilvaniei" :-) sper sa nu fie aceeasi cu a dlui care ne asasineaza cu reklama :-))) ca ar fi chiar impoliticos!
referitor la a patra putere in stat citeste aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28558&whichpage=1


cele bune!

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BFL spune:

Am observat si eu reclama si m-am gandit ca or fi 2 gradi pe strada respectiva.Daca or fi chiar ei atunci inseamna ca nu au pic de rusine.
Am citit mai demult mesajul catre jurnalisti.Atunci, ,sa "organizeze" impreuna cu presa,Inspectoratul scolar,OPC-ul,Sanepidul,Min.Invatamantului,CEVA...ORICE!!(daca situatia este intr-adevar atat de disperata pt copiii de acolo).Ca de vorbe...
Sa inteleg ca pt a initia ceva referitor la acest subiect(sesizari sau mai stiu eu ce)nu o pot face decat cu acordul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

BFL poti sa contactezi adminul acestui site sa ajungeti la o solutie amiabila :-)

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gioto spune:

gradinita la care se referea Maria13 este:BRIGHT HORIZONS KINDERGARTEN Adresa: Str. Transilvaniei nr.55 sector 1 Bucuresti!!puteti vedea acest lucru din pagina 2 a acestui subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria13 spune:

De aceasta gradinita este vorba. Aceeasi "directoare" mi-a tinut copilul in soare la Water Park si mi l-a adus ars, mintind ca la dat cu creama de protectie. Mai mult, copiii au mancat o pizza care a fost carata din gradinita. Nu numai copilul meu a fost ars atunci.
Dupa acel incident am fost si am discutat cu "directoarea" si cu "fostul" sot si mi-au promis ca lucrurile se vor indrepta. Copilul se simtea bine acolo si nu am vrut sa iau masuri radicale.
Lucrurile s-au imbunatatit, dar numai pe o perioada de aproximativ o luna de zile.
Joia trecuta am avut treaba pe langa gradinita si am vrut sa vad ce face copilul meu. M-am dus chiar la ora la care copiii erau la masa, 12:30. Aveau ciorba de legume, fara carne si orez, fara carne. Nu aveau servetel si nici desert. In ziua aceea trebuiau sa aiba ciorba de pui (am aflat luni cand i-am cerut menu-ul de joi). Din pacate nu am menu-ul exact fiindca tocmai in acea saptamana "directoarea" nu mi l-a trimis pe mail.
Luni am spus ce se intampla tuturor parintilor care intrau in gradinita. Nu stiu ce masuri au luat acei parinti, dar cert este ca va mai gasi fraieri care sa-i dea bani. Preturile practicate sunt sub nivelul pietei.
Daca aveti puterea sa faceti ceva, va rog sa-i ajutati pe acei copii. Ganditi-va ca ar putea fi copilul dumneavoastra acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BFL spune:

Multumesc gioto!
Nu confirmase nimeni acest lucru.Nici ariel_7000,nici Maria13.Am sa contactez adminul sa organizam ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutz spune:

Multumesc gioto! Abia acum am vazut si eu mesajele si puteam fi confundati daca nu erai tu, avand in vedere ca suntem pe aceeasi strada - ei gradinita, noi club. Parintii nostri sunt super multumiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Felicitarii Ariel pentru curajul pe care l-ai avut de a spune adevarul....chiar daca altii ti-au reprosat lucrul acesta...Dupa parerea mea da-ti Gradinita la un ziar de scandal....sau chiar la un post de televiziune....Si garantez ca dupa un imens scandal nu va mai functiona..Va sustin

mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

imi cer scuze ca nu am mai postat de ceva timp l aacest subiect, insa am fost plecata in vacanta, apoi am fost ocupata cu "ale mele", mai precis cu sanatatea fratelui meu si cu cautarea unui nou post de munca. l-am gasit, voi incepe de la 1 oct...intre timp, am avut parte de un schimb de mail-uri cu Adina, "directoarea" gradinitei, care m-a amenintat in diverse feluri, ca-mi va face rau, ca "sa am grija cu fiica mea", etc. am ignorat-o si mi-am cerut dreptul si anume decizia de incheiere a contractului de munca. ea refuza categoric sa mi-o dea, drept razbunare pt ceea ce am facut, ca am dat-o in vileag. am consultat deja un avocat si voi lua masuri.
am discutat si cu cineva de la o televiziune,care a parut interesat de subiect.
ca o bomba, ca o incununare a bataii de joc, luni am primit un telefon de la sotul ei, care ma ruga din suflet sa uit ceea ce s-a intamplat si sa-l ajut, caci ma va ajuta si el...vrea sa-i fiu martor la procesul de divort si la impartirea bunurilor, inclusiva gradinitei, deoarece sunt in scandal la cote maxime. drept rasplata el ma va face directoarea gradinitei...
ce parere aveti???? eu am ramas socata si logic, am refuzat sa mai am contact cu cei care m-au amenintat pe mine si pe fiica mea.
asta a fost o descriere pe scurt.
DA, gradinita se numeste Bright Horizons, str. Transilvaniei, nr.55.
Maria, multumesc ca ai povestit si tu ce ai vazut. Altii ar fi zis ca sunt nebuna si ca exagerez. Eu stiam deja ce alegere ai facut...
cam atat.

ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4


Mergi la inceput