despre doctorii de la Municipal

despre doctorii de la Municipal | Autor: mt

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!!

Din pacate nu am timpul necesar sa intru pe site si sa va citesc mesajele prea des. Nu sunt la curent cu toate subiectele insa imi voi face timp zilele acestea. Eu tocmai am iesit luni din spitalul Municipal si am sa va povestesc o multime de lucruri despre doctorii de acolo. Sper sa am posibilitatea sa o fac pana vineri cand urmeaza sa ma internez din nou si sa nasc.

Pe scurt, am informatii proaste despre urmatorii doctori: Dr. Anca, Dr. Badea, dr. Udrea.

Aveti grija de voi si va doresc sa aveti parte de doctori omenosi.

Daca aveti intrebari nu ezitati. Voi incerca diseara sa va raspund si sa va povestesc despre experienta mea in spitalul Municipal.

Pupici,
Teodora

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lore spune:

Care Badea,domnul sau doamna?Eu am ramas cu o impresie neplacuta de la un consult al doamnei si nu am mai trecut pe la cabinet.Asta se intampla acum vreo 2 ani.Doctorita mea de acum de la Filantropia nici nu se compara cu dna Badea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca spune:

Dr.Anca?Sora mea anascut cu el si mi s-a parut OK.Chiar intentionam sa nasc si eu cu el cand va fi cazul.Spune-mi te rog ce te-a nemultumit.

Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Teodora, astept neaparat o veste de la tine.
Sper ca esti bine pentru ca din ceea ce ai postat sunt ingrijorata ca nu ai ramas cu o impresie buna despre Municipal.
Multa sanatate si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mt spune:

Of, fetelor nu sunt in stare sa mai scriu cateva cuvinte. Nu pot sa stau la calculator.
Imi cer scuze ca nu va pot detalia inca experienta mea in spital.
Totusi mai am un pic de rabdare si putere.

Despre dr. Anca.... Feriti-va de el. Si-a batut joc de o colega de salon. Sunt multe de povestit..... Of, nu stiu cum sa procedez.... nu mai sunt in stare sa va scriu...

Despre Dr. Badea (el) ... o colega de salon si-a pierdut copilul pentru ca el nu a putut pleca dintr-un restaurant atunci cand a avut nevoie de el.

Poate maine voi detalia pe rand.

va pup si nu fiti suparate pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mp3 spune:

Simt ca numai tu ma poti ajuta. Ce poti sa-mi spui despre dr. Udrea? Nu detin nici o informatie despre el. Mi l-a recomandat o colega si am fost pana acum la 2 consultatii. Urmeaza sa nasc in ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela B. spune:

Buna, fetelor
eu am nascut la Municipal, cu Dr. Anca, e adevarat ca acum 5 ani, dar mi s-a parut ca este grozav. Pe mine m-a ajutat enorm, a fost deosebit de dragut si atent, ba chiar le-a certat si pe asistente care erau tare ofticate pe mine ca ma mosmondesc mult la "spalat" Eu am avut o sarcina cu multe probleme, si o nastere cu si mai multe...asa ca ..a fost nevoie de cezariana. Am nascut pe 3 ianuarie, la ora 4 dimineata! Credeam ca mor! De garda...era DR. Anca Alexandru. Deosebit de cald si dragut, s-a purtat asa de blind, si mi-a vorbit frumos. Va veti da seama ce inseamna asta atunci, in momentul acela! Eu aveam alt medic, de la Polizu. Nu-i spun numele, ca nu are rost...Dar atita de spurcat era la gura...In luna a 4 a de sarcina, cind m-am dus la control si i-am spus ca imi este zilnic cumplit de rau, stiti ce mi-a raspuns: "dar cind te-ai ***** nu ti-a fost?" Si, printre altele sa stiti ca sunt medic. La vremea aceea eram studenta in ultimul an la medicina! Iar el fusese profesorul meu! Il stimam si ma uitam la el ca la un Dumnezeu! Pina cind am fost in situatia pacientei. Bineinteles ca stia cine sunt, si nu a vrut nimic "spaga" niciodata. Ba chiar o sticla de whischi ce i-am dat-o, mi-a pasat-o inapoi. A zis ca bem impreuna dupa...Dar tare porcos si brutal era! Nu-i contest calitatea de medic! Sunt convinsa ca este foarte bun, numai ca noi, in momentele alea de durere, mai vrem si ceva blindete...
Si, deci, am renuntat la profu' meu...L-am ales pe conferentiar, Dr. Anca, de la Municipal, care mi se paruse un tip blind si la scoala. Si mai aveam prietene care nascusera cu el...A fost ireprosabil, sa stiti! Si apoi, 1 luna, zilnic ma suna sa ma intrebe cum ma simt (chiar am avut mari probleme la nastere, era sa mor - eu, nu copilul)
Asa ca eu, il recomand cu multa caldura!
Intre timp chiar nu mai stiu cum au mai evoluat lucrurile, fiind la 14 000 km. departare! Dar mi-ar fi greu sa cred ca si asta s-a timpit!
Cu prietenie
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

Si eu tot cu ajutorul dr. Anca l-am adus pe lume pe Danut si datorita lui il am pe Danut astazi. Si eu il recomand din tot sufletul, stiindu-l un medic de prima mana si un suflet mare.
Am inceput cu contractii sambata la meziul noptii, l-am sunat acasa, m-a trimis la spital, intre timp a sunat si el la spital, asistentele s-au purtat foarte frumos cu mine. El a venit duminica dimineata la 6:30 si m-a asistat la nastere. S-a purtat tot timpul foarte frumos cu mine si m-am uitat si cum se poarta si cu celelalte paciente... ireprosabil. Am vazut mesajul lui mt atunci cand l-a postat si m-am mirat.... nu-mi venea sa cred. Si nu cred nici la ora actuala. Oricum, din "si-a batut joc...." nu reiese absolut nimic, nici ce a zis, nici ce a facut sau nu... si mai ales contextul.
Gabi, stai linistita, ca nu s-a schimbat, tot asa de inimos este. A ajutat-o si pe sora mea anul trecut (cancer de san.... analize, diagnostice, a operat-o pentru inlaturarea tumorii) si s-a purtat la fel de frumos. Anul trecut cand am pierdut sarcina la 21 saptamani, l-am sunat dupa ce mi s-au rupt membranele sa-i povestesc ce si cum, pe urma m-a sunat el de 3 ori (da, in Canada...) sa ma intrebe cum mai este si dupa ce am pierdut copilul sa ma sustina.... deci....


Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat.
Lidia
mama de Dan Andrei (7 ani) si mitzi mic pe drum - 14 saptamani si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela B. spune:

Buna, Lidia
Ma bucura nespus ceea ce aud! Acum il recunosc pe Dr. Anca!Si, auzindu-te, imi amintesc cum a fost alaturi de mine, m-a incurajat tot timpul si...cred ca pot spune ca fetita mea, Maria- Theodora, s-a nascut cu bine datorita lui!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Si eu am vazut-o pe doctora Badea fiind foarte superficiala si neinteresa fata de o viitoare mamica. Nu mi-a placut deloc.

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Buna
Poti te rog sa spui concret ce-a facut concret Dr. Anca cind spui ca "si-a batut joc" .
Multumesc



quote:
Originally posted by mt

Of, fetelor nu sunt in stare sa mai scriu cateva cuvinte. Nu pot sa stau la calculator.
Imi cer scuze ca nu va pot detalia inca experienta mea in spital.
Totusi mai am un pic de rabdare si putere.

Despre dr. Anca.... Feriti-va de el. Si-a batut joc de o colega de salon. Sunt multe de povestit..... Of, nu stiu cum sa procedez.... nu mai sunt in stare sa va scriu...

Despre Dr. Badea (el) ... o colega de salon si-a pierdut copilul pentru ca el nu a putut pleca dintr-un restaurant atunci cand a avut nevoie de el.

Poate maine voi detalia pe rand.

va pup si nu fiti suparate pe mine.




SIMONA

Mergi la inceput