Cind ati avut prima experienta sexuala?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

iote ca si eu raspund...
aveam 19 ani, tocmai intrasem la facultate, era intr-o camera de camin... si EL este acum sotzul meu!
si nu regret si nu voi regreta niciodata, eram impreuna deja de 1 an si ceva, si iata ca timpul a dovedit ca am facut o alegere corecta!

asa sper sa faca si baietii mei, pt ca si pt ei este important... doar ca poate nu implica aceleasi riscuri ca la fete, insa eu cred ca ar fi corect ca amandoi partenerii sa fie responsabili in momentul acela, si eu asa sper sa reusesc sa-i educ!

anamaria, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

Viata este ceea ce se intampla in timp ce esti prea ocupat sa-ti faci planuri de viitor! (John Lenon).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Pe la 20 de ani, cu actualul meu sot. Am fost "pregatita", si a fost o experienta reusita.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

La 19. (nu, nu cu sotul meu, pe el l-am cunoscut cand aveam 24 si jumatate )

Claudia si Cristi (16.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Eu aveam 22 iar el 23, iar acum suntem casatoriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

la 25. vad ca-s singura. doamne ce inapoiata am fost!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by floriinutza

la 18 ani si din curiozitate. e o prostie, dar am avut impresia ca ratez ceva foarte important, mai ales ca mai toate colegele mele de scoala atiau cu ce se mananca chestia asta de pe la 15 ani. oricum, cred ca ar fi util ca parintii sa poata trece peste prejudecati si sa nu considere asta un subiect tabu in relatiile cu copiii. mi-ar fi prins bine ca mama sa fi discutat cu mine problemele astea inainte de momentul faptei. din pacate, cand s-a gandit sa o faca, puteam deja sa-i dau lectii despre toate metodele contraceptive. apropo, mie mi-a fost de mare ajutor S.E.C.S. (asta era acum vreo 8-10 ani), sper ca inca mai exista, este un loc unde adolescentii (-ele) beneficiaza de consultatii (gratuite sau la preturi mici) de educatie si contraceptie sexuala, psihologie,etc.

greetings!



Da, SECS a facut numa treaba buna, in Cluj cel putin erau super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzupi spune:

la 19 ani...in primul an de facultate.Nu a fost deloc asa cum imi imaginam ca o sa fie..

Alaturi de tatal fetitzei mele am cunoscut dragostea si am devenit o femeie implinita si fericita
Anca&bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Am si votat......la 19 ani.

Si nu regret, pentru ca a fost chiar nesperat de "reusita" pentru o prima oara, despre care auzisem numai balarii.

Maica-mea a "avut grija" sa ne spuna niste povesti destul de horror si sper sa nu fac asta cu viitorii mei copii.

Prin urmare, ma asteptam la un adevarat masacru, da' n-a fost asa!

Eu eram indragostita - cred ca si asta a contribuit la "reusita".

Tipul a fost...cavaler, era muult mai experimentat ca mine (si mai insurat, dar asta nu conta).

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

am votat gresit...acum imi dau seama eveam exact 21 de ani si vreo 2 saptamani(nu 20, cum am votat!!).....cu cel ce imi va deveni sot peste vreo 7 luni!Partea cu umor este aceea ca lui vreo cateva luni dupa..."eveniment" nu i-am spus nimik so probabil ca nu i-as fi spus nici mai tarziu, daca nu ma intreba...secutz-ul de el, nu si-a dat seama iar eu nu am zis nimik pt ca nu voiam sa stie cat de important era pt mine!!
......in timp ce eu am uneori umbre de regret ca nu voi avea niciodata "puterea comparatiei" , el este extrem de fericit si mandru ca a fost singurul barbat care "a reusit ceea ce zeci de altii si-ar fi dorit"(expresia citata e a lui)
il iubesc si stiu ca a meritat!!

cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

si nu imi pare rau. a fost primul si actualul meu sot si cred ca si ultimul.

ALEXA

Mergi la inceput