Cind ati avut prima experienta sexuala?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

La 17 ani experienta fara voia mea iar la 19 prima experienta din dragoste .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu am asteptat mult si degeaba. Am facut-o la 21 de ani cand cica eram deja maaaare si am facut-o cu cea mai nepotrivita persoana din toate punctele de vedere. E cam nasol ... acum am acceptat ideea de a-mi aduce aminte din cand in cand pentru a scapa de sentimentul ciudat pe care il am....nici nu stiu daca e vinovatie sau altceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Eu am inceput la 17 ani fara 10 zile si nu imi pare rau, chiar daca nu a fost cine stie ce.De atunci am tot experimentat pana cand am dat de cel care ma completeaza, sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by oanaiasi

Eu am asteptat mult si degeaba. Am facut-o la 21 de ani cand cica eram deja maaaare si am facut-o cu cea mai nepotrivita persoana din toate punctele de vedere. E cam nasol ... acum am acceptat ideea de a-mi aduce aminte din cand in cand pentru a scapa de sentimentul ciudat pe care il am....nici nu stiu daca e vinovatie sau altceva....



Subscriu!
Doar ca eu aveam 19 si ceva... Nu stiu daca a fost devreme sau tarziu, important este ca eu atunci credeam ca era persoana potrivita. Acum... am asa un gust amar, o oarecare jena cand imi amintesc, o oarecare replusie cand il vad.... asteptam prea mult din parte cuiva care nu avea nimic de oferit, cel putin nu mie.

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

18 ani... si din fericire nu regret nimik. n-a fost primul, nici ultimul, bineinteles ca putea fi si mai bine, dar cine crede ca prima experienta sexuala trebuie sa se soldeze neaparat si cu dragoste/casatorie, se cam inseala...cel putin asa cred eu!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La 20 de ani impliniti ininte de sesiunea de vara din anul1.Nasol a fost ca mi-a intarziat de stress si eu banuiam ca sunt.Acum mi se pare distractiv dar atunci a fost un cosmar.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

La 19 ani fara o luna cu o persoana minunata....acum nu mai suntem impreuna, Dumnezeu a decis sa fim doar un calator prin viata celuilalt. A fost minunat, a fost prima oara pentru amandoi si nu voi regreta niciodata pasul facut pentru ca a fost un

Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge....


http://community.webshots.com/user/ana_maria222
poze noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Amely

18 ani... si din fericire nu regret nimik. n-a fost primul, nici ultimul,


M`am zapacit de tot!
Nu despre PRIMA experiemta vorbeam???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Unii ar putea zice ca m-am grabit. Aveam aproape 15 ani si mi-am dorit foarte mult s-o fac, eram pregatita, mama ne-a vorbit intotdeauna cinsitit si mie si fratelui meu despre sex, despre cum sa ne protejam, despre igiena, despre responsabilitatea asociata vietii sexuale. Si asi eu si fratele meu cam tot pe la 15 ani am "comis-o".

De-atunci au trecut multi ani si destui barbati prin viata mea si nu regret nici o clipa ca am facut-o atunci. Stiu ce vreau, cum sa cer, cum sa ofer, fanteziile sexuale au fost incercate inainte de a intra intr-o relatie gen casatorie.

Ce m-a uimit e ca sotul mi-a soptit odata ca i-ar fi placut sa fie primul si singurul din viata mea, desi si-a dat seama ca la 30 de ani eu si 40 el ar fi fost aproape imposibil sa fie asa.

Daca as avea o fetita i-as explica din timp la ce sa se astepte dar alegerea ar fi a ei. Stiu ca doare sa-ti vezi copilul crescand, esti putin dezamagita sa vezi ca la 13-14 ani in loc sa vrea clamitze de par cu floricele o sa-si ia prezervative, sper sa pot sa-i acord copilului meu increderea pe care ne-a acordat-o si noua mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriinutza spune:

la 18 ani si din curiozitate. e o prostie, dar am avut impresia ca ratez ceva foarte important, mai ales ca mai toate colegele mele de scoala atiau cu ce se mananca chestia asta de pe la 15 ani. oricum, cred ca ar fi util ca parintii sa poata trece peste prejudecati si sa nu considere asta un subiect tabu in relatiile cu copiii. mi-ar fi prins bine ca mama sa fi discutat cu mine problemele astea inainte de momentul faptei. din pacate, cand s-a gandit sa o faca, puteam deja sa-i dau lectii despre toate metodele contraceptive. apropo, mie mi-a fost de mare ajutor S.E.C.S. (asta era acum vreo 8-10 ani), sper ca inca mai exista, este un loc unde adolescentii (-ele) beneficiaza de consultatii (gratuite sau la preturi mici) de educatie si contraceptie sexuala, psihologie,etc.

Mergi la inceput