Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianapatrik spune:

Eu am nascut normal,nu am chinuit prea mult,am fost fara sot ca era la lucru si nu a primit liber in seara aia.A fost o zi faina,marti 13 ianuarie.Lumea zice ca martea sunt trei ceasuri rele si 13 e zi cu ghinion,dar mie mi-au adus amandoua noroc.

diana&patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:


Fac parte din grupul celor care au nascut prin cezariana si totul a decurs foarte bine ! Cezariana a fost recomandarea doctoritei si cred ca nu a gresit ! Puiutul meu Mihaita a venit usor pe lume chiar daca mami a suferit cam multisor dupa nastere !
Sarcina si nastere usoara la toate mamicile care asteapta un bebe !

Alexandra , mamica lui Mihaita


Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Am nascut prin cezariana.

alina si Alex(22.11.2003)
http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_N spune:

Nastere normala, grea cu travaliu de 9 ore, fara epidurala pentru ca doctorita si asistentele nu aveau timpo si le era somn .. Nu glumesc..
Cand au chemat doctorita pe la 3 sa vada ce fac cu mine a inceput sa urle in telefon ca "de ce au trezit-o, ce nu exista medic de garda ?!!"

Cristiana si BB Andreea http://community.webshots.com/user/cristiana_negrila
http://community.webshots.com/user/andreea_negrila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Eu am nascut cat se poate de normal, a durat destul de mult (10 ore), desi m-am internat cu dilatatie de 4 cm. Dar finalmente a fost totul ok, in afara de epiziotomie. M-a durut groaznic cand m-a cusut si urmatoare saptamana a fost un calvar. Noroc ca s-a vindecat destul de repede.
De data asta vreau sa nasc cu epidurala, ca nu vreau sa ajung in faza finala a nasterii iarasi epuizata de atatea ore de travaliu.


gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliabr spune:

Eu am nascut prin cezariana pentru ca bebe Bia intarzia sa-si faca aparitia printre noi. A fost o operatie usoara si dupa ea m-am simtit foarte bine. Acum, aproape ca nu se mai cunoaste locul in care a fost facuta taietura. Daca ar fi sa mai am un copil as alege cezariana fara nici o strangere de inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cezariana.




paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Salutare mamici si pupici la pitici!

Eu am nascut normal, trebuia sa primesc epidurala si sa mi se induca travaliul chiar in dimineata urmatoare serii in care m-am internat pt ca preferam sa-l las pe consort sa doarma c-aveam contractii neregulate si ma foiam in pat.. La internare (1h30) mi-au spus ca am col nesters (complet) si ca am un fals travaliu (contractii la 15min, sau mai putin), cd a venit dr meu (la 7dim) am facut control si aveam dilatatie 5cm deja, cu aceleasi contractii neregulate. am fost atat de surprinsa incat am uitat complet de epidurala, cu toate ca sunt genul de om care cere anestezie inainte sa calce pragul cabinetului stomatologic :p.. Si treaba a devenit serioasa pe la 11, pana atunci citisem, mi se rupsese apa, ca sa nasc mai repede si de la 11 pana la 12 am cam urlat intr=o carpa pe care mi-o dadusera ca sa vomit in ea :( si la ultimile 3 contractii mi-am adus aminte de toate pisicile pe care le-am mosit de-a lungul timpului, caci tipetele mele semanau infiorator de mult cu ale lor..Eee, si in momentul in care l-am vazut pe bebe am uitat de toata durerea, de tot chinul si de noaptea nedormita (plus precedenta, insomnie de gravida) si de ce urma, n-am stiut decat sa ma intreb in capul meu "oare cum am fost capabila de asa ceva?" si dupa ora de masat pe burtica am inceput sa ma plimb, ca amortisem de la stat in pat :)
In concluzie, abia astept urmatorul :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Normal, nasterea a fost indusa, la 40 saptamani. Am nascut in 2 ore. Nu a fost chiar asa groaznic. Abia astept sa-i daruiesc baietelului meu si un frate sau (mai bine)o surioara.
Ramona si Robert ( 15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Cezariana , era necesara si pot spune ca a fost relativ usoara nasterea .

Mic album


Alexandra , mamica lui Mihaita

************************

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput