Mamici din Constanta (7)

Mamici din Constanta (7) | Autor: Otilia

Link direct la acest mesaj

...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Hei,cam slaba activitatea pe aici!Ce faceti duduci shomatzi?
Eu am avut o gramada de treaba: bibi m-a tzorcait de vreo 3 ori de azi dimineata. Nu stiu ce a avut ca din 2 in 2 ore a papat. Apoi a venit o prietena sa mai lucram la engleza(cica eu stiu un pic mai mult), dar oricum invatam impreuna. Si acum ma delectez scriindu-va!
Eu zic ca ziua de sambata sa ramana batuta in cuie de acum inainte ca zi de intalneala, iar vineri 4 iunie e exceptie pt. ca e inaugurarea jocurilor pt. copii.Vineri e la alegere! Nu????
Cornelia, baga si tu pozele de la July in albumul tau ca le copiem de acolo. Vaz ca July m-a uitat!
Helloooooooo,ce faceti, ca ma plictisesc singura p-aci!!!!
Burtici voi ce mai faceti? Cum va simtiti?
Ia sa fac prezentza: Narcisa,Oana,Tanja,Lizuca,Ionela,Cornelia,,Roxana,Cristina,July,Caty,Tatiana(Laura),Dana(BDana),Liris,Layla,Galarina(cristina) ce facem fetelor ? Trecem la represalii!!!Cine nu scrie cel putin la doua zile---e obligata sa ne povesteasca ceva haios sa o iertam.Bine????

http://community.webshots.com/user/dady1968


dady+anduta(8ani)+bibi(3si1/2luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Eu zic "Prezente suntem!"

Azi este o zi mai lejera pentru noi ca nu avem de alergat pentru hartii. Ne-am trezit pe la 9.30 ( Alexia doar)si poate in curand vom face somnul de dupa-amiaza. Intre timp am iesit putin la piata si am stat amandoua in bucatarie, ea a curatat ceapa iar eu am taiat-o.
Am luat revista Mami pe iunie si nu am gasit-o pe Layla. Va aduceti aminte cand ne-a spus ca va fi in nr. din iunie?

Cornelia, vreau sa-ti spun ca am ramas cu gandul la carticica Mariei. As vrea si eu una! Spun de parca o doresc pentru mine, asa tare mi-a placut.

Sunt de acord cu Dady sa ramana batuta in cuie sambata.
Acum , mai vorbim!

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis spune:

quote:
Originally posted by dady68

Hei,cam slaba activitatea pe aici!Ce faceti duduci shomatzi?
Eu am avut o gramada de treaba: bibi m-a tzorcait de vreo 3 ori de azi dimineata. Nu stiu ce a avut ca din 2 in 2 ore a papat. Apoi a venit o prietena sa mai lucram la engleza(cica eu stiu un pic mai mult), dar oricum invatam impreuna. Si acum ma delectez scriindu-va!
Eu zic ca ziua de sambata sa ramana batuta in cuie de acum inainte ca zi de intalneala, iar vineri 4 iunie e exceptie pt. ca e inaugurarea jocurilor pt. copii.Vineri e la alegere! Nu????
Cornelia, baga si tu pozele de la July in albumul tau ca le copiem de acolo. Vaz ca July m-a uitat!
Helloooooooo,ce faceti, ca ma plictisesc singura p-aci!!!!
Burtici voi ce mai faceti? Cum va simtiti?
Ia sa fac prezentza: Narcisa,Oana,Tanja,Lizuca,Ionela,Cornelia,,Roxana,Cristina,July,Caty,Tatiana(Laura),Dana(BDana),Liris,Layla,Galarina(cristina) ce facem fetelor ? Trecem la represalii!!!Cine nu scrie cel putin la doua zile---e obligata sa ne povesteasca ceva haios sa o iertam.Bine????

http://community.webshots.com/user/dady1968


dady+anduta(8ani)+bibi(3si1/2luni)



SI EU..SI EU!!!
E drept ca ma limitez doar la a va citi..da' va citesc cu mare drag!
Si foarte curand o sa am vreme si sa va scriu..si sa va intalnesc in parc...

Simona si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

prezent, prezent....am bucatarit cite ceva si acum stateam un pic pe la tv.
ce frumos e afara....sper din tot sufletul sa fie asa si saptamina viitoare ca imi vine niste pretene de la bucuresti...si tare as vrea sa prindem cel putin vreo 3-4 zile de plaja....mi-e dor de soreala de nu mai pot!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Asa....la listuta si Anomis(Simona).Dha mai multe detalii sa te cunoastem! Chiar sambata cand a fost marea intalnire, cineva a amintit de tine si de faptul ca subiectul <Mamici din Constanta> a fost creeat de tine! Pai se poate tocmai Coulumb pleaca din America???
Roxi ,zii zau ....ca te duci la plaja....???????? Pai nu-i face rau lu' bb?
Fetele ,pozici nu mai puneti in albume??

http://comunity.webshots.com/user/dady1968

dady+anduta(8ani)+bibi(3si1/2luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Salutare fetili!
Gravidutze primiti la intalnire?:)
Daddy, e chiar recomandat sa stai la soare, cu conditia sa nu stai ca dementul sa te arzi. Mai rau e ca trebuie sa stai doar pe spate (sau sa-ti sapi o groapa in nisip)
Stabiliti intalnirea ca poate ajung si eu...
Gala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehehehehe, am "permisul" de mers la plaja cu mine, semnat, parafat...o sa incerc sa nu stau intre 12 si 4 cum stau eu de obicei....dar fara plaja chiar ca nu pot, prea imi place.
a ramas intilnirea ptr simbata? ce ora? avind in vedere santerul nu garantez ca venim dar oricum, daca stiu ora aterizam pe acolo mai devreme sau mai tirziu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Asa Roxana! Profita acum cand ai timp!





CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Dady, felicitari Andutei pt. coronita !

Simona (Anomis)te asateptam sa scrii mai des la mamici de C-ta ! Poate ne vedem azi la noile jocuri din parc.

Fetelor, eu vin sigur cu Vlad azi in parc dar nu pot spune cu siguranta ora, cred ca pe la 6 jumate. Maine eu nu pot veni la intalneala ca plec de dimineata cu cortul in Muntii Macinului si stau pana duminica seara. Poate reusim sa ne gasim azi desi cred ca va fi nebunia de pe lume.



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza la mamici si pitici.
ce faceti azi?
eu am chiulit azi de la santer, ca mi-s adormita si de abia pot sa respir, domnu' Ghindu e hotarit sa-mi faca o gaura in plamin cu fundu' cred...asa ca azi am de gind sa lenevesc un picutz.
asa ca is prezenta aici, va astept la o vorba.
pupici,
Rox

Mergi la inceput