Mamici din Constanta (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello..acum am facut ochi si noi.....dupa o dimineatza obositoare. ca si Tania...spalat, santer...Doamne, nu imi vine sa cred ca se va termina. abia astept. si dupa aceea...alta viata.
Ghindu' azi are un chef de joaca la greu, isi tot intinde aripile pe aici....de fapt el m-a trezit. gagici voi cum ati stat in ultimele saptamini cu dulciurile? eu de vreo saptamina incoace stau ff prost cu glicemia, trebuia sa maninc dulciuri frecvent ca altfel....e de rau. (ce rau e, vai de mine... stau cu punga de napolitane linga mine...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Eu la sfarsitul sarcinii am invatat sa manac dulciuri. Eu care nici un cubulet de ciocalata nu puteam manca, ma ardea pe gat de dulce ce era, bb m-a invatat sa mananc destul de des dulciuri.
Imi amintesc ca am cumparat multa inghetata, prajituri de la Silvian, napolitane la kg nu cele ambalate de 100 g.
Sotul meu este uimit cum eu care nu mancam prajituri de la cofetarie sau alte dulciuri, vara trecuta bagam la greu. Mi-a fost foarte greu sa ma dezobisnuiesc, de fapt sa mai reduc din obisnuinta, ca n-am lepadat-o de tot. Ma mai apuca, dar nu ma tine mult!

Roxana, daca-r fi sa concluzionez, te sfatuiesc sa mananci acum, caci peste ceva vreme colicii bebelusului nu-ti vor da voie sa te hranesti cu ce vei dori.
Rasfata-te acum!

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hihihihih Crix, asa si fac....
Doamne ce vreme...sunt buimaca si adormita cu totul...plus ca nu am prea dormit azi noapte.
ce faceti? ce va mai fac puiutii?
pupicei la toate si o zi super va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Dragelor,
cred ca de la vreme ni se trage lipsa asta de chef si de activitate.
Eu ieri nu am putut deloc sa intru pe net pt ca nu a amers.
Dady, eu sunt la serviciu, program normal, Dinu sta cu mama acasa iar Delia la gradinita. In ultimile zile a facut cam des temp de 38 de grade. Am s-o duc la dr. sa-i faca un control sa vedem cam ce zice.
Dinu e bine, papa si doarme si merge la plimbare cu bunica.
Sambata si duminica am stat cu el si luni nu ma mai puteam dezlipi sa plec la serviciu.E asa de dragalas.Aseara a dormit pt prima data pe burtica. Parca era o broscuta.:)

July am primit si eu pozele. Multumesc frumos. Ma tot uit la frumoasa ta si-mi zic ca asa va fi Dinu peste 1 an si abia astept.

Fetelor, acum vin cu o mare rugaminte la voi.
Pe 2 sau 9 iulie vrem sa mergem acasa la socri cu Dinu pt ca soacra-mea e f, batrana si bolnava si nu l-a vazut inca pe Dinu. Am facut rost de o masina dar avem nevoie de un scaun de masina pt ca drumul e lung (cta-vs).Daca ar putea cineva sa ne imprumute un scaunel pt 3-4 zile ar fi nemaipomenit.Dinu are cam 10 kg. Cred ca, conteaza asta.

Va pupam si va dorim o zi frumoasa pt ca vad ca a inceput sa iasa soarele.

caty si Dinu.

caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Dragelor,
cred ca de la vreme ni se trage lipsa asta de chef si de activitate.
Eu ieri nu am putut deloc sa intru pe net pt ca nu a amers.
Dady, eu sunt la serviciu, program normal, Dinu sta cu mama acasa iar Delia la gradinita. In ultimile zile a facut cam des temp de 38 de grade. Am s-o duc la dr. sa-i faca un control sa vedem cam ce zice.
Dinu e bine, papa si doarme si merge la plimbare cu bunica.
Sambata si duminica am stat cu el si luni nu ma mai puteam dezlipi sa plec la serviciu.E asa de dragalas.Aseara a dormit pt prima data pe burtica. Parca era o broscuta.:)

July am primit si eu pozele. Multumesc frumos. Ma tot uit la frumoasa ta si-mi zic ca asa va fi Dinu peste 1 an si abia astept.

Fetelor, acum vin cu o mare rugaminte la voi.
Pe 2 sau 9 iulie vrem sa mergem acasa la socri cu Dinu pt ca soacra-mea e f, batrana si bolnava si nu l-a vazut inca pe Dinu. Am facut rost de o masina dar avem nevoie de un scaun de masina pt ca drumul e lung (cta-vs).Daca ar putea cineva sa ne imprumute un scaunel pt 3-4 zile ar fi nemaipomenit.Dinu are cam 10 kg. Cred ca, conteaza asta.

Va pupam si va dorim o zi frumoasa pt ca vad ca a inceput sa iasa soarele.

caty si Dinu.

caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Caty, eu am socrii la Bacau si de la 11 luni am dus-o pe Anduta de 2-3 ori pe an, tot in ideea ca sunt f batrani si cat mai pot avea bucuria de a o vedea.Dar sa sti ca scaunul de masina e recomandat pt. drumuri scurte. La drum lung stai cu Dinu pe bacncheta din spate si poate astfel sa se intinda cand vrea sa doarma. Anduta aproape tot drumul dormea....o legana masina!!!!
Fetele......!!!!!!! Unde sunteti??????

http://community.webshots.com/user/dady1968

dady+anduta(8ani)+bibi(3si1/2luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Caty, referitor la drumul pe care vreti sa-l faceti: Cate persoane vor merge in masina?
Daca sunt mai mult de trei, deja sunt multi si vei chinui copilul.
Ideal este ca pe bancheta din spate sa stea mamica si bb. Cand doarme, parerea mea este, ca e mai bine sa o faca pe o perna, ca sa stea micutul intins.
Eu am scaun Cam, dar este o mica problema, de pe 1 iulie mergem in concediu. Acest 1 iulie nu prea este batut in cuie, asa ca iti pot spune sigur pe 25-28.

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Dady, aici sunt, prezenta!
Anduta, are vreo dorinta la inchiderea anului scolar? Un cadou, ceva!
In vacanta va pleca undeva?

Eu de abia astept sa vina vremea gradinitei, scolii. Stiu ca nici atunci nu este usor, dar imi doresc sa comunic mai mult cu copilu. Ar fi culmea sa-mi doresc acum, si atunci, din cine stie ce motive sa nu am timp de copil. Voi incerca sa nu se intample!

Ce face Bibi? Cand vrei sa incepi diversificarea? daca este laptic eu zic ca spre 6 luni este ok.

Pupici! ca se maraie gongutza mea!

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Buna fetelor,
Nici nu mai stiu de cind n-am mai intrat pe forum mi se pare deja o vesnicie, o saptamana cel putin........de ceva timp nu ma mai inteleg cu Patrick, probabil se aproprie in 3 saptamani teribila virsta de 2 ani, nu mai stiu incotr-o cu el; face numai ce vrea, nici nu se uita la mine cind vorbesc cu el, tot timpul speculeaza cite ceva, maninca numai cind vrea el si ce vrea el; imi pune nervii la incercare, de ma intreb si eu cit voi mai rezista. Chiar imi este din ce in ce mai mult teama ca voi claca psihic; ma plimb cu amandoi mult in timpul zile in oras, dar uneori mai am nevoie si de pauze sa-mi reincarc bateriile si timpul pentru mine e din ce in ce mai inexistent. Mai sunt 2 saptamani pina venim in Romania, si parca nici nu mai am chef, chiar ii spuneam sotului zilele trecute ca dacaa ar exista o posibilitate sa ni se returneze banii pe bilete as acceptao imediat, dar nu se poate. Lui Vivi ii merge binee, am inceput diversificarea, doarme acum. Si aici e destul de cald 25-30 grade. Poate imi puteti da vreu sfat cu Patrick, cele cu copii de virste apropriate sau mai mari, care ati trecut prin asa ceva???????? Zau ca nu mai stiu ce metode sa mai aplic cu el, in ultimele zile chiar l-am mai si articulat, desi n-am vrut, pentru mine intotdeauna bataia a fost arma prostului, dar efectiv uneori nu mai am puterea sa ma controlez cu el.

toate ce le bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Buna sa va fie inima, duduci. Eu am o perioada infernala la slujba, am mai intrat sporadic sa va citesc, dar de scris… Ieri am fost si noi la pitici, noroc cu ploaia, ca daca ar fi fost dupa fii-mea am fi dormit acolo. Dady, sa-ti traiasca Anduta inteleapta, si tot cu bucurii din-astea sa te fericeasca. Mama e mai bine, mersi de intrebare, am reusit s-o internam la spitalui din port, unde serviciile si personalul e super, face totii banii (si n-au fost putini). Urmeaza acu’ alte interventii si recuperari osoase, noi suntem deja ruinati – iar fata care a accidentat-o s-a dat la fund, dosarul de la politie treneaza… Narcisa, imi inchipui ce martira tre’ sa fii cu Patrick si capriciile lui, plus Vivi care e inca atit de mica… Eu abia ma inteleg cu Alisia, imi face cite o criza de personalitate de nu mai stiu pe unde sa scot camasa, daca as mai avea unul m-as urca pe pereti… Rox, si eu m-am umflat cu dulciuri in ultimul trimestru, pina spre ultimele saptamini cind cintarul o luase razna de tot si m-am mai temperat, raminind doar pe fructe si inghetata. Cred ca o sa intri si tu curind in faza aia cind simti ca explodezi si nu mai ai rabdare, vrei sa se termine totul odata !

mami & alisia (21 luni)

Mergi la inceput