Romani in Anglia!(postati aici!!!!)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 2girlsmum spune:

Tot eu! Cu o intrebare pentru mamici, poate Mary Jane(dar nu numai) este pe receptie si ma poate ajuta, am retinut ca este medic.
dupa cum stiti, aici vaccinul BCG nu este obligatoriu.Dar este in Romania. Voi ce ati facut cand ati luat bebeii cu voi in Ro.? Ma refer la cei nascuti aici.Daca nu este facut la nastere auzisem ca se face mai intai testare la tuberculina si apoi daca iese negativ se administreaza vaccinul, dar ia vreo 3 luni pana la imunizare.Noi am vrea sa mergem la anul in Ro. iar tatal meu vitreg este pasiv TBC.Chiar daca o sa stam acolo numai vreo cateva ore (la familia mamei), mi-e tare teama sa fie fetitele expuse.Este oare cu putiinta sa fi luat deja anticorpi de la mine, care am fost vaccinata de vreo 4-5 ori? S-a confruntat cineva cu o asemenea situatie? Daca vb.cu medicul de aici, sa cer in mod expres sa le testeze/imunizeze?Imi amintesc ca nu e prea placut, cu durerea si mancarimea de la locul respectiv.Cand esti new born e mai simplu, cred.Orice sfaturi sunt binevenite!
Pupici,

Patricia, Miriam si Ruth (6.12.03)

http://community.webshots.com/user/2girlsmum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Am deschis partea a 2-a a topicului, va invit pe toti acolo
J.

Mergi la inceput