Romani in Anglia!(postati aici!!!!)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Eu vin cu Peter al meu. Noi mai avem niste prieteni romani aici cu un copil - ii rog sa vina si ei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary-Jane spune:

Ce bine, Miruna, the more the merrier. Citi ani au copilasii prietenilor?

Dominic va fi fascinat de un Peter adevarat. Acum e in faza Spiderman si deseori vrea sa-l numim Peter (de la Peter Parker, personajul principal). Azi i-am luat un DVD cu Harry Potter, partea a 2-a, asa ca s-ar putea sa-l apuce iar sa vrea sa fie Harry.

Pa

Mary-Jane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Deja incepe sa sune din ce in ce mai bine!
Cu cat mai multi , cu atat mai bine!
Tinem legatura ca sa pot intra si eu in parc, si daca vin barbati , atunci incep negocierile cu iubitul meu sa vina si el.
Daca sunt copii cu care sa se joace si barbati carora le plac formula 1,fotbalul si calculatoarele,atunci vine si el:)
See you soon!
Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary-Jane spune:

Ce facem daca ploua? Miruna, e vreun play-soft centre aproape de tine? Eu stiu citeva aproape de mine, dar nu stiu cit ti-ar fi tie de usor cu carucior dublu pe transportul in comun sau daca vrei sa vii atita drum cu masina. Eu, cu copil mai mare, sint mai mobila.

Cele pe care le stiu pe-aici sint:
1. It's a kid thing - pe Magdalen Road, Earlsfield SW18. E f aproape de gara, doar traversezi strada.
2. Whacky Warehouse - deasupra unui pub, linga statia de metrou Colliers Wood. De fapt e si un parculet aproape.
3. Tiger's Eye - London Road dar mai mult nu stiu din adresa si-mi inchipui ca London Rd sint sute in Londra, greu de gasit pe harta.

Toate astea au si zona de joaca pt bebelusi si cafenea (iar la cel deasupra pub-ului poti lua si ceva din pub).

Unde locuiesti ca sa caut sa vad ce e prin apropiere de tine? Sau poate ca le cunosti deja, desi cu copii asa de mici poate nu ai avut inca ocazia.

"Mary-Jane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Intr-adevar, inca nu m-am familiarizat cu play-groundurile ... Noi stam in Highgate, N6 !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary-Jane spune:

OK, o sa vad ce e prin zona pe la tine. Voi reveni. Cel mai bine ar fi sa fie vremea frumoasa. Baietelul meu urma sa mearga la un picnic dupa scoala. Nu stiu daca va fi mers, mama uni coleg mi-a zis ca are ea grija de el azi si daca nu se mai organizeaza picnic-ul se vor juca acasa copiii.

Mary-Jane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary-Jane spune:

Am gasit un loc in N7, intre Finsbury Pk si Arsenal, e destul de aproape de tine?

Se numeste:

Sobell Safari Soft Play
Sobell Leisure Centre
Hornsey Road N7

http://www.aquaterra.org/Islington/Sobell/ (si apoi vezi "Softplay")

Singurul lucru e ca se inchide la 3.30 duminica, deci eu as veni mai devreme cu Dominic ca nu stiu daca ii ajunge o ora. Poate vin cu el chiar si mai devreme sa mergem la patinoar mai intii.

Mie mi-ar fi convenabil oriunde. Evident, ar fi bine sa avem vreme buna sa stam la soare in Thomas Coram Playing Fields.

Mary-Jane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Fetelor, puneti-ma si pe mine in tema cat de cat in legatura cu petrecerea unei saptamani in Londra (vacanta). Va citesc de mult si de-abia acum mi-am facut curaj sa va scriu. Ma intereseaza orice: ce sa vizitez, unde sa mananc (cat mai ieftin), parcuri... orice. Eu o sa ajung cam pe la sfarsitul lui octombrie, presupun ca o sa ploua cam tot timpul, nu? Va multumesc anticipat pentru orice informatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Salutare,
Aruncati o privire pe http://www.bbc.co.uk/weather/5day.shtml
ca sa vedeti cum se presupune ca o sa fie vremea duminica!Nu arata f rau, dar in LOndra totul e posibil!
Pana la urma vin cu prietenul meu,Cristi, ca vrea si el sa va cunoasca.
Deci, vom fi noi 2(Cristina si Cristian), Miruna cu familia , Cristina cu Vlad si posibil prietenii Mirunei!Nu si-a mai anuntat nimeni participarea?
Nu tb sa platesti nimic ca sa intri pe plyground-urile alea pt copii?
Tb sa am copil cu mine, iarrrr?Copii ''nostri''(de care avem grija) stau cu parintii in weekend desi am lua macar unu cu noi!
Puteti sa imi dati mai multe detalii?
E mai complicat pt mine sa ajung in N, dar venim noi cumva ca stiu ca e greu pt Miruna sa se stramute cu bebeii incoace :) Eu una de abia astept sa ii vad, ca am vazut pozele!!!
Pup,
Cristina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

In sept vin si eu pentru 2 sapt in Londra...din pacate fara bebic, dar poate reusim sa ne vedem...vreau si eu sa vad gemenii mititei...sunt asa draguti si fetitele si baieteii!!!!
Sinzi si David

Mergi la inceput