Unde preferati sa nasteti?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Eu inca ma chinui sa obtin o sarcina si stiu de ani de zile ca in acest (fericit)caz ma asteapta o cezariana cu riscuri mari pentru mine (va fi a 6-a operatie)asa ca nici sa vreau nu as putea naste in alta parte decat in spital,sub stricta supraveghere! Ce ma ingrozeste pe mine sunt "tarifele" la care s-a ajuns..Adica stiu ca daca nu dai nu se uita nimeni la tine,poti muri cu zile si daca o nastere normala a ajuns 2-3 sute de euro,va dati seama cat te jupoaie o cezariana care presupune personaje in plus(anestezist,chirug,asistente in plus..)Daca as avea alta sansa,as naste normal,dar tot intr-un mediu spitalicesc!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Inca nu sunt insarcinata, dar daca ar fi sa nasc nu as opta pentru acasa, dar nici pentru spitalele noastre mizerabile. As opta pentru o clinica particulara, daca se poate in apa ar fi cel mai bine.

TweetyGeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dori73 spune:

Si eu tot la spital.Mai precis la Elias/maternitate.O renoveaza super.Va fi cea mai buna maternitate din Bucuresti.Plus ca dr.la care sunt ma va asista la nastere acolo.Acasa nu cred ca m-as simti in siguranta.Cred ca as intra in panica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria amalia spune:

Daca aveam o situatie matriala mai buna decat acum as fi preferat sa nasc la o maternitate particulara sau in strainatate . Dar costurile sunt cam mari asa ca nu prea am avut de ales. Mi se pare normal sa nasti intr-un spital decat acasa.
Bebei sanatosi la toate mamicile!

Manu si bebele Maria Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/manu_14nov/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Acasa din punct de vedere al confortului dar nu am conditiile medicale din spital .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

La spital.Nu se stie niciodata ce complicatii pot apare.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

si mie mi se pare normal sa nasti in spital...sunt mult mai multe conditii

mie cel mai mult mi-ar placea sa nasc in apa...si poate visul meu o sa fie implinit daca vom reusi sa ajungem odata in canada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Tot la spital desi e mizerie esti totusi mai in siguranta !

Off topic - au aparut spitale/maternitati particulare in Bucuresti, stiti ceva ?

Anca si BB Sasha

Copilasi de Aug - Sept. 2003

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Sasha la Euro Clinic, spitalul din Calea Floreasca are si sectie de maternitate. E privat.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

deja am nascut, am facut-o dupa preferinta - la spital. nu am putut sa-mi asum riscul in caz neprevazut de a naste acasa, si nu-mi pare rau, am avut conditii bune in maternitate

pozici
---------------
Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput