Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flufy spune:

Cand nu aveam bebe treburile casei le facem maimult eu,pt ca aveam mai mult timp decat sotul.Acum cu bebe de 5 luni jumate,ma ajuta la curatenie ,la mancare si mai are grija si de bebe cand plec singura la cumparaturi.
Daca avem de facut cumparaturi mai multe ,vine si el si ma ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_edi spune:

eu la toate,cat sunt ink in materniate.dupa aia....obligat, fortat va trebui sa faca si al meu sotior.ma mai ajuata si acum dar foarte putin ca e mai mult la servici.la cumparaturi mergem amandoi,de fapt toti trei.ca vine sicu noi.in prima luna dupa ce am nascut a fost mama,dar a plecat.acum edi are 5 luni.am noroc ca e un copil cuminte si ma lasa sa fac treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

bunica mea are o vorba "cum iti educi barbatu, asa il ai" si cum noi avem doar 1 an si 3 luni de casnicie imi educ sotu. el da cu aspiratorul, sterge praful, da cu mopu, pune masina la spalat, intinde rufele(mori de ras daca te uiti de jos cum sunt intinse, dar nu trebuie sa-l descurajez, ci sa-i spun sa persevereze) cand e acasa. si fac eu in asa fel incat sa fac aceste treburi cand el este acasa.
in schimb eu gatesc exclusiv, calc.
cumparaturi facem mereu impreuna, iar daca este la serviciu ne sfatuim prin telefon.
datoriile le impartim cine merge la platit.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Eu gatesc, spal vase,pun vasele la loc, bag haine la spalat, intind hainele la uscat, aranjez hainele in dulapuri, matur, spal pe jos, aspir, sterg praful, spal geamuri, spal ghiuveta, vana, cabina de dus si veceul, platesc facturi si rate la banci, imbrac si dezbrac copii, fac baie la copii, duc copii la plimbare, ma joc cu copii, le dau de mancare la copii, culc copii , iar el face unele cumparaturi, ocazional le da la copii de mancare sau ii culca cam de 2 ori pe saptamana si merge la munca, iar eu ce bine ma distrez acasa.

POZE RECENTE , poze de la serbare ,
poze de la intalnirea cu Mosu' ,party la gradinita
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_mami spune:

eu gatesc ,eu spal vase ,curat, aspirat,sters prafu ,ansarat haine la uscat el vine cu banii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Eu fac mancare, spal, fac curat, calc rufe. Piata o face el. Cateodata, iese cu copilul in parc la joaca.



lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Soacra-meaGabrielafericita de MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

In maaaaaaaaaaare parte eu, doar la calcat ma ajuta o doamna care vine o sg data pe sapt 4 ore. sotul doar sambata aspira si sterge pe jos , aaa ... si duce doar el gunoiul .

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

O saptamana face el curat, o saptamana eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

70% eu...

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput