Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

Pina sa nasc faceam totul impreuna, de cind am nascut si el si-a mai luat inca un servici fac totul singura, copil, curatenie, mincare, spalat rufe, vase, calcat. Nu mai pot!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mamica de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

aproape singura le fac pe toate sotu doar cumparaturi

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

eu gatesc, curat baia si bucataria, strang rufele si le calc, strang in casa dupa el :)
el da cu aspiratorul, spala pe jos, spala vasele, spala rufele
cumparaturi facem impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Cat de cat impreuna.Dar de eu ma ocup aproape exclusiv nu ca nu l-as lasa....dar mai mult imi creste inima cand se iubesc

irina mami de Pierre-Sebastien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonamea spune:

idem

quote:
Originally posted by otau

In general le fac eu pe toate ca el e mai mult la serviciu. Cand e acasa se schimba situatia. Face de toate: spala vasele, da cu aspiratorul, da cu mopul, sta cu copilul, face cumparaturi, face si de mancare daca e nevoie, repara diverse chestii.
Aurora



iubeste si vei fi iubit,iarta si vei fi iertat,fii fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Eu gatesc, spal ( adica le bag la masina ), sotul le intinde, face cumparaturile zilnice - de 2 ori pe luna mergem la un supermarket pt o aprovizionare "mai grea", el da cu aspiratorul, spala pe jos, mai mult eu sunt cu ordinea si aranjatul, dar uneori se mai baga si el. Avem girja de Amy impreuna, ii facem lapte, spalam bibe etc cand unul cand celalalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peachy spune:

La noi, de cele mai multe ori fac eu totul...dar uneori, gateste si el..si de obicei o sambaat pe luna(cand eu sunt la job), el face curat prin casa, si spala.
Avem o singura regul : EL duce gunoiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Mai mereu fac eu toata treba: servici, mancare, curatenie, calcat, spalat rufe, cumparaturi, lectii cu copilul....

Inainte ma ajuta mult, dar se vede treaba ca de cand i-au comentat "prietenii" ca ei nu fac nimic in casa, le-a urmat exemplul.



Pupik de la Onyx si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cana spune:

Eu am noro cu mama ca locuieste la mine si ma ajuta



AncaDelia Ioana si Adelina Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Eu gatesc si-mi fac menajul singura. Ma ajuta sotul cand e nevoie.


de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput