Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ken spune:

Doamne...hannan...parca sotul tau si iubitul mea sint facuti de aceiasi mama>Data trecuta cind am fost plecata {4 luni intara} am gasitla intoarcere...deranj de burlac.Cind eram impreuna si avea si el timpdaca aveam nevoie de ajutor il primeam.M-I se pare normal ca intr-o relatie sa imparti si treburile casai.ACUM e singurdar de ""ochi soacrei"".CONCLUZIA==CUM IL INVETI ASA IL AI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaeliza spune:

Avand in vedere ca el este la servici mai toata ziua eu le fac aproape pe toate in afara de cumparaturi care le facem impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

el da cu aspiratorul sau cu matura,la curatenia generala tot el e de baza,eu spal vasele,mancare la copil mai face si el din cand in cand,de rufe ma ocup eu,adica sa le bag in masina de spalat si sa le intind,impaturesc,deci in concluzie,treburile casei sunt impartite....dar lucram amndoi la aceeasi scoala,deci nu se poate plange ca munceste mai mult decat bine,ba din contra,ca e profesor de sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

pardon,am vrut sa scriu mine,nu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Pina sa vina bb, amindoi, impreuna, in general
Acum, eu mai mult bb si el..activitatile colaterale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didona spune:

Ma intereseaza o menajera care sa ma ajute 2 zile pe saptamana. Stau in Corbeanca, nu e foarte mare casa, dar singura si cu doi copii mici nu ma descurc (desi ma straduiesc). As vrea sa stiu cam cat se mai da (pe zi) pt o menajera (curatenie si calcat). Aveti idee?
Ma sperie gandul ca numele localitatii ridica pretul. Nu-mi permit un "scor" prea mare.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Eu ma ocup de mancare, rufe curate, si de copil in timpul zilei. Curatenie fac mai mult eu, pt ca el este foarte dezordonat. Cumparaturi facem impreuna, iar dupa-amiaza cand vine de la serviciu sta mult cu copila, se joaca, si in fiecare noapte eu dorm si el se trezeste sa hraneasca/inveleasca/ schimbe pampers la copil. Iar pentru asta il iubesc enorm, ca atunci cand alaptam, eram ca un zombie toata ziua, pentru ca nu prea puteam adormi dupa ce ma trezeam la 3 ore.

Mary si Anna Maria- 08.04.2006
http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Poze cu Anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Eu gatesc de regula, iar el cand nu am eu chef si mancarurile ce presupun prajitul.Ii place sa faca salate vara.Eu spal vasele de obicei, iar el cand il rog eu.Cumparaturi impreuna sau el( cele zilnice),curatenie zilnica eu,saptamanala: toti(inclusiv fetita de 8 ani). Asezatul mesei si stransul mesei toti , prin rotatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Toate cumparaturile : el, eu fff rar si in general eu cumpar hainele pt copii si pt mine. Hainele lui le cumpara singur ( costume, pantaloni ,bluze, pantofi si tare ma bucur ca se pricepe).
Casa e responsabilitatea mea. Copii: cel mare merge la gradi cu tatti si la locurile de joaca la fel, cel mic e in responsabilitatea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Facem amandoi, in functie de timpul liber si de chef. Cumparaturile le face el ca e singurul care conduce, iar de gatit gatesc doar eu, dar in rest toate le facem cu randul sau impreuna.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput