Atentie mamici!

Atentie mamici! | Autor: manuela

Link direct la acest mesaj

Un sfat pentru mamicile pproaspete: nu plecati din spital cu bebe daca are icter in faza incipienta, chiar daca vi se da externarea. Eu am patit-o.M-am bucurat ca plec acasa si am stat apoi 2 sapt. in alt spital cu Paul pentru icter prelungit, cu bebe la perfuzii si injectii cu albumina umana, pt. ca spitalul nu avea lampa pt. fototerapie.
Priviti cu atentie la culoarea bebelusului vostru in momentul externarii!
Am nascut la Municipal. Sa stiti de ce sa va feriti...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Draga Manuela,
Bine ai venit si sa-ti traiasca flacaul!!!Imi pare rau pentru ca a trebuit sa treci prin asa niste probleme.Si eu am avut baietelul cu icter prelungit,nascut la sfirsitul celei de a 36-a saptamini,dar nu am stat in spital,l-am tratat acasa cu fenobarbital.A durat aproape 1 luna pina si-a revenit complet.Am mai lasat niste raspunsuri la intrebarile sotului tau pe aici,pe forum,referitor la problema icterului prelungit.Totul va fi bine,nu-ti fa probleme!!!Multa,multa sanatate si crestere usoara!!!Sa ne scrii ce mai face PAUL!!Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuela spune:

Multumesc pentru raspunsurile care m-au incurajat in clipe groaznice.
Sigur ca multi copii fac icter, dar acasa; mamicile nu trebuie sa plece cu bebelusii icterici din spital fara sa fie avertizare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyCM spune:

Dupa cum cred ca stiti, si eu am nascut tot in Municipal si... se pare ca aici nu e considerata deloc o problema asta... Si Matei incepuse sa faca icter. Din fericire, a trecut extrem de repede peste el, si fara complicatii.
Imi pare rau pt. voi, dar ma bucur ca totul s-a rezolvat cu bine pana la urma.

Multa sanatate!

Mergi la inceput