stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Eu credeam ca nu voi fi niciodata dependenta de ceva...
O femeie asa sigura de ea si asa calculata...dependenta?Imposibil!

In mai putin de o luna am ajuns sa recunosc ca sunt dependenta si nu vreau sa ma tratez...


Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

cand scriu aici toate pb
cand ma gandesc ca rezolvarea e pe forum
cand imi pun pb ce face X Y sau Z care a scris pe forum
cand le spun prietenilor ca am citit pe forum..NU STIU CE KESTIE
cand ma trezesc cu sufletul la gura sa citesc ce mai e pe forum
cand ma culc cu okii in DC
cand visez DC..e pe bune kiar am visat ..ca postam nu stiu ce kestie
cand vb pe yahoo cu prieteni de pe dc
cand simt in cei totazi de pe dc o a 2 a familie
cand nu suportam sa nu imi apara toate subiectele
cand vreau un obiect dc..sau mai multe..
cand ma GANDESC ca o sa imi scriu povestea nasterii pe dc
cand sunt convinsa ca BB al meu<cand o sa apara> o sa fie si el ...crescut DUPA SI SUB INDRUMAREA DC..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grisulica spune:

,in sfarsit v-am gasit!
Sunt o mama a unei fetite de 8 luni,scumpica si dragaluta,pe nume Madalina Teodora.
De pe vremea cand eram graviduta am inceput sa ma uit si eu pe net ,pe site-uri pt. bebelasi.(Recunosc ca nu prea ma pricep la calculator,la net in special,cu toate ca ,al meu sot e programator si poate ar trebui sa stiu mai multe,ca el toata ziua e pe calculator.El mi-ar fi aratat cu interes cea ce face ,dar eu eram impotriva statului la calculator ,chiar ma enerva.)Atunci nu stiu cum am dat de voi,si stiu ca am citit cu mare interes multe din subiecte,dar nu am retinut exact site-ul.Stiam ceva ca e "despre copii"...Pe vremea aceea aveam net numai de la 22-7,acum de vreo 2 luni avem non-stop,si cand Alin, sotul meu e la servici si Mada doarme am inceput sa intru pe net.
Am devenit dependenta de net,de site-uri pt. bebelasi in special.Am intrat pe diferite site-uri si nici cum nu dadeam de voi,eu scriam "despre copii.ro" si se incarca site-ul "copilul meu".Mi-am zis ca poate ati schimbat designul si m-am inscris pe site,am trimis si poze ,dar nimic ,site-ul era si este mort,cred ca numai forumul merge, si m-am suparat.
De ceva zile stau pe site-ul www.reclama,insa nu m-am bagat la scris mesaje pe forum,doar le citeam...si uite asa una din mamici a scris ca ea e dependenta de site-ul vostru si uite asa V-AM REGASIT...si de 2 zile il tot rog pe Alin sa-mi arate cum sa folosesc Forumul si in sfarsit aseara mi-a aratat.
Si uite asa cred ca sunt deja dependenta de voi,ca m-am trezit sa-i dau lapticul Madlinei si cu toate ca imi era un somn teribil,am venit, am deschis calculatorul si m-am apucat sa scriu ,si uite ca deja a trecut o ora...
Nu stiu cat de activa voi fi pe forum dar de citit sigur voi citi...
Cam asta e povestea mea,si va urez la cati mai multi ani!
Cu drag ,
Oana siMada

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Cind ajungi sa calci un munte de haine doar cind este revizie tehnica (daca copiii si barbatu` ar astepta, apoi tot atunci le-as da de mincare)

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

... cand se intampla ca ieri sa nu poti scrie nici un mesaj, nu poti citi ultimele mesaje... si astepti sa mearga totul struna! Si dimineata, cu somnul in freza inca, refuz sa beau cafeaua sa vad daca a fost reparata problema si pot sa imi salut prietenele! Ah, nu stiati ca mi-am facut si prietene virtuale, de la care am primit o groaza de sfaturi si chiar pe copil l-am putut ajuta cu sugestii de aici?
Dependenta se cheama??? E hiper-dependenta!!!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

cind deschid calculatorul se deschid automat doua ferestre: "clubul scutecelor" si "cuvinte pentru minte, inima si suflet"
mai mult n-am de zis

Anca si Matei (1 ianuarie 2004)
gasca MAO
know your mind, love your body


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

De cand abia astept sa se culce Darius, ca sa trec in liniste la treaba!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Am aflat de voi de la o prietena careia ii ceream un site dragut sa treaca vremea cat sunt eu departe de casa(sunt la o bursa inca 2 saptamani). Si mi-a dat siteul desprecopii.com.
Deja dupa prima citire m-am inscris in club si am inceput sa postez diverse comentarii la subiecte. chiar am initiat un subiect.
Sunt fericita ca v-am gasit. Mai ales ca perioada urmatoare o vom petrece "lucrand la bebe" si sper sa va anunt cat mai curand ca voi fi mamica in devenire.
Am nevoie de voi.Suntei extraordinari. va iubesc
va multumesc ca m-ati primit in marea voastra familie.
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca403 spune:

Am un super noroc ca am internet la servici.De cand am descoperit acest site de abia astept sa vin la "munca".Va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Eu credeam ca nu sunt dependenta de nimic. Nici lipsa tigarilor nu-mi da starea asta de neliniste pe care mi-o da site-ul acesta daca sunt in imposibilitate sa-l accesez.
Pina acum o vreme aveam la servici posibilitatea sa-l deschid si o faceam zilnic fara sa raspund uneori din lipsa de timp. Cu doua saptamini in urma sotul meu mi-a facut o surpriza. Mi-a spus ca ne vom instala internet si acasa. Bucuria mea a fost mare dar numai si numai pentru faptul ca voi putea sa citesc in liniste paginile de la DC. Si uite asa acum ar trebui sa spal niste biberoane, sa calc niste camasi pentru miine la servici, sa pun masa pentru seara, dar eu stau si mai citesc un subiect sau mai dau un raspuns. Chiar ca am devenit dependenta.....




Mergi la inceput